Ekstraligowy trzon

2008-02-23, Autor:
Koszykarki RMKS-u Rybnik awansowały do Finałów Mistrzostw Polski juniorek starszych, które w dniach 25-29 luty rozegrane zostaną w Gdyni.

Po zwycięstwie po dogrywce w meczu ćwierćfinałowym nad Olimpią AZS Maczki Poznań 64:58 w Rybniku odbył się trzydniowy turniej półfinałowy Mistrzostw Polski. O dwa miejsca premiowane awansem do finału poza RMKS-em Rybnik walczyły AZS PWSZ Gorzów, Ostrowia Ostrów Wlkp. oraz KS Piaseczno. Już po dwóch dniach zmagań wszystko stało się jasne. RMKS i AZS Gorzów wygrały po dwa spotkania i zapewniły sobie awans do finału. Rybniczanki pokonały najpierw Ostrowię Ostrów 68:55, a dzień później wygrały z KS Piaseczno 64:49. W ostatnim meczu turnieju, którego stawką było I miejsce w półfinale RMKS Rybnik przegrał z AZS PWSZ Gorzów 52:84.

Finał Mistrzostw Polski juniorek starszych odbędzie się w Gdyni, a rywalami grupowymi RMKS-u będą Żak Koszalin, Orzeł Polkowice i GTK Gdynia.

Trzon rybnickiej drużyny tworzą zawodniczki ekstraligowego Utex-u ROW Rybnik: Barbara Głocka, Karolina Stanek, Natalia PrzekopSonia Moszkowicz a zespół uzupełniają juniorki oraz kadetki RMKS-u Rybnik. Trenerem zespołu jest drugi szkoleniowiec Utex-u Adam Rener.

Awans do Finałów Mistrzostw Polski wywalczyły: Barbara Głocka  - najlepsza zawodniczka RMKS-u w turnieju półfinałowym, Karolina Stanek, Natalia Przekop, Sonia Moszkowicz, Aleksandra Kurdziel, Justyna Kaczorowska, Małgorzata Zientarska, Magdalena Gawęda, Paulina Mycio, Sandra Podleśny, Aldona Morawiec, Lucyna Gozdawa - Grajewska.

Warto dodać, że ostatni raz rybnickie koszykarki wystąpiły w finale Mistrzostw Polski dokładnie 10 lat temu. W 1998 roku zajęły 4 miejsce w Finale Mistrzostw Polski juniorek w Zgorzelcu.