zamknij

Biznes

Focus Park już otwarty

2007-09-05, Autor: 
Po 2 latach budowy dziś w Rybniku wczoraj otwarto pierwsze w Polsce centrum handlowo – rozrywkowe Focus Park.

Reklama

Focus Park chwilę po otwarciu

drzwi dla klientów.

Fot. W. Daszczyk.

Przypomnijmy, kamień węgielny pod budowę rybnickiego Focus Parku wmurowany został 8 listopada 2005 roku – czytaj więcej. Pierwotnie budowa centrum miała trwać rok. Prace budowlane przeciągnęły się jednak m.in. ze względu na wybuch gazu w sąsiednim pawilonie handlowym - czytaj więcej oraz znaleziska archeologiczne - czytaj więcej.

 

Nowo otwarte centrum składa się z 3 kondygnacji, gdzie usytuowanych jest 79 placówek hadlowo - usługowych. Na klientów Focus Parku czeka 297 miejsc parkingowych.


W Focus Parku powstało 500 nowych miejsc pracy. - Szczególnie cieszę się z tego, że wśród zatrudnionych jest 150 osób, które dotąd zasilało szeregi bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy – mówił podczas otwarcia prezydent Rybnika Adam Fudali.


Uwagę odwiedzających budziła wczoraj nietuzinkowa architektura obiektu łącząca w sobie nowoczesność z tradycją dawnego browaru w Rybniku. - Od początku naszym celem było zaoferowanie czegoś więcej niż tylko handel i rozrywka. Dbałość o detale i elementy wykończenia mają podkreślać wyjątkowość tego miejsca – mówiła dyrektor ds. marketingu Parkridge Polska Agnieszka Drucis.


Inwestor nie odżegnuje się również od wspierania lokalnych inicjatyw społecznych. - Razem z miastem sfinansowaliśmy modernizację Placu Wolności. W innych miastach, m.in. W Bydgoszczy i Piotrkowie wspieramy kluby sportowe. Również w Rybniku chcemy aktywnie brać udział w życiu miasta – zapewnił Jarosław Fijałkowski – prezes Parkridge Polska.


Fijałkowski podczas konferencji prasowej wyjaśnił również z czego wynika opóźnienie oddania do użytku Multikina (otwarte będzie dopiero w październiku). - Multikino miało problemy z otwarciem kina w największym w Polsce centrum handlowym Złote Tarasy. To wpłynęło na opóźnienie inwestycji w Rybniku – powiedział Fijałkowski.


Na Rynku odbył się koncert

z udziałem gwiazd polskiej

estrady. Na zdjęciu zespół

Carrantuohill.

Fot W. Daszczyk.

Jak podaje inwestor, obiekt kosztował 70 milionów euro. Jest to pierwszy Focus Park w Polsce. Wkrótce Parkridge Polska otwierał będzie kolejne placówki w Bydgoszczy, Zielonej Górze, Gliwicach, Jeleniej Górze, Białymstoku i w Świdnicy. Flagowym obiektem w Polsce ma być w Focus Park w Gliwicach, którego powierzchnia będzie kilkakrotnie więszka od rybnickiego.


Inwestor rybnickiego Focus Parku, podczas budowy napotykał na różnego rodzaju „przygody”, o których była mowa na wstępie. Bez kłopotów nie obyło się i wczoraj. Okazało się, że po kilku godzinach ulewnego deszczu przeciekać zaczął dach w części zmodernizowanej słodowni, na terenie sklepu C&A.


Uroczystość otwarcia rybnickiego Focus Parku różniła się od innych imprez tego typu m.in. za sprawą specyficznego poczucia humoru, jaki prezentowali szefowie Parkridge CE Retail z Wielkiej Brytanii. Alan Stainforth – dyrektor zarządzający w przemówieniu w ten sposób dziękował prezesowi polskiego oddziału firmy: - Kiedy rozmawiałem z Jarkiem 2 lata temu, nie miał jeszcze tak eleganckiego garnituru, a krótkie spodenki. Jednak w jego głowie była wizja, pomysł, który nas przekonał i który później zrealizował – dowcipkował Stainforth.


O godz. 17.00 nastąpiło otwarcie Focus Parku dla klientów. Na Rynku, pomimo fatalnej pogody trwa koncert gwiazd estrady.


Więcej zdjęć z otwarcia Focus Parku i koncertu już wkrótce w naszej fotogalerii.

 

ww

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (18):
 • ~Kolumb 2007-09-05
  21:49:36

  0 0

  Koncert beznadziejnie zorganizowany. Scena za nisko, budka dźwiękowca zasłaniała pół sceny, parasole z ogródków zasłaniały widok z lewej strony sceny a loża dla vipow z prawej. Do tego deszcz +parasolki widzów= porażka. Przynajmniej samo nagłośnienie było przyzwoite. Fokus park przyzwoity ale bez fajerwerków.

 • ~BartekH 2007-09-05
  22:05:33

  0 0

  przypomina mi się odrazu skecz kabaretu ani mru mru, ludzie poco wy sie tak tam pchacie?!?!

 • ~arorybnik 2007-09-05
  22:15:20

  0 0

  Opinia prosta ten co "projektował tą cene" podkreślam projektował niech se z tytułu magistra zrobi napis sp według mnie idiota jak mozna na tak wielkim rynku postawić tak wielki telebim tak nisko podziwiałem parasolki z daleka (projektant do szkoły) wpadnij do mnie naucze cie. scena dla vipów haha chyba dla tego co zamieścił ten telebim tak nisko żeby mógł coś z góry zobaczyć a druga sprawa ten telebim za sceną to poco starą prase sobie poczytać /??na co wam te wykształcenia jak wy tacy tępi jesteście nie skożystam już nigdy z tak wielkiej imprezy choć mieszkam już w Rybniku 27lat. Co do Focusparku drożyzna nr w regionie dajcie pierwsze ludziom zarobić mądre pieniądze a potem sie chwalcie Focusem bo co 100 Rybniczanim coś tam kupi. A chyba najlepsza wizytówką w centrum Rybnika jest nie Focus a droga którą sie jedzie od byłego KINA GÓRNIK w kierunku Sądu śmiech na sali Focus jest a droga jak roz.....a tak roz....a ino znak stoi 30km/h a władze Rybnika żygać sie chce zróbcie coś z drogami bo wyglądają jak połchodniki pół ulice kocie łby.

 • ~tommi 2007-09-06
  09:22:59

  0 0

  widzisz arorybnik, narzekac każdy może, ale cos zrobić to już nie bardzo. chcesz uczyć projektanta swojej roboty to najpier zobacz co to ortografia i interpunkcja!choc podstawowa szkoła obowiązkowa to nie zawsze przynosi właściwy efekt.
  pozatym to nie wina projektanta tylko osób zatwierdzających projekt.

 • ~mily pan 2007-09-06
  09:48:56

  0 0

  madrze napisales arorybnik tak bylo i tak jest a za ulice 3 maja wladze miasta powinny dostac nagane w pisana do akt czy oni tego nie widza!!!!!!

 • ~misiaq 2007-09-06
  10:01:59

  0 0

  godzina 7:50 - Chwałowicka stoi, godzina 08:05 Kościuszki stoi - Chwałowicka - Rynek 20 minut samochodem - ja chce jeszcze 2 markety w centrum ;)

 • ~D_DIESEL 2007-09-06
  10:34:26

  0 0

  Kolumb! Co Ci się nie podobało? Wszystko było tak jak powinno. Scena była na normalnej wysokości i nie widziałeś, bo parasole zasłaniały. Budka dźwiękowca musi być w takim miejscu i nic z tym nie robisz. Mieli pozwijać ogródki na kilka godzin koncertu bo Ty i kilka innych osób nic nie widziało? Deszcz to raczej nie ich wina. Powiedz jeszcze, że nie lubisz Ibisza bo taką ciul*tą imprezę popROWadził. ARORYBNIK ! Typowy polak. Tylko umie narzekać.Na co? Na co sie tylko da. Zamiast się cieszyć że FOCUS zorganizował bardzo dobrą imprezę, bo każdy znalazł coś dla siebie, to Ty jeszcze narzekasz. PLAZA nie zrobiła nic :] PS. Zobaczymy czy teraz, kiedy są już otwarte oba centra, jakie będą korki? Bo moim zdaniem za tydzień wszystko wróci do normy. A tyle było gadania, że nie będzie można przejechać, że się będziemy na ROWery przesiadać. Zobaczymy jak będzie.

 • ~RW 2007-09-06
  11:34:57

  0 0

  Najlepszy byl wywiad Janiaka z jakąś dziewczyną - pytał ją czy mamy już gdzieś w okolicy kino z więcej niż jedną salą kinową :) Kiedy padła odpowiedź twierdząca, a nawet, że mamy takie kino w Rybniku, nie wiedział chyba co powiedzieć i palnął coś że Multikino będzie mocniejsze bo jest związane z grupą ITI :P

 • ~Arteks 2007-09-06
  11:48:06

  0 0

  RW to nie tylko ten jeden przykład. Parkridge'a kompletnie ignoruje Focusa. Do tego stopnia, że nawet Omena Mensah zażartowała, że ten wczorajszy deszcz to łzy konkurencji... A z kolei rozbawiła mnie pani Drucis z marketingu która stwierdziła, że Rybniczanie musieli jeździć do kina do Poznania i Katowic... Słyszeliście to? Niezły obciach hehehe. Do Katowic tak, przed otwarcie Plazy... ale do Poznania?!
  Co do korków to one były i przed otwarciem Fokusa. Należy też się zapytać co ze światłami na Chrobrego/3 Maja. Miały wrócić a nadal nie ma??? UM nie zdążył czy co???

 • ~Arteks 2007-09-06
  11:49:16

  0 0

  Miało pisać Parkridge ignoruje Plazę w pierwszym zdaniu... SORRY...

 • ~jaga 2007-09-06
  12:25:44

  0 0

  Plaza i Focus mi nie przeszkadzają, jak kogoś stać na robienie zakupów w takich sklepach - to fajnie. Ale przeszkadzają mi codzienne korki w centrum Rybnika. Ulica Mikołowska jest wciąż zakorkowana, a codzienne wypadki / stłuczki samochodów to już standard. Niech teraz miasto się zastanowi jak umożlwić ludziom poruszanie się po Rybniku. Bo niewielu klientów przyjedzie do Focusa czy Plazy jak będą musieli stać kilkadziesiąt minut w korkach żeby przejechac przez centrum. A może Plaza lub Focus pomogą zbudować/wyremontować drogi lub usprawnić komunikację ??? W końcu o klienta trzeba dbać. Mieszkańcy Rybnika na pewno by to docenili i odwdzięczyli się częstszymi zakupami :)

 • ~jaga 2007-09-06
  12:40:14

  0 0

  Plaza i Focus mi nie przeszkadzają, jak kogoś stać na robienie zakupów w takich sklepach - to fajnie. Ale przeszkadzają mi codzienne korki w centrum Rybnika. Ulica Mikołowska jest wciąż zakorkowana, a codzienne wypadki / stłuczki samochodów to już standard. Niech teraz miasto się zastanowi jak umożlwić ludziom poruszanie się po Rybniku. Bo niewielu klientów przyjedzie do Focusa czy Plazy jak będą musieli stać kilkadziesiąt minut w korkach żeby przejechac przez centrum. A może Plaza lub Focus pomogą zbudować/wyremontować drogi lub usprawnić komunikację ??? W końcu o klienta trzeba dbać. Mieszkańcy Rybnika na pewno by to docenili i odwdzięczyli się częstszymi zakupami :)

 • ~BartekH 2007-09-06
  15:08:19

  0 0

  "powstało 500 nowych miejsc pracy" ciekawe ile mają brutto/netto na godzinkę ;)

 • ~jan2500 2007-09-06
  15:43:39

  0 0

  arorybnik : "dajcie pierwsze ludziom zarobić mądre pieniądze a potem sie chwalcie Focusem"

  Jak jesteś taki mądry to sam załóż firmę i daj ludziom zarobić godziwe pieniądze. Tak czy inaczej z faktu że ty jesteś niezaradny i mało ci płaca nie wynika że nie ma być przyzwoitych sklepów w Rybniku. Jak czytam takie bzdury to mi ręce opadają.

 • ~D_DIESEL 2007-09-06
  22:18:21

  0 0

  Bartek ! Jakby komuś nie pasowała kasa jaką zarabia to by nie znaleźli najemcy ludzi do swoich sklepów. W jednych płacą więcej i innych mniej. Lepsze to niż nic, bo dzięki temu stopa bezrobocia się zmniejsza wreszcie. Zaczęły się czasy, ze to pracodawcy powoli mają problem, bo muszą szukać pracowników. Jeszcze kilka lat temu było hasło: JAK CI NIE PASUJE TO NIE MUSISZ TU PRACOWAć - MAM DZIESIęCIU NA TWOJE MIEJSCE.

 • ~ 2007-09-06
  23:05:44

  0 0

  Witam wszystkich narzekających tutaj SRB. Ach ta zazdrość :)

 • ~arorybnik 2007-09-08
  20:09:48

  0 0

  Nie gadajcie mi takich głupot co by było gdyby bo taka jest prawda, ciota ktora wiedziała że będzie padało mogła przemyśleć to i dzwignąć ten telebim fajnie mu sie patrzyło na ten telebim jak był pusty rynek, ale stary wybacz mógł koleś ruszyć głową że może padać i ludzie będą stać z parasolami, niestety nie jestem naiwny i na cała imprezę w deszczu nie będe sie wybierał o 15 by stac i czekać i być pod samą sceną aż ktoś wyjdzie i zagra ja jaki Rybniczanin gdzie sie organizuje taka imprezę mam mieć zapewnione że o której tam nie przyjdę bede mógł bynajmniej na telebim popatrzeć a tu co nara parasole na stole i reszta mnie h... obchodzi co napiszecie. TOMMI wybacz mogłeś sie przejść w tym deszczu choć raz na tył rynku koło apteki "POD LWEM" szlak by cie trafił. Jan 2500 nie zaradny to ty może jesteś może ty jesteś z jednych z szefów co pół życia płacze na na co dzień S-klasą sie wozisz ?? może nie spotkałeś nigdy osób które robią za 1200zł /?? i co koleś dostanie 1200 i se do focusa po spodnie Lee pójdzie za 250zł nie czarujmy sie. Czy może jesteś Rylem /?? bo według mnie ryl niech dostaje barburkę węgiel i 13 ale budowlaniec niech dostanie cos na dzień budowlańca od państwa zamiast węgla kartki na cement a 13 to już normalka. Aktualnie ja na brak kasynie nażekam a na zaradności może sie znam lepiej niż ty POZDRAWIAM

 • ~Teddy 2007-09-14
  23:44:30

  0 0

  No i co fani Focusa??? Taka to rewelacja, ze trzeba było pchać ten bunkier do samego centrum?? Równie dobrze mógł stać gdzieś koło ul. Budowlanych, albo Popiela - tam przynajmniej ulice są szersze, a nie zarzynać centrum miasta w którym i tak już są korki.
  A wystrój??? Szary, siny, zimny a im wyższa kondygnacja tym bardziej widać, że inwestor się cholernie spieszył.Na dachu po zewnętrznej stronie balustrad pozapominali chyba robotnicy aluminiowych kątowników bo jeszcze tam leżą :-) Zastanawiam się czy kolorystykę Focus dobierał do Placu Wolności czy Plac Wolności spieprzono pod Focusa? Ciekawe kto będzie kupował to masło w Almie po 5,15zł i przeciętne kolczyki w APART'cie za 319 zł. Acha i szkoda, że znowu zapomniano o niepełnosprawnych, np. niewidomych - windy nie mają słownych zapowiedzi, a przecież skąd osoba niewidoma ma wiedzieć gdzie sie zatrzymała? Dobrze, że Breilem są opisane przyciski w windzie, chociaż tyle. No ale Focus to nie dla niepełnosprawnych, tam chodzą tylko burżuje i pan prezydent Fudali, który nb. chyba zapomniał już o swojej niepełnosprawności. No ale tak to jest na wysokich stołkach. Miłych zakupów dla wszystkich snobów :-)

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 5285