Pod patronatem Towarzystwa Sportowego VOLLEY Rybnik

wyniki na dzień 27 września 2008 - 2 termin

grupa A

Rafbol Żernica 0 : 3 Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój

Mecz można skomentować jednym krótkim zdaniem: Różnica klas w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Dziękujemy naszym gościom za lekcję siatkówki… Sędzia Krystian Gogulla ocena 5. (MK)

Impacto LKS Chałupki 2 : 3 SKOK Ziemi Rybnickiej Czerwionka

Pierwsze zwycięstwo w lidze drużyny SKOKu i to od razu na wyjeździe. Mecz bardzo ciekawy i zacięty. Pierwszy set to paro punktowe prowadzenie drużyny z Chałupek, lecz końcówka należała do SKOKu 28:26. Drugi set podobny, lecz SKOK kontrolował wynik i wygrał do 22. 3 set to bardzo dobry początek drużyny przyjezdnej, która odskakuje na 6 pkt na początku seta, lecz drużyna Chałupek systematycznie odrabia straty i wygrywa set do 23. W czwartym, drużyna z Chałupek idzie za ciosem i wykorzystuje rozprężenie przyjezdnych i dochodzi do tie breaka w którym swoją wyższość pokazała drużyna SKOKu pewnie wygrywając 15:8. Kibice znów dopisali liczną obecnością na meczu. Sędzia Mateusz Besz ocena 4. (MH)

Pizzeria Kiler 3 : 0 Top Ten Rybnik

Pizzeria nie była gościnna i wygrała z Top Tenem 3:0. Ogólnie mecz mógł się podobać. Dużo ładnych obron zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Z Naszej strony musimy popracować nad błędami własnymi. W trzecim secie wejście Naszego Mirka Chucka Norrisa "Bohatera ostatniej akcji" , który przechyla wygraną na naszą korzyść Z tego co widziałem to sędzia nie dostał zbyt wysokiej noty ale przynajmniej nie dyskutował z nikim tylko podejmował suwerenne decyzje. No cóż Pizzeria dopracowuje kilka elementów i zmierza do pierwszej ligi. W setach do 23, 19 i 23. Sędzia Kamil Wójcik ocena 3. (PŚ)

Jedynka Jankowice 0 : 3 Jar-Trans Fox Pszów

Bardzo trudno wygrać w Pszowie… W setach do 23, 15 i 23. Sędzia Paweł Karpiński ocena 6. (a)

Strzelec Gorzyczki 3 : 1 Śląskie Centrum

Strzelec w wysokiej formie… Sędzia Marek Mikrut ocena 3. (a)

Catering Parys Rydułtowy 0 : 3 Leon Internet Rybnik

Niestety przegrana ale po walce. Drużyna Leona celująca w 1 ligę byłą murowanym faworytem, my jako pewniacy do 3 ligi chcieliśmy wyjść z tego pojedynku z podniesionym czołem i myślę, że nam się to udało. Niestety przestoje typu 0-6 w 2 secie zadecydowały, że nie udało nam się urwać żadnego seta. Nawet gdy prowadziliśmy kilkoma pkt nie potrafiliśmy tego utrzymać, znów to samo ustawienie i kilka pkt oddanych za darmo, trzeba nad tym popracować. W setach do 18, 21 i 20. Sędzia Marian Cegiełka ocena 4. (K)

Geomost Wodzisław 1 : 3 Rybnik Piaski

Spotkanie na przeciętnym poziomie, warunki do gry nie za dobre, sala mała i ciemna. Pierwsze 2 sety po dyktando Piasków, w trzecim pojawił się przestój, do tego kilka błędów i gospodarze wygrywają tę partie. 4 set pobudka po stronie Piasków i zwyciężamy całe spotkanie … Sędzia Daniel Szczerbiak ocena 3. (RG)

Edytor Team 0 : 3 Lasel-Beer Team Rybnik

Piękna hala w Suszcu okazała się gościnna dla ekipy Beerów… Mecz rozegrany w spokojnej atmosferze, olimpijską piłką! Pierwszy set grany z przewagą gospodarzy (nawet 4 pkt), duża ilość błędów po obu stronach siatki i niestety kontuzja atakującego z Suszca, dopiero w końcówce goście odwracają wynik. Kolejne dwa sety to już spokojniejsza gra Beerów, mniej błędów i mniej emocji... W setach do 22, 20 i 17. Sędzia Mieczysław Jacak ocena 6. (a)

KS94 Rachowice 0 : 3 Olimpia Kamień

To był debiut drużyny z Rachowic w naszej Lidze… łatwo nie będzie… W setach do 18, 18 i 11. Sędzia Józef Dziwior ocena 3. (a)

Baterex Nędza 3 : 1 Albion Team Original-Gramy dla Kuby

W pierwszym secie nastroju starczyło do stanu 16-14 dla gości... potem dominacja gospodarzy, kulturalnie wspieranych przez kibiców. W kolejnym secie, dzięki roszadom Albion odskakuje na 10 pkt, które później trwoni w fantastyczny sposób. Przy stanie 23 - 23 pada kilka ostrych słów, i wystraszeni gospodarze psują dwie piłki z rzędu. Set trzeci to zaostrzone apetyty gości, którzy dzielnie walczą, i mają nawet piłkę setową. Gospodarze zaś spokojnie kończą seta. Set czwarty to kuriozum. Początek 5:0 dla Baterexu, potem Albion dogania i odjeżdża na 3-4 pkt. Jest 24-22 i wydaje się że tie-break nieunikniony. Jednak serwujący gospodarzy znalazł słabszy punkt w niezawodnym do tej pory odbiorze Oryginałów i robi się remis, potem kolejna setowa dla gości, ale to już wszystko na co było nas stać w ten wieczór. W setach do 18, -23, 24 i 26. Sędzia Marcin Andrzejczak ocena 5. (DP)

Miejsce na twoją reklamę Rybnik 3 : 1 Albion Team

Na początek chciałem podziękować gościom, za walkę i naprawdę moim zdaniem niezłe widowisko. Było wszystko - spektakularne bloki, niezłe ataki, asy serwisowe, niesamowite obrony po obu stronach, błędy sędziego.... Cieszę się, że przyjezdni mimo kilku błędów tego ostatniego stanęli na wysokości zadania i ... chyba nie zrzucili winy za przegraną na jego barki. Na uwagę zasługuje gra fair obu drużyn - w końcówkach sporne piłki były w miarę pokojowo rozstrzygane często przez samych zawodników. Miałem wrażenie, że Albion spodziewał się troszeczkę łatwiejszej przeprawy a tu ... taka niespodzianka! Sędzia Dawid Grzegorzyca ocena 2. (PK)

Artus Żory 3 : 0 OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle

Dziękujemy za tak liczne przybycie. Ekipa z Gaszowic nas bardzo zaskoczyła, bo liczebnością zawodników przebiła dotychczasowych gości w Żorach! A co do meczu, to wyrównana walka w każdym secie od stanu 20-9, ale dzięki za chęci i waleczność! W setach do 16, 9 i 14. Sędzia Marian Żylinski ocena 5. (TZ)

Lumen Golejów 1 : 3 Jedynka Jankowice II

Można się pochwalić ilością kibiców na meczu. Jeśli chodzi o grę momentami naprawdę ciekawe widowisko, aczkolwiek zbyt dużo nerwowości - no i niestety przegrana. Przeciwnik był dzisiaj w naszym zasięgu. Dalej jednak widać, że czegoś brakuje... Jeśli chodzi o zespół z Jankowic to naprawdę mają duży potencjał i to udowodnią w niejednym jeszcze spotkaniu. Sędzia Bogdan Skupień ocena 4. (ZR)

Dach Decker-Budohen Wilcza 0 : 3 Soraya-Tomex Brenna-TKKF Pawłowice

Mecz w Pilchowicach odbył się w miłej i przyjaznej atmosferze mimo, że po obu stronach siatki spotkały się drużyny, walczące o inne cele w tej Lidze. Całe spotkanie toczyło się pod dyktando gości, co jednak nie odbierało animuszu gospodarzom próbującym nawiązać walkę. Woli walki wystarczyło na 2 pierwsze sety, bo o ostatniej odsłonie zawodnicy Power Team pewnie szybko będą chcieli zapomnieć. W setach do 13, 19 i 7. Mimo krótkiego meczu i przejechanych ponad 80km w obie strony nikt nie żałował poświęconego czasu, podczas którego zagraliśmy mecz na nowej, bardzo ładnej sali, a po nim przyszedł czas na relaks przy piwku podanym przez wyjątkowo atrakcyjną Panią Barmankę, którą cała drużyna Gości serdecznie pozdrawia! Sędzia Gerard Ogerman ocena 5. (ŁS)