Druga kolejka RALK

2008-10-22, Autor:
Druga kolejka XI edycji Rybnickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki, nie licząc dużej przewagi punktowej w pierwszym meczu, nie przyniosła niespodzianek.

Oglądaliśmy cztery wyrównane pojedynki oraz bardzo jednostronne spotkanie na rozpoczęcie kolejki. Beniaminek ligi, zespół Youngers Team Rybnik, rozgromiony został przez siódmą drużynę ubiegłego sezonu, wzmocnioną teraz przez kilku zawodników z Jastrzębia. Rybniczanie nie mieli żadnego pomysłu na skuteczne przeciwstawienie się składnie grającej drużynie WSHE-Chrobry. W najlepszej drugiej kwarcie udało im się zdobyć tylko 10 punktów. W pozostałych odsłonach było dużo gorzej i mecz zakończył się ponad stupunktową przewagą wodzisławian.

Gdy na parkiet wyszli koszykarze z Czerwionki oraz Bezimienni z Rybnika, wydawało się, że i ten mecz będzie również nieciekawy. Indolencja strzelecka, szczególnie rybnickiego zespołu, który w pierwszej kwarcie zdobył tylko dwa punkty oraz panujący na parkiecie chaos, nie wróżyły nic ciekawego. Jak się jednak okazało, druga kwarta przyniosła metamorfozę drużyny Bezimiennych, którzy nie tylko odrobili straty, ale objęli po pierwszej połowie dwupunktowe prowadzenie. Druga połowa meczu to bardzo zacięty pojedynek, w którym prowadzenie zmieniało się wielokrotnie, a za końcowe zwycięstwo Bezimienni mogą podziękować przede wszystkim Gniewoszowi Marciniakowi, który w ostatniej kwarcie zdobył 10 z 12 zdobytych punktów. Na podkreślenie zasługuje też fakt, że mimo ostrej i nieustępliwej walki, mecz odbywał się w bardzo sportowej atmosferze. Przewinienia osobiste sędziowie odgwizdali tylko dwadzieścia razy.

Pierwsza i trzecia drużyna ubiegłego sezonu, stanęły naprzeciw siebie w trzecim pojedynku kolejki. Pierwsza odsłona meczu to gra „kosz za kosz”. Błyskawicznie zmieniające się akcje, kilkanaście ciekawych sytuacji i po pierwszej kwarcie remis pozwalały liczyć na niezły poziom spotkania. I takie rzeczywiście było. Bardzo dobre fragmenty gry w drugiej kwarcie zanotował zdobywca 18 punktów w tej części gry, a 33 w całym meczu – Rafał Schinske. Przewagę uzyskaną w drugiej części gry zespół MNTR powiększał w następnych kwartach, aby po ostatnim gwizdku sędziów zanotować czternastopunktowe zwycięstwo.

Koszykarze z zespołu AKS Tygodnik Rybnicki, w składzie którego jest tylko kilku uczestników poprzednich edycji RALK, stanęli w szranki z zespołem o nazwie „Do ostatniej kropli...”, który występował w ubiegłym sezonie pod nazwą Primo ROW Rybnik i zajął 5 miejsce. Gdyby brać pod uwagę wieloletnie tzw. ogranie rybniczan w RALK, to przed zespołem AKS stało dość trudne zadanie. Mimo ambitnej gry i bardzo długiej ławki (AKS zagrał 12 zawodnikami), nie udało się nawiązać równorzędnej walki. Przeciwnik od początku meczu systematycznie powiększał przewagę, by ostatecznie zwyciężyć 85:59.

Ostatnie z pięciu spotkań II kolejki RALK w przedmeczowych rozważaniach nie zapowiadało jakichś rewelacji. I rzeczywiście była to typowa walka o ligowe punkty. Po pierwszej kwarcie, w której drużyny badały wzajemnie swoje możliwości, na tablicy wyników widniał remis. Pierwszą, ośmiopunktową przewagę drużyna z Gliwic, sponsorowana przez rybnicką firmę ANTIDOTUM, uzyskała już w drugiej części gry, by po trzeciej również wyrównanej, ostateczny cios zadać w odsłonie ostatniej.

Youngers Team Rybnik – WSHE -Chrobry 26:144 (5:34, 10:29, 3:43, 8:38)

Youngers: K.Żelakiewicz-11, B.Bugla-7, Ł.Perenc-4, K.Widera i R.Rychlewski po 2

WSHE: M.Heliosz-51, K.Harlak-28, R.Kozielski-26, S.Kicka-12.

SKOK Ziemi Rybnickiej – Bezimienni Rybnik 44:49 (16:2, 7:23, 10:12, 11:12)

SKOK: B.Gliński-13, A.Szymura-12, R.Nowicki-9, B.Majewski-6

Bezimienni: G.Marciniak-16, R.Grzybek-13, K.Gajos-8, P.Mrugalski-6.

MNTR Rybnik – ARX Rybnik 82:68 (20:20, 27:18, 19:11, 16:19)

MNTR: R.Schinske-33, P.Bednarek-22, K.Kaczmarczyk-11, B.Napierała i A.Rener po 8 o

ARX: Ł.Gawron i M.Grzonka po 14, A.Kisiel, W.Trałka, J. Chołuj i D.Prus po 8.

AKS Tygodnik Rybnicki – Do ostatniej kropli... Rybnik 59:85 (15:17, 18:25, 13:23, 13:20)

AKS: Ł.Stokłosa-18, M.Przybyłek-12, S.Strtzelecki-10, Ł.Żyła-6

Do ostatniej kropli: J.Marciniak-24, M.Bober i R.Pietrasik po 10, M.Kaczmarek, J.Muras, W.Pierchała i B.Polnik po 9.

Leśna Perła – ANTIDOTUM Rybnik 61:83 (20:20, 9:17, 16:15, 16:31)

Perła: L.Uryga-16, M.Łuczak-15, P.Sajdyk-13, K.Nogowski-10

ANTIDOTUM: P.Mandowski-32, M.Reszkiewicz-11, K.Januszka i H.Wenzel po 10.