Zimowa trzynasta edycja

2007-11-14, Autor:
W niedzielę 11. listopada o godzinie 12:00 ruszyła kolejna edycja Biegu Niepodległości, którego stawką był Puchar Prezydenta Miasta Rybnika.

W tym roku pogoda nie

rozpieszczała uczestników

Biegu Niepodległości.

Pomimo zimowej pogody na starcie XIII Biegu Niepodległości stanęło 547 zawodników z całego regionu. Sportowcy reprezentowali różne kategorie wiekowe.

Niedzielne zawody rozpoczęła rywalizacja najmłodszych uczestników, na co dzień uczniów szkół podstawowych. W tej grupie wiekowej bezkonkurencyjni okazali się Aleksandra Pieńkowska z ZS-P Ornontowice oraz Kamil Bugdoł z SP Gaszowice. Puchar Prezydenta dla najlepszej szkoły podstawowej trafił do SP Szerbice.  Niespełna 20 minut później na starcie pojawili się gimnazjaliści. Pierwszą na mecie biegaczką okazała się Patrycja Chrobak z Gimnazjum Nr 1 Wodzisław Śl. Złoty medal wśród chłopców tej kategorii wiekowej przypadł w udziale Łukaszowi Modrzejewskiemu z Zabrza. Puchar Prezydenta miasta trafił natomiast do G 1 w Wodzisławiu Śląskim. Kolejnym biegiem były zmagania szkół ponadpodstawowych. Zimowe warunki nie przeszkadzały doświadczonym, młodym biegaczom. Rybnicka publiczność zdecydowanie liczyła na zwycięstwo Marcina Ciepłaka (II LO Rybnik), tegorocznego triumfatora Licealiady Rybnickiej na dystansie 1500 metrów. Marcin musiał niestety uznać wyższość rywali i na mecie pojawił się dopiero jako ósmy. Złoty medal został powieszony na szyi zawodnika z Korfantowa Pawła Misy. Wśród kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła Barbara Janczar uczennica III LO w Żorach. Puchar Prezydenta trafił do Zespołu Szkół Ekonomiczno Usługowych z Rybnika. Wszyscy zawodnicy ścigali się na dystansie jednego kilometra.

Przygotowująca się do startu

grupa dziewcząt ze szkół

ponadgimnazjalnych.

Godzina 13:05 rozpoczęła zmagania w najbardziej prestiżowej kategorii „OPEN”. Jako pierwsze swój bieg na dystansie dwóch kilometrów rozpoczęły kobiety. Po zaciętej walce zwyciężyła Barbara Niewiedział z Korfantowa, tuż za nią na mecie pojawiła się Tina Polak z Katowic, na najniższym stopniu stanęła Dorota Ustianowska z Częstochowy.

Panowie zaprezentowali się na linii startu tuż po zakończeniu rywalizacji kobiet. Zwycięzcą okazał się Radosław Kłeczek z Osowasień tuż przed Adamem Czerwieńskim z Krakowa i Tomaszem Wilczyńskim z Częstochowy. Najlepszy rybniczanin Damian Zawierucha musiał zadowolić się czwartym miejscem. Warto dodać, że na przedostatniej pozycji bieg główny ukończył Radny Miasta Rybnika Jerzy Lazar.