Hej, hej ...Domel!

2006-05-30, Autor:
Siódma edycja Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej zakończona. Podczas turnieju finałowego emocji nie zabrakło.

- To chyba jedyna liga w Polsce, gdzie rozgrywki trwają od września do maja – mówił za zakończenie turnieju finałowego komisarz ligi – Tadeusz Bonk. - Wszystkim drużynom i zawodnikom należą się brawa za wytrwałość.

O skali przedsięwzięcia świadczą liczby. Do rozgrywek przystąpiły 24 drużyny z sześciu powiatów, w sumie 329 zawodników. Rozegrano 323 mecze, najpierw w sześciu grupach eliminacyjnych a następnie w ramach pierwszej i drugiej ligi. Spotkania sędziowały w sumie 82 osoby.

W minioną niedzielę 27 maja wszystkie ekipy spotkały się na tradycyjnym turnieju finałowym w Zespole Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Rybniku, gdzie nastąpiły ostatnie rozstrzygnięcia, wręczono nagrody i na wspólnej imprezie dokonano pierwszych podsumowań zakończonego sezonu.

W meczu o I miejsce Domel Rybnik pokonał Żywiec Zdrój Świerklany 3:0. Mimo trzysetowego pojedynku spotkanie było bardzo zacięte i emocjonujące. Po spotkaniu zwycięzcy wykonali na parkiecie taniec radości. - Jesteśmy szczęśliwi, bo po 8 miesiącach grania w lidze dzisiejszy mecz decydował o wszystkim – komentował na gorąco po meczu Przemysław Kaznocha z Domelu.

Mimo porażki radości z grania w siatkówkę nie ukrywał najstarszy uczestnik finału – Marek Samol z drużyny Żywiec Zdrój. - W siatkówkę gram od 30 lat. Zaraził mnie tą dyscypliną starszy brat. Siatkówka to doskonały sposób na utrzymanie dobrej kondycji nawet w starszym wieku.

Wynik Turnieju Finałowego:

„Ogony” II ligi

ŻELAZNA Rybnik - AKS GROM Rybnik 2:0

sędzia:Aleksandra Wasyl

Mecz szybki, Żelazna postanowiła pokazać różnicę pomiędzy pierwszą a druga ligą… Bolesna kontuzja kapitana Gromu ułatwiła im jeszcze sprawę (Krzysztofie życzę szybkiego powrotu do zdrowia!). W setach do 13 i 11.

O 9 i 10 miejsce w II lidze

DWUNASTKA Rybnik - UKS ANTENKA Leszczyny 1:2

sędzia: Łukasz Szczepankiewicz

Pierwsza duża niespodzianka - Antenka pokonała po zaciętym spotkaniu faworyzowaną drużynę Dwunastki... W setach do 20, -22 i -7.

O 3 miejsce w II lidze

RYBNICKI BROWAR - AZS Rydułtowy 0:2

sędzia: Agnieszka Marchel

Mecz o trzecie miejsce w drugiej lidze stał na dobrym poziomie. Na słowa uznania zasługuje gra Zwycięskiej ekipy AZS-u! W ekipie Browaru zabrakło podstawowego rozgrywacza, a zarazem szefa drużyny... W setach do -22 i -22.

O 7 i 8 miejsce w II lidze

ALUMAST Żernica - DREAM TEAM LKS Zabełków 1:2

sędzia: Andrzej Szruba

Mecz obfitował w niesamowite zwroty akcji, raz przeważała jedna ekipa raz druga, dopiero trzeci set gładko dla Zabełkowa... W setach do 23, -27 i -6.

sędzia: Marcin Gołąbek i Agnieszka Marchel

Drużyna z Pszowa nie przyjechała w pełnym składzie i pomimo ambitnej postawy na boisku uległa bardzo dobrze grającemu beniaminkowi… W setach do 16 i 20.

O 5 i 6 miejsce w I lidze

ARTUS Żory - ALBION TEAM Rybnik 2:0

Stary Mistrz pokazał klasę i pokonał po zaciętej walce drużynę Albionu, która pierwszy sezon grała w pierwszej Lidze. W setach do 23 i 22.

O 1 i 2 miejsce w II lidze

JEDYNKA Jankowice - LICEUM Czerwionka-Leszczyny 2:1

Grały dwie najlepsze drużyny z drugiej ligi… Liceum nie sprzedało tanio skóry!   W setach do -12, 21 i 11.

O 3 i 4 miejsce w I lidze

BEER TEAM Rybnik - PARTNER - MORS Jastrzębie 1:2

sędzia: Agnieszka Marchel i Aleksandra Wasyl

Zdecydowanie najlepszy mecz Turnieju! Miało być spotkanie towarzyskie a była bitwa o każdą piłkę! Partner w lidze przegrał oba mecze z Beerem i teraz wziął srogi rewanż… Podkreślić trzeba fantastyczną grę w obronie i dominację na środku siatki młodej ekipy z Jastrzębia.   W setach do -25, 14 i -11.

O 7 i 8 miejsce w I lidze

HOTEL POLITAŃSKI - TKKF PiaskiTOP TEN Rybnik 1:2

sędzia: Marcin Gołąbek

Top Ten rozegrał jeden z lepszych meczy w tym sezonie i po pięknej walce pokonał wyżej notowaną drużynę z Piasków! W setach do 23, -21 i -14.

O 1 miejsce w I lidze

DOMEL Rybnik - ŻYWIEC ZDRÓJ Świerklany 3:0

sędzia: Łukasz Szczepankiewicz i Marcin Gołąbek

Dziewięć miesięcy grania a dopiero ten mecz decydował o tytule mistrzowskim! Jak na wielki Finał przystało widowisko było przednie: pełna hala kibiców, głośny doping i fantastyczna gra obu zespołów. ten sezon należał do drużyny Domel, w całych rozgrywkach przegrali tylko jedno spotkanie i w finale potwierdzili swoja dominację... W setach do 21, 20 i 23.