zamknij

Sport i rekreacja

Dwójka Świerklany najlepsza w 15. edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki

Dobiegły końca zmagania w ramach piętnastej edycji ALS-u. – Z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że poziom sportowy ligi z roku na rok się podnosi i nawet ostatnie w tabeli ekipy grają już ładną siatkówkę – powiedział sekretarz ligi, Tadeusz Bonk.

Reklama

W sobotę 24 maja wszystkie drużyny Amatorskiej Ligi Siatkówki spotkały się w hali Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych, żeby przy szczelnie wypełnionej kibicami widowni rozegrać decydujące pojedynki. W spotkaniu finałowym ponownie rywalizowały Dwójka ŚwierklanyJedynka Jankowice II i ponownie o zwycięstwie zadecydował dopiero piąty set. Tym razem okazały puchar wywalczyła najbardziej utytułowana ekipa ligi, czyli Dwójka Świerklany Projtrans.Wyniki turnieju finałowego

 mecz pocieszenia       
  Kuźnia Raciborska - Dach Decker Victoria Pilchowice   0 : 2
W setach 18-25 i 24-26. Sędziowie Jarosław Obrodzki i Magdalena Pudło.         
  mecz o 15 miejsce II liga       
  Beer Team - Jedynka Jankowice   2 : 0
W setach 25-21 i 25-14. Sędziowie Grzegorz Wojaczek i Marian Żyliński.         
  mecz o 13 miejsce II liga       
  Jedynka Jankowice III - BFK Michel-Projkab Rydułtowy   2 : 1
W setach 25-18, 23-25 i 15-11. Sędziowie Jan Kasprowicz i Zygmunt Barylak.         
  mecz o 11 miejsce II liga       
  GAF Gliwice - OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle   0 : 2
W setach 21-25 i 15-25. Sędziowie Zygmunt Barylak i Krzysztof Wróbel.         
  mecz o 9 miejsce II liga       
  Fundacja Elektrowni Rybnik - TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej   2 : 1
W setach 25-17, 25-27 i 15-9. Sędziowie Grzegorz Wojaczek i Jan Kasprowicz.         
  mecz o 7 miejsce II liga       
  Edytor Suszec - Albion Team – gramy dla Kuby   2 : 1
W setach 25-19, 17-25 i 15-12. Sędziowie Magdalena Pudło i Gerard Ogiermann.         
  mecz o 5 miejsce II liga       
  Impacto LKS Chałupki - Strzelec Gorzyczki   2 : 0
W setach 25-23 i 25-19. Sędziowie Krzysztof Wróbel i Piotr Lazar.         
  mecz o 3 miejsce II liga       
  BestFit Club Rybnik - VRF Klimatyzacja Żory   0 : 2
W setach 22-25 i 23-25. Sędziowie Piotr Lazar i Krzysztof Wróbel.         
  mecz o 1 miejsce II liga       
  Top Ten ZST Rybnik - Silesia Lubomia   0 : 2
W setach 11-25 i 23-25. Sędziowie Jan Kasprowicz i Janusz Lazar.         
  mecz o 9 miejsce       
  Leon Internet Rybnik - Salvequick-Mokate-TKKF Pawłowice   1 : 2
W setach 25-17, 20-25 i 13-15. Sędziowie Gerard Ogiermann i Marian Żyliński.         
  mecz o 7 miejsce       
  No Pain Żory - VT Nędza   0 : 2
W setach 22-25 i 17-25. Sędziowie Jarosław Obrodzki i Grzegorz Wojaczek.         
  mecz o 5 miejsce       
  Jar-Trans Fox Pszów - KS Volley Katowice   2 : 0
W setach 25-20 i 25-20. Sędziowie Jarosław Obrodzki i Piotr Lazar.         
  mecz o 3 miejsce       
  Artus Żory - Jarbud Rybnik Piaski   0 : 2
W setach 23-25 i 23-25. Sędziowie Marian Żyliński i Magdalena Pudło.         
  mecz o 1 miejsce - Wielki Finał       
  Dwójka Świerklany Projtrans - Jedynka Jankowice II   3 : 2

W setach 25-13, 19-25, 23-25, 25-16 i 16-14. Sędziowie Janusz Lazar i Piotr Lazar.       

Dwójka Świerklany Projtrans: Jakub Dejewski (8 pkt), Dawid Drużga (8 pkt.), Sebastian Marczyński (13 pkt.), Damian Szczepanik (10 pkt), Mateusz Świstak (17 pkt.), Sebastian Żarłok (21 pkt.) Adam Kurpis (libero) i Leszek Dejewski (2 pkt).       

Jedynka Jankowice II: Dawid Druchniak (7 pkt.), Jarosław Fijoł (11 pkt.), Jacek Głód (8 pkt.), Dariusz Łasiewicki (4 pkt.), Tomasz Martyna (2 pkt.), Wojciech Musiolik (19 pkt.), Grzegorz Musiolik (libero), i Radosław Staniewski (15 pkt.).       

Statystyki z meczu finałowego opracował Jarosław Żmijewski:
- najlepiej atakowali: dla Świerklan Sebastan Żarłok 16 pkt. 53% skuteczności, Mateusz Świstak 14 pkt 67%, Sebastain Marczyński 11 pkt 50% i Damian Szczepanik 7 pkt 100%, dla Jankowic Wojciech Musiolik 17 pkt 57% skuteczności, Radosław Staniewski 10 pkt 42%, Jarosław Fijoł 7 pkt 54% i Jacek Głód 6 pkt 55%.
- przyjecie zagrywki: Świerklany: Mateusz Świstak 30 odbiorów 47% pozytywnego 20% idealnego, Adam Kurpis 28 odbiorów 36% pozytywnego 32% idealnego, Sebastian Marczyński 20 odbiorów 55% pozytywnego 40% idealnego. Jankowice: Jarosław Fijoł 40 odbiorów 42% pozytywnego 28% idealnego, Wojciech Musiolik 29 odbiorów 41% pozytywnego 17% idealnego, Grzegorz Musiolik 22 odbiory 50% pozytywnego 23% idealnego.

Wyniki końcowe piętnastej edycji ALS-u:

I liga     
 1 Dwójka Świerklany Projtrans     
 2 Jedynka Jankowice II     
 3 Jarbud Rybnik Piaski     
 4 Artus Żory     
 5 Jar-Trans Fox Pszów     
 6 KS Volley Katowice     
 7 VT Nędza     
 8 No Pain Żory     
 9 Salvequick-Mokate-TKKF Pawłowice     
 10 Leon Internet Rybnik     
 11 Dach Decker Victoria Pilchowice    drużyna spada do II ligi 
 12 Volley Marklowice    drużyna spada do II ligi 
 II liga     
 1 Silesia Lubomia    drużyna awansuje do I ligi 
 2 Top Ten ZST Rybnik    drużyna awansuje do I ligi 
 3 VRF Klimatyzacja Żory     
 4 BestFit Club Rybnik     
 5 Impacto LKS Chałupki     
 6 Strzelec Gorzyczki     
 7 Edytor Suszec     
 8 Albion Team – gramy dla Kuby     
 9 Fundacja Elektrowni Rybnik     
 10 TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej     
 11 OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle     
 12 GAF Gliwice     
 13 Jedynka Jankowice III     
 14 BFK Michel-Projkab Rydułtowy     
 15 Beer Team     
 16 Jedynka Jankowice     
 17 Kuźnia Raciborska     

Nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników na pozycjach z I ligi:       
Dariusz Łasiewicki najlepszy rozgrywający (Jedynka Jankowice II)       
Sebastian Żarłok najlepszy atakujący (Dwójka Świerklany Projtrans)       
Wojciech Musiolik najlepszy przyjmujący (Jedynka Jankowice II)       
Łukasz Baron najlepszy blokujący (Jar-Trans Fox Pszów)       
Łukasz Majenta najlepszy libero (Artus Żory)       
Sebastian Żarłok MVP najbardziej wartościowy siatkarz ligi (Dwójka Świerklany Projtrans)       

Nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników na pozycjach z II ligi:       
Piotr Janik najlepszy rozgrywający (Top Ten ZST Rybnik)       
Mateusz Blic najlepszy atakujący (BestFit Club Rybnik)       
Michał Konsek najlepszy przyjmujący (Silesia Lubomia)       
Aleksander Tomala najlepszy blokujący (Impacto LKS Chałupki)       
Marcin Gawliczek najlepszy libero (TS Euroskok Ziemi Rybnickiej)       
Piotr Janik MVP najbardziej wartościowy siatkarz II ligi (Top Ten ZST Rybnik)       
       
Wyróżnienia specjalne:       
dla Stefana Bugdola za pomoc w stworzeniu i prowadzeniu Ligi       
dla Andrzeja Szruby najstarszego grającego siatkarza (Beer Team)       
       
Wyróżnienia dla najlepszych zawodników z poszczególnych drużyn:       
Artus Żory - Łukasz Majenta       
Dach Decker Victoria Pilchowice - Mateusz Siwiec       
Dwójka Świerklany Projtrans - Sebastian Żarłok       
Jarbud Rybnik Piaski - Jakub Wons        
Jar-Trans Fox Pszów - Łukasz Baron       
Jedynka Jankowice II - Wojciech Musiolik        
KS Volley Katowice - Mateusz Kielan        
Leon Internet Rybnik - Marcin Radler        
No Pain Żory - Tomasz Przywara       
Salvequick-Mokate-TKKF Pawłowice - Aleksander Matula       
VT Nędza - Piotr Gonsior       
Albion Team-Gramy dla Kuby - Łukasz Pańczyk       
Beer Team - Mariusz Dudek       
BestFit Club Rybnik - Mateusz Blic        
BFK Michel-Projkab Rydułtowy - Robert Porwoł       
Edytor Suszec - Tomasz Bukowiecki       
Fundacja Elektrowni Rybnik - Przemysław Bednarek       
GAF Gliwice - Tomasz Eberhardt       
Impacto LKS Chałupki - Aleksander Tomala       
Jedynka Jankowice - Radosław Kuczera       
Jedynka Jankowice III - Miłosz Mazurek       
Kuźnia Raciborska - Mikołaj Zawada       
OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle - Sebastian Marcol       
Silesia Lubomia - Michał Konsek       
Strzelec Gorzyczki - Łukasz Czepczor       
Top Ten ZST Rybnik - Piotr Janik       
TS Euroskok Ziemi Rybnickiej - Marcin Gawliczek       
VRF Klimatyzacja Żory - Adrian Gawron       

Wyróżnienia dla najlepszych sędziów:       
Jan Kasprowicz       
Gerard Ogiermann       
Marian Żyliński       
Piotr Lazar       
Janusz Lazar       

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:





Oddanych głosów: 1507