zamknij

Kultura, rozrywka i edukacja

Dom Kultury w Boguszowicach ma nowe logo

Z początkiem 2012 roku Dom Kultury w Boguszowicach zaprezentował nowe logo.

Reklama

Autorką nowego logo jest plastyczka Domu Kultury w Boguszowicach, Aleksandra Mrok-Rutkowska.

Logo przedstawia uproszczoną sylwetkę człowieka na tle szarej kurtyny scenicznej. Scena występuje jako ważne miejsce w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach. Znajduje się ona w sali kinowej, w której odbywają się najważniejsze wydarzenia kulturalne, organizowane dla okolicznych mieszkańców i gości. W rysunku sylwetki człowieka pojawiają się trzy kolory podstawowe, szarość i biel. Z elementem rysunkowym połączony jest napis - tekst podstawowy, stanowiący nazwę instytucji: Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach. Napis ten jest integralną częścią logotypu.

 

Warto dodać, że Mrok-Rutkowska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie Wydziału Grafiki w Katowicach na kierunku wzornictwo.

 

Nowy adres e-mail DK Boguszowice: dkboguszowice@gmail.com.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~ 2012-01-05 09:11:40

  logo w żaden sposób nie oddaje specyfiki miejsca! kojarzy się bardziej z logiem górskiej miejscowości o dużym potencjale turystycznym... Zdaje się, że ktoś coś podobnego ma w Beskidach... chyba...

  0 0
 • ~minges 2012-01-05 10:40:27

  Hehe bo to jest logo przedstawiające szczyt chamstwa i głupoty niektórych mieszkańców dzielnicy, którzy widzą tylko swój czubek nosa i są kompletnie aspołeczni. W ich przypadku czerwony kolor oznacza przemoc, żółty ich ptasi móżdżek, a niebieski używki… W napisie pod logiem zamiast „Dom” powinno być słowo „Brak”, wtedy ładnie by nam wyszło hasło: Brak Kultury w Rybniku-Boguszowicach, hehe :P
  A tak na poważnie: logo jest bardzo ładne. Poza tym nie ma być logiem dzielnicy tylko logiem Domu Kultury, mnie osobiście się podoba :) I chwała takim ludziom jak pracownicy DK czy Klubu 17-stka, że starają się coś zdziałać w tym naszym specyficznym społeczeństwie!

  0 0
 • ~martinellka4 2012-01-05 10:42:58

  Co to ma być ? Nawet dziecko by wymyśliło coś lepszego !!!!

  0 0
 • ~auralfloat 2012-01-05 12:59:07

  Ciekawe logo, choć trochę bardziej kojarzy się z konkretną działalnością w postaci ludowych twórców, min. tańca.

  0 0
 • ~werkk 2012-01-05 16:55:00

  Wystarczyło ściągnąć logo stolicy Chin.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.