Energetyk ROW: Na zero z tyłu

2009-03-22, Autor:
W pierwszym meczu rundy wiosennej Energetyk ROW Rybnik pokonał u siebie Rozwój Katowice 3:0.

Pierwsza połowa sobotniego meczu Energetyka ROWRozwojem nie przyniosła wielu emocji. Z groźniejszych sytuacji warto odnotować tylko strzał Grzegorza Dzięgielowskiego z 12. minuty. Po dośrodkowaniu Rolanda Buchały popularny „Dzięgiel” uderzył z 10 metrów, ale trafił prosto w bramkarza. Był to pierwszy i ostatni strzał rybniczan w światło bramki w tej części meczu.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli katowiczanie. Ich akcje kończyły się jednak albo niecelnymi strzałami, albo dobrymi interwencjami Andrzeja Skrockiego. Gdy wydawało się, że goście zdobędą bramkę, gola strzelili rybniczanie. Dośrodkowanie Adama Procka wykorzystał strzałem głową Paweł Krótki. Rozwój po stracie gola wyraźnie odpuścił i inicjatywę przejęli gospodarze. Jej efektem były dwie kolejne bramki. Wpierw na listę strzelców wpisał się wprowadzony kilka minut wcześniej Grzegorz Piełka, a kropkę nad „i” postawił indywidualną akcją Roland Buchała.

Z powrotu do rybnickiej drużyny zadowolony był Paweł Krzysztoporski: - Cieszę się, że znów jestem u siebie. Gram przy swoich kibicach, oddaję tutaj całe serce. W Zabrzu zyskałem cenne umiejętności, które chcę teraz sprzedać w drużynie. Wierzę, że w Rybniku będzie duża piłka i chcę się do tego przyczynić – mówił popularny „Pablo”, któremu w linii obrony partnerował doświadczony Wojciech Reclik: - Rutyna połączona z młodością mogą dać dobre efekty – dodał z uśmiechem Krzysztoporski. W pierwszym wspólnym występie to połączenie dało pozytywny efekt: - Najważniejsze, że zagraliśmy na zero z tyłu i oby tak dalej – zakończył młody obrońca ROW-u.

Za tydzień piłkarze Energetyka ROW zmierzą się na wyjeździe z przedostatnim w tabeli Skalnikiem Gracze.

Energetyk ROW Rybnik - Rozwój Katowice 3:0 (0:0)

Bramki: 67 min. Krótki (głową) - 1:0, 85 min. Piełka - 2:0, 88 min. Buchała - 3:0.

Energetyk ROW: 1. Andrzej Skrocki - 14. Adam Procek, 8. Paweł Krzysztoporski, 9. Wojciech Reclik, 5. Rafał Mitura - 16. Tomasz Kasprzak (46 min. - 15. Wojciech Dudek), 6. Łukasz Żyrkowski, 7. Grzegorz Dzięgielowski, 10. Jan Janik - 18. Roland Buchała (90 min. - 17. Tomasz Kuś), 20. Paweł Krótki (70 min. - 11. Grzegorz Piełka).

Rozwój: 12. Karol Płonka - 14. Adrian Will, 4. Rafał Lis, 13. Przemysław Gałecki, 2. Mateusz Kruk - 3. Robert Brysz (69 min. - 9. Marcin Kuzak), 17. Łukasz Maciongowski - 23. Tomasz Waniek (84 min. - 25. Michał Jędrowski), 10. Adam Giesa (78 min. - 21. Dawid Colik), 18. Dawid Gajewski (80 min. - 11. Paweł Chmielowiec) - 7. Krzysztof Michalski.

Żółte kartki: 29 min. Giesa, 65 min. Kruk, 85 min. Chmielowiec (wszyscy Rozwój).