Energetyk ROW: nie wykorzystali okazji

2010-04-19, Autor:
Piłkarze Energetyka ROW Rybnik przegrali na własnym boisku z BKS-em Bielsko-Biała 1:3.

Na stadionie przy ul. Gliwickiej spotkały się druga i trzecia drużyna III ligi (grupa opolsko-śląska). Po ciekawym pojedynku górą był wicelider z Bielska, który wykorzystał nieskuteczną grę rybniczan: – Nie wykorzystaliśmy sytuacji z pierwszej połowy. Mieliśmy słupek i dwie poprzeczki. To się zemściło – mówił napastnik ROW-u, Sebastian Kapinos. On i jego koledzy schodzili na przerwę przegrywając 0:1. Gola zdobył Michał Matejko. Na początku drugiej połowy na 2:0 podwyższył Dariusz Rucki. Rybniczanie szybko odpowiedzieli bramką Marcina Kocura. Gdy wydawało się, że uda się im doprowadzić do wyrównania, trzeciego gola zdobyli goście. Na listę strzelców wpisał się Tomasz Wawrzyniak. – Przy stanie 1:3 przeciwnik zagrał bardzo dobrze w obronie. Wtedy wiedziałem, że ten mecz ciężko będzie wygrać – komentował trener rybniczan, Dariusz Widawski. Ostatecznie ROW przegrał z BKS-em 1:3 i zmniejszył tym samym szanse awansu do minimum. Sytuacja rybnickich piłkarzy coraz bardziej przypomina tę z poprzedniego sezonu. Po dobrej rundzie jesiennej ROW zajmował wysokie miejsce, jednak skończył sezon na 9. miejscu: – Nie będzie łatwo. Boję się powtórki z poprzedniego sezonu. Będę robił wszystko, żeby to się nie powtórzyło – deklarował po meczu trener Widawski.

Najbliższe dni będą bardzo intensywne dla piłkarzy ROW-u: – Przez cztery tygodnie będziemy grać systemem sobota – środa. Mam obawy, czy to się nie odbije na zdrowiu zawodników, tym bardziej, że ławka nie jest szeroka – komentuje trener rybniczan. Już w najbliższą środę 21 kwietnia jego piłkarze zmierzą się z Polonią Marklowice w finale Pucharu Polski Podokręgu Rybnik. Początek meczu na stadionie przy ul. Gliwickiej o godzinie 18:00.

Energetyk ROW Rybnik - BKS Stal Bielsko-Biała 1:3 (0:1)

Bramki: 31 min. Matejko - 0:1, 52 min. Rucki (głową) - 0:2, 53 min. Kocur - 1:2, 77 min. Wawrzyniak - 1:3.