HBL: zacięte starcie OBI z Elektrownią

2012-01-20, Autor:
Po blisko miesięcznej przerwie na parkiet boguszowickiej hali sportowo-widowiskowej wrócili zawodnicy VI edycji Halowej Ligi Biznesu, którzy rozpoczęli rundę rewanżową rozgrywek.

Autorem pierwszej bramki w 2012 był zawodnik OBI Jastrzębie Zdrój – Damian Nowok, który w spotkaniu pomiędzy drużynami OBI Jastrzębie Zdrój i Elektrowni Rybnik otworzył wynik meczu. Na odpowiedź drużyny Elektrowni Rybnik nie trzeba było długo czekać. Waldemar Hojan skutecznie wykończył akcję zespołową swojej drużyny i po chwili był już remis 1:1. Tuż przed przerwą na prowadzenie ponownie wyszła drużyna z Jastrzębia Zdroju. Druga część meczu to w dalszym ciągu zacięte widowisko, z którego zwycięsko wyszła jastrzębska drużyna i ostatecznie pokonała Elektrownię Rybnik 6:4.

Dobrze rozpoczął rok 2012 lider rozgrywek zespół Lubar & DomBud, który pewnie pokonał BP & TNT 13:6. Początek pojedynku należał do Lubar & DomBud, który po dziesięciu minutach meczu prowadził 4:1. Taki obieg wydarzeń podziałał motywująco na zawodników BP & TNT, a w szczególności na Szymona Węgrzyka, który odpowiedział dwiema bramkami i po chwili było już 4:3. Tuż przed przerwą Kamil Kuchcik zdobył bramkę dla swojego zespołu i drużyna Lubar & DomBud do szatni schodziła z dwubramkową zaliczką. Po przerwie Lubar & DomBud umiejętnie ustawił swój blok defensywny i co chwilę wyprowadzał groźne kontrataki, które potrafił skutecznie wykorzystywać i tym samym świetna passa pięciu zwycięstw z rzędu drużyny BP & TNT została przerwana.

Trzy punkty zainkasowała także drużyna OBI Rybnik, która pokonała SEGER 7:2. Pierwsza część tego spotkania była wyrównanym widowiskiem, w którym drużyna OBI Rybnik wykazała więcej zimnej krwi pod bramką swojego przeciwnika i dwukrotnie umieściła piłkę w siatce. W drugiej części meczu zawodnicy drużyny SEGER ambitnie walczyli o zmianę rezultatu na swoją korzyść, ale tego dnia lepiej przygotowana taktycznie do meczu ekipa OBI Rybnik nie pozwoliła sobie wydrzeć zwycięstwa i powiększyła swoją zdobycz bramkową. Słowa uznania w tym meczu należą się także Michałowi Słowikowi, który w tym meczu ustrzelił hattricka.

W zaległym spotkaniu z VI kolejki drużyna BP & TNT pokonała OBI Rybnik 17:1. Tylko przez pierwsze pięć minut spotkania zawodnicy OBI Rybnik potrafili stawić opór świetnie zorganizowanej ekipie BP & TNT, która tego dnia urządziła sobie prawdziwy festiwal strzelecki. Pierwszoplanowymi postaciami pojedynku był duet Mariusz Waśko – Szymon Węgrzyk, który łącznie zdobył aż 14 bramek dla swojego zespołu.

Wszelkie szczegółowe informacje na temat rozgrywek umieszczone są na stronie internetowej www.hlb.futbolowo.pl.