Zwycięstwo na początek

2007-10-18, Autor:
Koszykarki KK Utex ROW Rybnik znakomicie rozpoczęły rozgrywki Ford Germaz Ekstraklasy. W I kolejce pokonały w Toruniu Energę Katarzynki 84:77. Już w sobotę inauguracja sezonu na hali w Boguszowicach.

Znakomicie w Toruniu

zaprezentowała się Nikita

Bell (13). Fot. archiwum.

W pierwszym meczu rozgrywek Ford Germaz Ekstraklasy koszykarki Utexu ROW Rybnik spotkały się w Energą Katarzynki. Na parkiecie w Toruniu podopieczne Mirosława Orczyka pokonały gospodynie 84:77. Mecz rozpoczął się znakomicie dla rybniczanek. Po pierwszych minutach prowadziły już 7:0, a po kilku następnych 11:2. Torunianki odrobiły jednak stratę i po pierwszej połowie prowadziły już 42:39.

W trzeciej kwarcie ponownie do głosu doszedł Utex ROW. Zdecydowane zwycięstwo 21:8 dało prowadzenie 60:50. Pomimo porażki w ostatniej kwarcie rybniczanki utrzymały prowadzenie i sprawiły dużą niespodziankę w Toruniu. Najlepszą zawodniczką meczu została Nikita Bell, która oprócz 24 punktów zaliczyła 19 zbiórek.

Kolejny mecz Utex ROW rozegra już w Rybniku. W najbliższą sobotę 20 października na hali w Boguszowicach rybniczanki podejmą ŁKS Łódz, który w pierwszym meczu pokonał MUKS Poznań 70:68. Początek meczu o godzinie 17:30. Wygraj bilet na ten mecz >>>

Energa Katarzynki Toruń - Utex ROW Rybnik 77:84 (19:18, 23:21, 8:21, 27:24)

Punkty:

Energa: Meridith 21 Alexis, Alicja Perlińska 20, Justyna Grabowska 11, Beata Predehl 6, Navonda Moore 6, Emillia Tłumak 5, Anna Marczewska 4, Łada Kowalenko 2, Lindasy Taylor 2, Joanna Chełczyńska 0.

Utex: Nikita Bell 24, Hollie Meredith 18, Agnieszka Jaroszewicz 11, Magdalena Skorek 11, Olena Proszczenko 8, Jaynetta Sauders 8, Joanna Górzyńska-Szymczak 4, Małgorzata Chomicka 0, Edyta Błaszczak 0.