Złote rybniczanki

2006-04-12, Autor:
Agata Kalemba i Hanna Las wywalczyły tytuł mistrzyń Polski juniorek w judo.

Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek w Judo odbył się w Jastrzębiu. Udział w zawodach wzięło 267 chłopców i 127 dziewcząt z większości polskich klubów. - Mistrzostwa zakończyły się ogromnymi sukcesami rybnickich zawodników – podsumowuje imprezę trener dżudoków KS Polonia Rybnik – Damian Cieślik.

Złote medale wywalczyły Agata Kalemba w kategorii wagowej 57 kg i Hanna Las w kategorii 63 kg. Doskonale spisała się też Adriana Twardzik, które zajęła II miejsce również w kategorii 63 kg.

Gorsi od swoich koleżanek nie chcieli być chłopcy. Brązowe medale zdobyli: Wojciech Górnik (kat. wag. 81 kg) i Szymon Ryć (kat. wag. + 100 kg). Damian Śmieszny w kategorii + 100 kg zajął V miejsce.

Wszyscy zawodnicy reprezentowali KS "POLONIA" Rybnik. Młodzi dżudocy trenują pod okiem: Damiana Cieślika, Krzysztofa Miki i Artura Kejzy.

W klasyfikacji medalowej KS Polonia Rybnik zajęła pierwsze miejsce w Polsce, w klasyfikacji punktowej drugie, ustępując jedynie Czarnym Bytom.