Czy odrobią straty?

2008-04-02, Autor:
W dwudziestą pierwszą niedzielę rozgrywek Rybnickiej Amatorskiej Ligi Koszykówki rozegrano pierwsze z dwóch meczów półfinałowych.

Zanim jednak na parkiet wyszły drużyny grające o miejsca 1 – 8, rozegrany został pierwszy mecz o miejsca 9 – 10. Naprzeciw siebie stanęły drużyny Bat Boys ŻoryKKS Rybnik Płn. Można powiedzieć, że o wyniku meczu praktycznie zadecydowała pierwsza kwarta. Mimo, że w drugiej kwarcie zespół KKS Rybnik Płn. był gorszy tylko o 2 pkt., a trzecią kwartę zremisował, to przewaga żorzan z pierwszej kwarty, powiększona jeszcze w ostatniej części meczu pozwoliła im zwyciężyć osiemnastoma punktami.

W dwóch kolejnych meczach grały ze sobą drużyny, które przegrały swoje mecze w ćwierćfinałach. Najpierw zmierzyły się ze sobą SKOK Ziemi RybnickiejPrimo ROW Rybnik. Koszykarze z Czerwionki pod nieobecność swego najskuteczniejszego strzelca nie potrafili skutecznie oprzeć się wieloletnim uczestnikom rozgrywek RALK. Rybniczanie, którzy również wystąpili w osłabionym składzie, odnieśli przekonujące zwycięstwo w stosunku 127:85. Dużo ciekawszy był drugi z meczów, w którym zmierzyły się drużyny z miejsc szóstego i siódmego po rundzie zasadniczej rozgrywek. Pojedynek był bardzo wyrównany i obfitował w wiele ciekawych, prowadzonych w dużym tempie akcji. Oba zespoły na zmianę obejmowały prowadzenie, a końcowy sukces mógł należeć tak do jednej jak i drugiej drużyny. W końcówce szczęście dopisało graczom z Wodzisławia Śl., którzy wygrali dwoma punktami. Kto zagra w finałach o piąte miejsce, rozstrzygnie się dopiero za tydzień w drugim meczu obu zespołów, w którym wszystko jest możliwe.

W czwartym i piątym niedzielnym pojedynku spotkały się drużyny walczące o prawo gry w finałach o czołowe miejsca. Zwycięzcy dwumeczów zagrają o I miejsce, pokonani zaś o miejsce trzecie. ARX Rybnik stanął naprzeciw Longman Boys Katowice. Można było spodziewać się niezłego pojedynku. Z jednej strony mający duże doświadczenie i umiejętności techniczne koszykarze z Katowic, z drugiej natomiast nieco młodsi, z mniejszym koszykarskim stażem, ale za to wspomagani przez znanego rybnickiego szkoleniowca, gracze z Rybnika. Mecz rzeczywiście mógł się podobać. Od początku spotkania katowiczanie budowali swoją przewagę. W pierwszej kwarcie były to cztery punkty, w drugiej dwa, a w trzeciej nawet dziesięć. Końcówka należała do rybniczan, którzy czwartą kwartę wygrali, ale w całym spotkaniu zdobyli o dziesięć punktów mniej. Czy za tydzień uda im się odrobić te straty?

Bardzo nastawieni na zwycięstwo wyszli na parkiet zawodnicy Chrobrego Jastrzębie. Mieli świadomość, że nie przyjdzie ono łatwo, gdyż przeciwnicy, to kilkakrotni mistrzowie wysoko wygrali co prawda, ale dopiero trzecią kwartę. Wcześniej w pierwszej o dwa punkty, a w drugiej o pięć lepsi byli jastrzębianie. Oni też wygrali czwartą kwartę i cały mecz. Myślę, że MNTR za tydzień nie odpuści podobnie jak inne drużyny, które dzieli niewielka różnica punktów, dlatego kolejne mecze już w najbliższą niedzielę obfitować będzie w wiele ciekawych i emocjonujących zdarzeń.

Bat Boys Żory – KKS Rybnik Płn. 92:70 (31:13, 14:16, 22:22, 25:19)

Bat Boys: P.Sajdyk-28, Ł.Połeć-27, K.Franczuk-18, T.Poręba-12, K.Nogowski-7

KKS: S.Malach-21, G.Marciniak-12, P.Mrugalski i M.Jakubiak po 10, A.Amalio-8.

SKOK Ziemi Rybnickiej – Primo ROW Rybnik 85:127 (23:33, 16:33, 23:30, 23:31)

SKOK: Ł.Kasprzyk-31, Ł.Kala-22, Ł.Hanak-12, A.Furmanek-11, R.Nowicki-6
ROW: B.Polnik-33, J.Marciniak-28, R.Kudzia-25, J.Muras-22, W.Pierchała-19.

Undertakers Knurów – WSHE Wodzisław Śl. 85:87 (28:20, 15:23, 16:19, 26:25)

Undertakers: Ł.Poręba-29, A.Wesołowski-23, Z.Boczoń-11, Ł.Furmanek i J.Sielańczyk po 6

WSHE: R.Kozielski-34, Kazimierz Kruczek-23, Krzysztof Kruczek-19, J.Harlak-6, D.Szwankowski-3.

ARX Rybnik – Longman Boys Katowice 69:79 (14:18, 21:23, 10:20, 24:18)

ARX: M.Grzonka-21, J.Chołuj-12, M.Kaczmarek-10, A.Kisiel-9, Z.Wranik-7

Longman: K.Fojcik-29, M.Suliński-17, O.Cieślik-14, M.Węglarski-7, J.Koźmiński-5.

MNTR Rybnik – Chrobry Jastrzębie 82:87 (23:25, 10:15, 35:21, 14:26)