Chrzest siedmiolatków

2007-08-30, Autor:
Najmłodsi żeglarze z rybnickiego UKS-u po raz kolejny w tym sezonie wystartowali w regatach z cyklu NIVEA Błękitne Żagle.

Uczestników regat przywitała piękna pogoda i lekki wiatr. Zawody rozpoczęły się wyścigiem o Błękitną Wstęgę Jeziora Paprocańskiego, którego zwycięzcą został 11-letni zawodnik klubu UKS Pilawa Nieporęt. W sobotę udało się rozegrać jeszcze dwa wyścigi. Tego dnia odbył się chrzest najmłodszych zawodników startujących w błękitnych regatach. Z rybnickiego klubu do grona Wilków Morskich przyjęto Kasię HarcKacpra Błaszczyka, którzy w tym roku skończyli 7 lat.

W kolejnym dniu zmagań na wodzie rozegrano trzy wyścigi. W  klasyfikacji dziewcząt do lat 11 zwyciężyła zawodniczka rybnickiego UKS Kuźnia – Agnieszka Dubiel. Wyprzedziła żeglarki z UKŻ Horn Kraków i UKŻ MOKiS Kamień Pomorski. Wysokie VI miejsce w klasyfikacji chłopców wywalczył Igor Fojcik. W regatach wzięło udział 118 zawodników z 15 klubów z całej Polski.