W kolejnej serii spotkań rybnickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej nie brakowało zaciętych pojedynków.

wyniki na dzień 19 stycznia 2007 - 17 termin

I liga

15.01   poniedziałek 19.30
Beer Team II Rybnik 1:3 Domel Rybnik

Mecz wyglądał jakby cała drużyna Domela wróciła z jakiegoś balu! W pierwszym secie ciągła jedno-dwupunktowa przewaga BEER TEAM II, ale końcówka należała już do mistrzów i wygrana 25-23. Drugi set to seryjne błędy DOMEL'ów w przyjęciu i wiele własnych błędów to jednak znowu wystarcza, aby wygrać seta do 21. W secie trzecim BEER TEAM II poprawia grę i konsekwentnie wykorzystuje błędy przeciwnika wygrywając 25:21. Set ten mobilizującą działa na graczy DOMEL'a, którzy wygrywają set czwarty do 15! Sędzia Jacek Matczak (Mikołaj) ocena 5 (TG)

16.01   wtorek 19.00
Leon Internet Radlin 0:3 Beer Team Rybnik

Najstarsza ekipa w lidze przyjechała do Radlina, jak to emeryci nie byli wstanie zagrać więcej niż trzy sety… Po bardzo zaciętym i stojącym na wysokim poziomie meczu wygrywa Beer Team 3:0. Sety 23:25, 25:27, 22:25. Dwa pierwsze sety to przewaga kilku punktowa od początku setów drużyny Leona do stanu po 22, a potem już końcówka dla utytułowanej drużyny. Trzeci set to przewaga od początku Beer Teamu i w końcówce Leon dochodzi, ale mimo to przegrywa. Ogólnie zdaniem kibiców Leon zagrał najlepszy mecz, ale co z tego skoro przegrał. Jak to ktoś powiedział lepiej zagrać słabo, a wygrać. Beer Team jest wielki, ale my się nie poddajemy i czekamy na rewanż. Po drodze zamierzamy srodze się zemścić na drugiej drużynie  Sędzia Wojtek Kutkowski ocena 5 (AS)

17.01   środa 19.00
Tomex Brenna 3:1 Albion Team Rybnik

Mecz w Żorach toczony w bardzo spokojnej (momentami za bardzo) i przyjaznej (tu akurat od przybytku głowa nie boli) atmosferze. I set dla gospodarzy głównie dzięki wielu błędom ALBIONU, a skończył się do 23, bo TOMEX przysnął w końcówce. W II secie już pewnie dla zawodników TOMEXu wygrany do 20. Set III miał być postawieniem "kropki nad i", ale zryw gości i wypracowana na początku przewaga dała ALBIONOWI zwycięstwo do 23. Nie pomogła pogoń w końcówce i piłka w górze na wyrównanie po 24. Set IV bardzo podobny do seta I i wygrany do 22. ALBION bardzo osłabiony w porównaniu z zeszłym sezonem, a TOMEX musi pamiętać, że to nie nowe stroje i sponsor będą za nich wygrywać, bo ich gra pozostawia wiele do życzenia.  Sędzia Zdzisław Siwiec ocena 5. (ŁS)

17.01   środa 18.00
Świerklany Żywiec Zdrój 3:1 Artus Żory

3-1 dla ekipy Żywca czyli Świerklan , ale po ładnej i długiej walce. Artus nareszcie zaczął cos grać. Na libero zagrał przeżywający druga młodość Olek zwany Kala... Sędzia Janusz Kuczera ocena 5. (TZ)

Top Ten Rybnik 2:3 Fox Pszów

Zacięty pojedynek dobrych znajomych… Top Ten lubi grać mecze pięciosetowe!  Sędzia Agnieszka Marchel ocena 5. (A)

Dwunastka Rybnik 2:3 ANT Szkoła Języków Obcych

W pierwszym secie ANT prowadził od początku do końca i spokojnie wygrał set otwarcia. Po gładko wygranym pierwszym secie, w szeregach gości nastąpiło rozluźnienie, pogorszył się znacznie odbiór, Dwunastka złapała wiatr w żagle i rządziła na boisku w drugim secie. Set trzeci to już zacięta walka obu drużyn, minimalne prowadzenie raz jednych, raz drugich, goście nie wykorzystali dwóch piłek setowych, co miało swoje konsekwencje w postaci przegranego seta. W secie czwartym, ANT ruszył do ataku, zmiana dokonana w 3 secie zaczęła przynosić efekty, znacznie polepszył się odbiór i atak, co wystarczyło do spokojnego wygrania seta. Tie-break rozpoczął się od 3-punktowego prowadzenia Dwunastki, jednakże po chwili na tablicy wyników widniał remis. Od tego momentu walka punkt za punkt, do zmiany stron 8:7 dla gospodarzy. Od stanu 10:10 "Mrówki" rozpoczęły finisz, skutecznie zagrywając i blokując broniących się gospodarzy, wskutek czego wygrały seta i cały mecz. W setach 17:25, 25:16, 26:24, 21:25, 11:15.  Sędzia Mirosław Szweda ocena 6 (GW)

Salus International 3:0 Rafbol Żernica

Mecz z gatunku szybko , łatwo i przyjemnie. Goście nie stawiali zbyt dużego oporu ale gospodarze także mieli swój dobry dzień. W oczy rzucała się duża ilość błędów własnych u gości. Wszystkie sety kończyły się wynikiem do około 20 straconych punktów z czego kilka ostatnich było wynikiem braku koncentracji. Kilka ładnych wymian i dużo ładnej gry blokiem. Cały mecz bardzo fair play. Sędzia Jacek Matczak (Mikołaj) ocena 6 (PŚ)

Team Golejów 3:1 Young TEAM

Mecz jak przystało na trzecią ligę dużo przypadkowych punktów, sety: 25-17, 25-15, 23-25, 25-13. Sędzia Bogdan Skupień ocena 6 (B)

16.01   wtorek 18.30
LKS Zabełków Dream Team 0:3 Kamień Rzędówka

Młodej drużynie z Kamienia udała się wyprawa pod Czeską granicę... Sędzia Grzegórzek Michał ocena 3 (A)

Strzelec Gorzyczki 3:2 Żernica II Team

1-set 25:15 wygrany przez Strzelców spokojna gra, mało błędów własnych i udaje nam się gładko ograć Żernicę. 2-set 18:25 dla gości. Początek seta wyraźnie dla gości odskakują na kilka punktów i mimo naszych starań utrzymują przewagę do końca seta. 3-set to mobilizacja Strzelca, początek seta jednak dla gości. Gospodarze odrabiają jednak straty i po zaciętej walce wygrywają seta 26:24. 4-set to powtórka drugiego mnóstwo błędów własnych Gospodarzy i Żernica II wygrywa 20:25. 5-set to dobry początek Strzelca, kilku punktowa przewaga jednak to Goście pierwsi zdobywają 8 punktów... po zmianie stron odrabiamy straty i po nerwowej końcówce Strzelec wygrywa z Żernica II Team 15:13. Sędzia Jacek Tomala ocena 6. (Z)

19.01   piątek 18.00
Young Team 0:3 LKS Zabełków Dream Team

Więcej doświadczenia w bojach ligowych i zwycięstwo gości... Sędzia Ludmiła Trybuś ocena 5. (A)