Drużyna BP&TNT wygrała McDonald’s CUP

2011-03-01, Autor:
Rywalizacja w Wielkim Finale „McDonald’s CUP” była niezwykle zaciętym, emocjonującym widowiskiem, w którym spotkały się BP & TNT, LUBAR & DomBud oraz OBI Jastrzębie Zdrój.

W pierwszym spotkaniu finałowym LUBAR & DomBud podejmował ekipę OBI Jastrzębie Zdrój. Pierwszą część pojedynku zwyciężyła drużyna LUBAR & DomBud, która za sprawą Mateusza Dybaś do szatni schodziła z jedno bramkową przewagą. Początek drugiej części meczu również należał do lidera V edycji rozgrywki i po chwili na tablicy wyników było już 3:0. W dalszej części meczu do głosu doszli zawodnicy Jastrzębia Zdroju, którzy zminimalizowali rozmiary porażki do jednego trafienia. Ostatnie słowo w meczu należało do Sebastiana Auguścika, który szybko wyprowadzoną kontrę zakończył bramkę i tym samym LUBAR & DomBud zwyciężył 4:2. Rozmiary porażki mógł jeszcze w ostatniej minucie meczu zmniejszyć Łukasz Tokarczyk, ale rzut karny świetnie wybronił Kamil Filusz.

W drugim spotkaniu LUBAR & DomBud po zaledwie kilkuminutowym odpoczynku rozpoczął kolejną batalię z zespołem BP & TNT. Pojedynek rozpoczął się od mocnego uderzenia zespołu BP & TNT, który za sprawą Szymona Wegrzyka oraz dwukrotnie Mariusza Waśko prowadził 0:3. Z biegiem  czasu do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy LUBAR & DomBud i jeszcze przed przerwą bramkę kontaktową zdobył Sebastian Auguścik. W drugiej części pojedynku trafienie Dariusza Paluszek dało nadzieję drużynie Lubar & DomBud na zwycięstwo, ale tego spotkania drużyna BP & TNT nie pozwoliła już na wiele swojemu przeciwnikowi i zwyciężyła 3:2.

W ostatnim meczu finałowym OBI Jastrzębie Zdrój zmierzyło się z ekipą BP & TNT. Początek meczu należał do drużyny BP & TNT, która zaledwie po pięciu minutach spotkania prowadziła z OBI 3:0. Nie minęło kolejne pięć minut pojedynku a był już remis 3:3. Przełomowym momentem meczu była końcówka pierwszej części meczu, w której zawodnicy BP & TNT dwukrotnie pokonali bramkarza OBI i do przerwy schodzili z dwu bramkową zaliczką. Druga część gry była przysłowiowym biciem „głowy w mur” zawodników z Jastrzębia Zdroju, którzy nie potrafili pokonać bramkarza BP & TNT Piotra Szmida. Co prawda w końcówce meczu sztuka ta udała się Łukaszowi Tokarczykowi, ale dwa skuteczne kontrataki zawodników BP & TNT pozbawiły złudzeń na zwycięstwo drużyny OBI i tym samym mecz zakończył się zwycięstwem BP & TNT 7:4.

Drużyna BP & TNT zwyciężyła tym samym pucharowe rozgrywki pt. „McDonald's CUP – HLB 2010/2011” i zainkasowała czek na 800 zł do zrealizowana w salonie sportowym Sport Experts, pamiątkowy dyplom oraz puchar.

Wyróżnienia indywidualne:
Najlepszy Bramkarz „McDonalds CUP” – Piotr Szmid (BP & TNT)
Najlepszy Piłkarz „McDonalds Cup” – Sebastian Auguścik (Lubar & DomBud)
Najlepszy Strzelec „McDonalds CUP” – Szymon Węgrzyk (BP & TNT)
Najlepszy Strzelec Finałów „McDonalds CUP” – Mariusz Waśko (BP & TNT)

Po turnieju powiedzieli:

Piotr Szmid (BP & TNT) – Dzisiejszy finał był na naprawdę dobrym poziomie. Granie mecz po meczu jest naprawdę bardzo męczące. Szczególnie było to widać w meczu z OBI, gdzie musieliśmy przymurować naszą bramkę. Patrząc na cały przebieg turnieju od pierwszej fazy rozgrywek to najtrudniejszym przeciwnikiem był dla nas jednak dzisiejszy finalista zespół – LUBAR & DomBud, który na całe szczęście udało się w końcu pokonać. Kończąc swoją wypowiedz chciałbym podziękować firmie McDonalds za organizację oraz ufundowane nagrody. Mam nadzieję, że dalej będą nas wspierać a być może w kolejnym sezonie zgrają z nami.

Mateusz Dybaś (Lubar & DomBud) – Zespół BP & TNT jak najbardziej zasłużył na puchar, gdyż grają bardzo ładną piłkę, agresywną ale to jest sport i od tego jest sędzia który ustala granice. W finale jak zawsze daliśmy z siebie wszystko, mecz po meczu był nie lada wyzwaniem, z którym całkiem nieźle sobie poradziliśmy. Moim zdaniem, warto organizować tego typu rozgrywki, gdyż jest to dodatkowa frajda z gry i uczestnictwa w turnieju, liczy się dobra zabawa i zapał do gry, chęć osiągnięcia zwycięstwa. Jest to mobilizujący bodziec w pogoni o podium w V Edycji HLB.

Adam Stryczek (OBI Jastrzębie Zdrój) – Zespół BP & TNT był najlepiej, najrówniej grającym zespołem i z całą pewnością zasłużył na ten puchar. Widać, iż chłopaki grają dłuższy okres ze sobą. Z całą pewnością najtrudniejszym meczem był dla nas mecz z  BP & TNT, gdyż szybko straciliśmy bramki i przez całą drugą połowę goniliśmy wynik.. Myślę ze warto organizować tego typu rozgrywki, gdyż jest to super sposób na rywalizacje fair play oraz pozytywną reklamę dla firmy McDonalds, dla której składam wielkie słowa uznania za organizację i mam nadzieję, że w takich rozgrywek będzie więcej.

Wielki Finał „Mc Donalds CUP – HLB 2010/2011”

Lubar & DomBud – OBI Jastrzębie Zdrój 4:2 (1:0)
Zdobywcy bramek: Mateusz Dybaś 2, Sebastian Auguścik 2 (LUBAR & DomBud) Marcin Maguda 2 (OBI Jastrzębie Zdrój)

Lubar & DomBud – BP & TNT 2:3 (1:3)
Zdobywcy bramek: Sebastian Auguścik, Dariusz Paluszek (Lubar & DomBud) Mariusz Waśko 2, Szymon Węgrzyk (BP & TNT)Żółte kartki: Szymon Otremba (BP & TNT)

OBI Jastrzębie Zdrój – BP & TNT 4:7 (3:5)
Zdobywcy bramek: Łukasz Tokarczyk 2, Piotr Kubiak, Adam Stryczek (OBI Jastrzębie Zdrój) Mariusz Waśko 4, Szymon Węgrzyk 2, Mateusz Jeżewski (BP & TNT)
Żółte kartki: Adam Stryczek (OBI)