Halowa Liga Biznesu: klęska Maratu

2013-02-03, Autor:
W najciekawszym pojedynku Halowej Ligi Biznesu drużyna BP & TNT po emocjonującym pojedynku pokonała EDF Rybnik 8:7.

W inauguracyjnym pojedynku X kolejki spotkań HLB drużyna EKO Solar pokonała Słodycze Słod Hurt 5:1. Mimo, iż obydwa zespoły dzieli przepaść w tabeli ligowej, od początku spotkania inicjatywę na boisku przejęli zawodnicy Słod Hurt, którzy raz po raz stwarzali groźne sytuacje podbramkowe. Gdy wydawało się, iż kwestią czasu będą bramki strzelane przez zawodników Słod Hurtu, drużyna EKO Solar wyprowadziła dwa skuteczne kontrataki i tym samym zdobyła dwie bramki. Przed przerwą gola kontaktowego dla Słodyczy zdobył Tomasz Śmietana. W drugiej części gry oglądaliśmy bramki tylko dla jednego zespołu, a mianowicie drużyny EKO Solar, która trzykrotnie znalazła sposób na pokonanie Marcina Braszki. Warto wspomnieć o świetnej dyspozycji bramkarza EKO Solar, Grzegorza Swoińskiego, który tego dnia wielokrotnie wychodził obronną ręką w starciach z zawodnikami Słodyczy Słod Hurt.

Trzy punkty zawędrowały także na konto drużyny BP & TNT, która po emocjonującym pojedynku pokonała EDF Rybnik 8:7. Pierwsza część gry należała do zawodników BP & TNT, którzy tą część gry zwyciężyli 4:3. Po przerwie drużyna BP & TNT nie zwalniała tempa gry i podwyższyła wynik spotkania do stanu 8:4. Na pięć minut przed zakończeniem meczu obudzili się zawodnicy EDF Rybnik, którzy rozpoczęli pościg bramkowy za drużyną BP & TNT i zdobyli trzy bramki. Do osiągnięcia korzystnego wyniku zabrakło czasu i komplet punktów zdobyła ekipa BP & TNT. Pierwszoplanową postacią spotkania był Szymon Węgrzyk, który zdobył cztery bramki dla drużyny BP & TNT i tym samym przewodzi w klasyfikacji „Najlepszego strzelca VII edycji HLB”.

W ostatnim pojedynku X kolejki spotkań HLB drużyna OBI Jastrzębie Zdrój pokonała MARAT 13:3. W pierwszej części gry byliśmy świadkami wyrównanego widowiska, w którym obydwa zespoły stworzyły sobie wiele dogodnych sytuacji podbramkowych. Więcej zimnej krwi pod bramką mieli zawodnicy z Jastrzębia, którzy tą część gry wygrali 3:1. Po przerwie do odrabiania strat ruszył MARAT, ale dobrze poukładana taktycznie tego dnia drużyna OBI wyprowadzała skuteczne kontrataki i tym samym z minuty na minutę podwyższała wynik spotkania. Ostatecznie drużyna OBI zwyciężyła 13:3.

„Najlepszym piłkarzem IX kolejki spotkań HLB” został zawodnik drużyny KWK Chwałowice Rafała Skaba.