Do najciekawszego spotkania w kolejnej rundzie ALS doszło w III lidze. Po przeciwnych stronach siatki stanęły dwie najlepsze drużyny w swojej grupie.

Wyniki na dzień 20 kwietnia 2007 - 29 termin.

16.04 poniedziałek 19.30
Beer Team Rybnik 3:1 Light & House Rybnik Piaski

Beer Team jeszcze w świątecznej formie… Piaski natomiast chciały wygrać, więc mecz bardzo zacięty i to do samego końca… W czwartym secie Piaski najpierw wybroniły dwie piłki meczowe by potem nie skończyć setowej! Sędzia Andrzej Szruba (A)

18.04 środa 19.00

Tomex Brenna 2:3 Domel Rybnik

Pierwsze dwa sety to ogromna dominacja TOMEXU wynikająca z wielu oddanych punktów przez graczy z DOMELA po błędach własnych. W trzecim secie DOMELOWCY zaaklimatyzowali się w Żorach i przejęli inicjatywę. Przede wszystkim uskuteczniono obronę i kontratak. Mogło się też podobać rozegranie i kilka akcji blokiem. Mecz bardzo zacięty, w setach do 23, 17, -24, -21 i -11. Sędzia Zdzisław Siwiec ocena 4 (A)

18.04 środa 18.00
Świerklany Żywiec Zdrój 3:1 Leon Internet Radlin

No niestety nie udało nam się zrewanżować Świerklanom za mecz w Radlinie... Sędzia Ireneusz Błatoń ocena 5 (G)

19.04 czwartek 19.15
Albion Team Rybnik 3:1 Beer Team II Rybnik

Drugi Beer przyjechał tylko w piątkę… Mecz bardzo słaby - w wykonaniu obu drużyn! Sędzia Jan Kasprowicz ocena 4 (A)

Top Ten Rybnik 3:1 Salus International

To był ważny mecz dla układu tabeli, Top Ten zachował jeszcze szanse na pierwszą trójkę... Sędzia Darek Firut ocena 4 (A)

Dwunastka Rybnik 2:3 UKS Czuchów

Jak by wziąć statystyki obu tych zespołów to można było by powiedzieć że blisko sprawienia niespodzianki byli gospodarze. I set pod dyktando bardzo dobrze grającej drużyny z Czuchowa. Ale przegrany przez gospodarzy po zaciętej walce. II set to mobilizacja w drużynie Dwunastki, poprawienie gry w bloku, uruchomienie środeczka i tak jak w pierwszym seciku po walce ale tym razem wygrana padła łupem Dwunastki. III set gospodarze idą za ciosem i również go wygrywają. IV set to odskoczenie przez UKS na kilka pkt i systematyczne powiększanie przewagi, Dwunastka opadła z sił, ale tie break to już zacięta gra po obu stronach siatki, ale w końcówce lepsi byli zawodnicy z Czuchowa wygrywając całe spotkanie 3:2. Mecz bardzo zacięty, na dobrym poziomie, gra fair play i w przyjaznej atmosferze... Sędzia Mirosław Szweda ocena 5 (PP)

19.04 czwartek 17.30
UKS Czuchów 3:0 AZS Rydułtowy

Mecz szybki i pod dyktando drużyny z Czuchowa... Sędzia Marcin Syrnicki ocena 5 (AB)

20.04 piątek 18.00
Fox Pszów 3:2 ANT Szkoła Języków Obcych

W pierwszym secie goście mieli problemy z przyzwyczajeniem się do niskiej sali w Pszowie. W drugim secie FOX-y objęły kilku punktowe prowadzenie na początku i spokojnie prowadziły grę. W połowie seta, ANT zebrał się na odrabianie strat, od stanu 20:17 dla gospodarzy, zawodnik gości zaserwował 5 asów z rzędu (!), doprowadzając do wyniku 22:20 dla "Mrówek". ANT poszedł za ciosem i grając punkt za punkt, spokojnie wygrał seta. W trzecim secie goście uporali się z drużyną gospodarzy, grając dobrze w ataku i bloku. Po wygraniu 2 setów i mając zapewniony 1pkt, ANT poczuł się zbytnio rozluźniony, co bezlitośnie wykorzystał zespół FOX. Dobrą zagrywką i atakiem, pozbawił gości szansy na zwycięstwo w 4 setach. Tie-break rozpoczął się od prowadzenia gości, później drużyny grały punkt za punkt aż do wyniku 6:6. Wtedy to gospodarze zdobyli 2 pkt i zespoły zmieniały strony przy prowadzeniu 8:6 dla FOX-ów. Po wznowieniu gry, ANT nie potrafił poradzić sobie z zagrywką gospodarzy. Pomimo tego, goście próbowali walczyć z gospodarzami, ale strata była już za duża. W setach: 25-20, 23-25, 22-25, 25-17 i 15-10. Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 4 (GW)

AZS Rydułtowy 3:1 Rafbol Żernica

AZS chyba się w końcu odrodził i opuścił ostatnie miejsce w tabeli... Sędzia Marian Bugdol ocena 4 (A)

Power Team Wilcza 1:3 Kamień Rzędówka

Kamień zapewnił sobie miejsce w pierwszej trójce... Sędzia Gerard Ogierman ocena 5 (A)

17.04 wtorek 18.00
Jedynka Jankowice 3:2 Team Golejów

Kolejny mecz między tymi drużynami i kolejna pięcio setowa potyczka. Walka toczyła się punkt za punkt, set za set. Odpowiednio 25:21, 19:25, 25:20, 21:25, 17:15. Mecz momentami stał na bardzo wysokim poziomie jak na realia Amatorki. W końcu spotkały się 2 najlepsze drużyny w swojej grupie. Każdy set przebiegał podobnie. Jednak kto inny był jego głównym reżyserem i zwycięzcą. Wyśmienita atmosfera, niesamowita walka w polu, wiele świetnych obron, atomowych serwisów, jak i oczywiście soczystych zbić. Kwintesencją całego meczu był jak zawsze ostatni set. Walka od początku do końca o każdy punkt. Niewielka przewaga raz po raz to gospodarzy, to gości. Wynik mówi sam za siebie. Tym razem to Jedynka Jankowice wychodzi obronną ręką. Dzięki zwycięstwu traci do lidera z Golejowa już tylko 1 punkt. Sędzia Bogdan Skupień ocena 4 (B)