zamknij

Biznes

Drogi z betonu nie dla Rybnika

2006-04-06, Autor: 
Władze Rybnika nie zdecydują się, aby drogi w mieście budować z betonu.

Reklama

O technologii budowy betonowych dróg mówi sie w Polsce coraz głośniej i częściej. Jak się okazuje, na Zachodzie betonowe autostrady buduje się od lat, bo są one zdecydowanie trwalsze od nawierzchni bitumicznych.


Czy opcja budowy betonowych dróg jest również rozpatrywana w Rybniku? - Tak, ale raczej się nie zdecydujemy. Byliśmy zobaczyć jak wygląda budowa betonowej drogi w jednej z opolskich gmin – tłumaczy Michał Śmigielski – przewodniczący Rady Miasta. - Podstawowy problem polega na tym, że w przeciwieństwie do asfaltu, beton potrzebuje czasu na związanie, a w warunkach miejskich nie możemy sobie na to pozwolić.


Według Śmigielskiego, w grę nie wchodzi również budowa betonowej drogi na terenie planowanej strefy przemysłowej obok Elektrowni Rybnik. - Niestety, ale nie ma obecnie na rynku rzetelnych firm, które podjęły by się budowy tak krótkiego odcinka.


Śmigielski dodaje, że budowa betonowych dróg jest kuszącą propozycją, bo cena 1 kilometra jest porównywalna do nawierzchni tradycyjnych. Niewykluczone, że władze miasta rozważać będą wykonanie betonowej nawierzchni skrzyżowań, gdzie najczęściej tworzą się koleiny w wyniku ruchu samochodów ciężarowych.


Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
 • ~toomann 2006-04-06
  12:36:59

  0 0

  Trochę te tłumaczenie p. migielskiego jest pokrętne (o czasie przebudowy). Przecież ul. Zorska już tak długo jest zamknięta! Można te remonty robić na bieżąco. Byłaby to idealna reklama miasta: Rybnik - drogi równe jak stół. A jeżeli koszty budowy są identyczne, to nie blokuje takiej inwestycji najidiotyczniejsza na świecie "Ustawa o zamówieniach publicznych", odpadają częste naprawy (często spartaczone) i w ogólnym rozrachunku mamy same zalety! Jestem za zamykaniem kolejnych dziurawych dróg (nawet na miesiąc i więcej) jeśli potem nie będę się lękał o stan zawieszenia mojego samochodu.

 • ~Tomek_TK 2006-04-06
  14:31:24

  0 0

  Popieram przedmowce. Lepiej troche poczekac, i nie jezdzic po dziurach.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 4903