zamknij

Wiadomości

Brutalne pobicie w centrum Rybnika. Napastnicy skakali po głowie 24-latka

2018-04-11, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Dramatyczne zdarzenie w centrum Rybnika. W nocy z 2 na 3 kwietnia pobity został młody mężczyzna. Sprawcy skakali mu po głowie. W bardzo ciężkim stanie został przewieziony do szpitala. Sprawą zajmuje się rybnicka policja. Udało nam się skontaktować z ojcem pobitego chłopaka.

Reklama

Informację o brutalnym napadzie w centrum otrzymaliśmy od jednego z Czytelników. - W święta wielkanocne doszło do makabrycznego pobicia chłopaka (...) - krew była po całym rynku rozlana. Chłopak w stanie agonalnym trafił na OIO-m do rybnickiego szpitala. Jego stan był krytyczny – pisze.

Udało nam się skontaktować z ojcem dotkliwie pobitego 24-latka, który na własną rękę próbuje odtworzyć to, co się stało z jego synem. - 50 metrów od Ambrozji grupa osób, która bawiła się w środku wyszła na zewnątrz. Doszło do szarpaniny, do której dołączyły dwie osoby nikomu nieznane. Ci mężczyźni pobili mojego syna, zniszczyli całą twarzoczaszkę, będzie musiał mieć wstawione płyty platynowe. Leczenie będzie trwało ponad pół roku – mówi pan Robert.

Wszystko widzieli świadkowie. - Syn dostał od tyłu w głowę. Przewrócił się. Następnie ta dwójka zaczęła po nim skakać – po ciele i na głowie. Jego przyjaciele też zostali pobici, ale nie tak ciężko, jak on. Z tego, co wiem, wszystko nagrały kamery monitoringu – dodaje nasz rozmówca.

24-latek jest przytomny, mówi z trudem. - Dzisiaj nic mu nie zagraża, ale lekarz powiedział, że w ciągu kilku miesięcy mogą wystąpić powikłania. Ma uszkodzenia głowy, uszkodzenie płuc w postaci odmy płucnej.

Rybnicka policja prowadzi postępowanie w tej sprawie. - Dyżurny otrzymał zgłoszenie w poniedziałek, około godziny 3.30. Do zdarzenia doszło na ulicy Wojciecha Korfantego. Po przyjeździe na miejsce policjanci zauważyli zakrwawionego mężczyznę, któremu udzielili pomocy. Pokrzywdzony został przewieziony karetką do szpitala w Rybniku. Mundurowi ustalili świadków tego zdarzenia. Śledczy analizują zebrany materiał dowodowy w tej sprawie, w tym zapisy z monitoringu miejskiego i dążą do ustalenia sprawców pobicia – mówi st. sierż. Anna Karkoszka.

Na miejscu interweniował również patrol straży miejskiej. - Operator monitoringu w chwili zaistnienia zdarzenia obserwował rejon Pl. Wolności. Zauważył jednak, na innym monitorze, że na ul. Korfantego coś się dzieje i zmienił rejon obserwacji właśnie na to miejsce. Materiał z monitoringu został zabezpieczony na potrzeby postępowania prowadzonego przez policję – dodaje Dawid Błatoń, rzecznik Straży Miejskiej w Rybniku.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, mundurowi zidentyfikowali sprawców pobicia.

Oceń publikację: + 1 + 117 - 1 - 36

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (56):
 • ~Stasek 2018-04-11 08:14:37

  I wyjdź tu człowieku z domu wieczorem... Chłopakowi życzę zdrowia. Ps. Skoro zdarzenie miało miejsce na Korfantego co wnosi informacja, że pomiędzy Ambrozją i Imperium? Można było również napisać między Ambrozją i Rossmanem...

  170 5
 • ~jand 2018-04-11 08:18:04

  "Sprawców pobicia"??? Jakiego pobicia??? Pobicie jest wtedy, jak się komuś strzeli w pysk i kopnie w dupę! A to było usiłowanie zabójstwa i to w okrutny sposób! W norlamnuch państwach grozi za to kara jak za zabójstwo. Osobiście uważam, że sprawcy powinni wisieć. Ew. można ukamieniować, żeby poczuli się tak, jak ten chłopak, któremu skakali po twarzy.

  610 8
 • ~norton 2018-04-11 08:45:13

  Wow. Operator monitoringu coś zauważył.

 • ~marys76 2018-04-11 08:54:32

  Tylko jedno info - skąd (z jakiej wioski) byli ci bandyci???

 • ~twojstary 2018-04-11 09:36:32

  Tak to jest jak SRB postanawia ruszyć w tango.

  67 86
 • ~Abisall 2018-04-11 09:56:48

  Ja tak bez żadnego trybu w kwestii formalnej
  Panie Bartoszu, rozumiem że praca w mediach jest ciężka , trzeba szybko pisać i publikować wiadomości żeby łapać klikalność a naprawdę proszę przed publikacją przeczytać treść tego co chce pan zamieścić. Nie wierzę że nie wyłapałby pan przy kontrolnym czytaniu baboli takich jak te
  "50 metrów od Ambrozji grupa osób, która bawiła się w środku wyszła na zewnątrz. "
  Bo to, to rozumiem cytat z wiadomości od informatora i to on pogubił się w topografii
  "W święta wielkanocne doszło do makabrycznego pobicia chłopaka pomiędzy dyskotekami Imperium a Ambrozją - krew była po całym rynku rozlana."
  A co do "Ambrozji" - jak inwestor stawiał budynek były nadzieje że stanie się to miejsce wartościowym punktem na mapie Rybnika - okazało się niestety że to generator problemów z powodu hołoty jaka zbyt często się tam pokazuje.

  148 9
 • ~Oojciec 2018-04-11 10:06:08

  Ludzie z zasadami i godnością gdy mają odmienną percepcję patrzenia na sprawę wychodzą na zewnątrz z lokalu oraz polemizują lub temat rozwiązują po męsku (sam na sam). Natomiast próba morderstwa ( bo to nie jest pobicie) skacząc komuś po głowie to zbydlęcenie. Proszę Państwa bydło się nap*****a , z bydłem się nie dyskutuje , bydła się nie sądzi. Bydło się eliminuje ze społeczeństwa.

  287 1
 • ~minowa 2018-04-11 10:07:25

  Dużo po czasie ta informacja, minęło 8 dni.

  74 9
 • ~THE Bill 2018-04-11 10:13:34

  Czytałem na fb, że oferowano 10 tys zł za wskazanie sprawców tego bestialstwa. Niestety nasze prawo wspiera takich bydlaków. Za chwilę się okaże, że byli niepoczytalni w chwili ataku i nikt im nic nie zrobi. Najgorsze, że ludzie boją się interweniować w takich sytuacjach bo sami mogą paść ofiarą, albo wręcz być pozwani jako agresorzy. Ludzie są obecnie skłonni sobie skoczyć do gardeł w imię idei. Ostatnio byłem świadkiem wydarzenia koło Plazy, gdzie doszło do wymuszenia pierwszeństwa, kierowcy sobie pogrozili, pokrzyczeli i się rozjechali, natomiast świadkowie o mało się nie pobili w imię obrony racji jednego z użytkowników drogi. Ludzi i zwierzęta powinno różnić podejście do drugiego. Jak antylopę w wodzie łapie krokodyl to inne uciekają. Człowiek powinien iść w wodę i ratować drugiego przed agresją. Niestety ludzkość się "uzwierzęca".

  95 3
 • ~Arteks 2018-04-11 10:15:13

  @stasek - bitki dyskotekowe są jak porachunki kiboli, prawie nigdy nie dotyczą przygodnych osób tylko tych którzy spotykają się w takich miejscach w celu "zabawy".

 • ~jajko 2018-04-11 10:29:55

  ARTEKS skończ już wygłaszać swoje teorie wyrwane z swojego wirtualnego świata. Mamy już tutaj specjalistę od kryminalistyki i socjologi w jednym?! Prawda jest taka, że Twojego bełkotu mają już tutaj wszyscy dosyć. Szkoda że nie napisałeś, że w miejsce Ambrozji miał powstać 10 piętrowy klub muzyczny z oddalonym parkingiem o 10 km (bo takie są w LA).

 • ~Abisall 2018-04-11 10:39:23

  A czyli właśnie Arteks de facto stwierdził że ci co zostaną pobici przy dyskotece/klubie sami są sobie winni bo tam nie chodzi się dla rozrywki. Tak sobie zgeneralizował i wrzucił do jednego wora każdego kto za zabawę uzna wyjście do klubu.
  Więc może idźmy dalej w takim myśleniu Arteksie? Pobicia w Rybniku są jak porachunki kiboli, prawie nigdy nie dotyczą przygodnych osób tylko tych którzy spotykają się w Rybniku w celu "zabawy".

  72 6
 • ~pprywatne 2018-04-11 11:04:42

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  28 5
 • ~bartezz 2018-04-11 11:27:50

  ~Arteks - po to są dyskoteki żeby iść się do nich bawic, więc jest to miejsce rozrywkowe i większość normalnych ludzi idzie tam po to by się wybawic a nie bic!!! tylko bandyci tacy jak ci, którzy pobili tego chłopaka idą robic dym bez powodu bo taką mieli ochotę. Więc przestań jak zwykle wszystkich wrzucać do jednego kosza bo większość ludzi bawiących się w dyskotekach to są ludzie, którzy przyszli potańczyć, spotkać się ze znajomymi i ewentualnie kogoś poznać wiesz" specjalisto" !!!

  100 5
 • ~Arteks 2018-04-11 11:34:19

  @jajko - co to znaczy "mamy" jakiś zespół hejterów się ukonstytuował? Jeśli ktoś nie rozumie co to znaczy dyskusja internetowa - powinien zająć się czymś innym. Odpowiedziałem @staskowi, który sugeruje bezzasadnie strach w wychodzeniu wieczorem z domu. A przecież te różne zdarzenia dotyczą prawie wyłącznie bywalców takich różnych rozrywkowych miejsc. @abisall @bartezz - nie zniekształcajcie mojej wypowiedzi. Po prostu każdy musi się liczyć z ryzykiem bywania w pewnych miejscach i to nieważne czy to będzie: nocny klub, góry czy stadion. Mi nocne życie miejskie nie przeszkadza, a dopóki będą się spotykać testosteron, alkohol i noc - dopóty będzie dochodzić do takich zdarzeń pod... każdą szerokością geograficzną na świecie. A ponieważ jak napisał @bartezz większość się świetnie bawi, a policja interweniuje i nie bagatelizuje więc można potraktować to zdarzenie jako incydent, a nie reguła. Zgadza się?

 • ~jajko 2018-04-11 11:43:17

  Arteks dobrze piszesz! Jak każdy ma się liczyć z niebezpieczeństwem swoich wyjść to ty tak samo powinieneś liczyć się z hejtem na swoje wylewanie wody. O tym że wiekszość traktuje twoje wpisy jako błazenadę świadczą oceny na minus ) stad moja opinia jak i innych osób tu piszących. Jesteś taki europejski, a nie potrafisz uszanować wyboru większości...
  Ryzyko ponosi ktoś kto skacze z klifu, a nie ktoś kto idzie do klubu.

  86 14
 • ~Arteks 2018-04-11 11:51:52

  @jajko - obecnie większość ekspertów uważa, że osoby hejtujące mają mniejsze lub większe problemy psychiczne. Więc raczej nie ma się z czego chwalić. ;) Napisać coś w temacie to sztuka nie? Ale napisać hejt to bułka z masłem.

 • ~jajko 2018-04-11 12:15:50

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  10 4
 • ~jajko 2018-04-11 12:19:09

  Arteks a kto jest tym ekspertem co tak uważa? Ty?

  67 5
 • ~bartezz 2018-04-11 12:23:43

  ~Arteks - właśnie napisać coś w temacie to jest sztuka nie??? ;-)))
  a nie przyszło ci do głowy, że ten chłopak mógł zostać pobity przez przypadek i był niczemu winny..??? ile jest takich sytuacji, że wiele ludzi zostaje pobitych przypadkowo bo bandyci mieli ochotę rozładować złość lub energię... kto ma swojego rodzaju problemy psychiczne i mnóstwo kompleksów to widać tu na portalu gołym okiem nie trzeba nic udowadniać...

  79 3
 • ~ 2018-04-11 12:29:18

  Tak pisał Teddy rok temu. Chyba już blisko tragedii a Straż Miejsca biega za gościem z koszykiem perfum

  ~Teddy 2017-08-25 14:05:06

  Brawo Urząd Miasta, który nie chce się dobrać do Ambrozji bo ma podatki od koncesji. Narkotyki dostępne od ręki w bramach na Korfantego, panienki przywożone są busikami, a ABS-y same przyjeżdżają busami na krakowskich blachach. Potem o 3 - 4 rano bydło wychodzi na miasto i robi zadymy. A Miasto jest ślepe i głuche !!! Czekamy na pierwszą ofiarę śmiertelną.

  113 1
 • ~Arteks 2018-04-11 12:33:59

  @bartezz - ale co ty za bzdury sugerujesz czy ja gdzieś potępiałem tego chłopaka? Niby dlaczego miałbym to robić? Ale to ty w takim razie odpowiedz czy przez takie incydentalne zdarzenia powinno się zamykać nocne kluby? Czy musisz swoje urazy do mojej osoby po przegranych na argumenty dyskusjach na inne tematy - przenosić do wątku z tragicznym zdarzeniem? Moim zdaniem nie wypada i skończmy to.

  9 97
 • ~bartezz 2018-04-11 12:57:43

  Arteks - odnoszę się do twojego wpisu w tym artykule cyt: " bitki dyskotekowe są jak porachunki kiboli, prawie nigdy nie dotyczą przygodnych osób tylko tych którzy spotykają się w takich miejscach w celu "zabawy". - więc dlaczego wrzucasz większość do jednego kosza...??? jak to nie potępiasz, ewidentnie tym wpisem udowodniłeś, że tak jakby ktoś był sobie czemuś sam winny czyż nie....???
  O jakich ty przegranych na argumenty dyskusjach na inne tematy mówisz ??? to, że jestem tego samego zdania co większość tu komentujących w większości tematów... to są wg. ciebie przegrane na argumenty dyskusje??? to, że mam odmienne zdanie niż ty w w wielu tematach i coś konkretnymi argumentami zostało ci udowodnione przez wielu tu ludzi to wg. ciebie jest przegraną dyskusją....
  Świetnie napisał ci wczoraj @batman13 - że " moja jest tylko racja i jest ona najmojsza " zresztą większość to wie, że ty uznajesz tylko swoje zdanie i tylko ty masz racje... dlatego muszę się powtórzyć po raz setny... dyskusja z tobą nie ma żadnego sensu bo i tak nic nie wniesie... szkoda życia, czasu i ładnej pogody... bye!!!

  63 5
 • ~Arteks 2018-04-11 13:13:31

  @bartezz - ale przecież w innych dyskusjach tacy jak ty byli już określani jako zgredziki więc przesadzasz z tą większością chyba, że w przypadku antyrowerowych strachów masz na myśli "większość zgredzików". A tu nie przekręcaj moich wypowiedzi bo większość takich zdarzeń ma jednak miejsce właśnie w okolicy nocnych klubów czy stadionów bo potwierdzają też inni dyskutanci. Masz jakieś rozwiązanie tego problemu poza skupianiem się na komentatorze? Tak, powtarzasz po raz setny, że nie ma sensu ze mną dyskutować - po czym komentujesz każdy mój wpis. ;P Uzależnienie czy jednak jakieś urazy? ;)

  7 83
 • ~mato 2018-04-11 13:16:50

  Ciekawe co w tym czasie robiła straż miejska, zapewne wypisywała mandaty tym co np pojechali do apteki na rynek i nie zauważyli, że ktoś komuś robi krzywdę! Panie prezydencie za co my płacimy straży miejskiej?

  75 10
 • ~PawelE39 2018-04-11 14:46:58

  W końcu jakiś mądrzejszy komentarz ( jajko). Z tymi kibolami arteks to Cie poniosło. Na meczu nieporównywalnie bezpieczniej niż w dyskotece gdzie co drugi nafukany albo schlany szukający wrażeń. Co do komentarza o SRB... wierzcie że masa wiary z SRB woli jechać do Katowic na balety bo w tym Rybniku ( nie obrażając nikogo z miasta ) to jest jedynie dobry chyba kebab spod PKP.

  47 4
 • ~cvbf 2018-04-11 14:54:23

  @THE Bill, albo co gorsza okaże się, że te zwyrole to bachory jakiegoś prezia, adwokata, czy innej nietykalnej świętej krowy i sprawa zostanie zamieciona pod dywan.

  47 1
 • ~ka22 2018-04-11 15:02:04

  ~Arteks Z tobą problem jest taki, że najczęściej nie atakujesz poglądów, tylko personalnie osobę, która je wygłasza. Wyzywasz ludzi od zgredzików i wieśniaków, a każdy kto się nie zgadza z tobą jest człowiekiem nieobytym i nieświatowym. Więc się nie dziwię, że ludzie się nie dają.
  Bez względu na to, czy pobity sprowokował sytuację chociażby samą swoją bytnością w w/w lokalu, czy był przypadkowym przechodniem, nic, absolutnie NIC nie usprawiedliwia ataku dwóch troglodytów na niego. Skakanie leżącemu po głowie jest próbą zabójstwa i mam nadzieję, że tak zostanie potraktowane. A twój lekki komentarz w stylu - po co tam łaził po nocy jest zwyczajnie bezduszny.

  79 1
 • ~ufo23 2018-04-11 15:14:37

  wprowadzić prohibicję od 23 i się skończy. Co synek robił o 3 na mieście. Bez powodu aż takich "cięgien" się nie dostaje..

  4 51
 • ~przeczytalem_internet1 2018-04-11 15:26:42

  Strasznie mi przykro , naprawdę . Rybnik zawsze wydawał mi się bezpiecznym miastem ale widzę , że teraz niczego nie można być pewnym. Trzymam kciuki za powodzenie leczenia i ujawnienie tych bandytów.

  69 0
 • ~batman13 2018-04-11 15:40:09

  Podpisuje sie pod wypowiedziami innych użytkowników że powinno to być potraktowane jako próba zabójstwa a nie pobicie. Co do bezpieczeństwa w Rybniku to faktycznie jak na stosunkowo niezbyt wielkie miasto to kilka razy w roku takie przypadki mają miejsce. Wg mnie poziom bezpieczeństwa w naszym mieście nie jest wystarczający. Zdecydowanie jest za mało patroli policji. Tym bardziej powinny być one częstsze w weekendy i w okolicach dyskotek i klubów.

  70 1
 • ~mobilek 2018-04-11 16:22:22

  Panie Arteks kończ waść wstydu sobie oszczędz tymi wypocinami.

  53 4
 • ~przykopa 2018-04-11 16:25:29

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  14 3
 • ~sancho 2018-04-11 16:42:00

  Nawet jeśli złapali sprawców i będą odpowiadać przed sądem dostaną pewnie 3 lata w zawieszeniu.....

  30 1
 • ~crustom 2018-04-11 16:57:49

  A czy ten pobity w jakimś stopniu zagrażał swoim oprawcą lub ich przyjaciołom. Nie neguję tego, że sprawcy to podłe bydlaki, ale szczegółów nie znamy.
  A co gdyby się okazało, że pobity zagrażał wielu ludziom, albo już kogoś skrzywdził, a te bydlaki które go prawie zabiły to małolaty, które w wyniku silnych emocji zamieniły się z porządnych dzieci w potwory. Nie można sądzić po pozorach i zdawkowych informacjach. Takie sprawy powinny się wyłącznie odbywać przed sądami. A fakty zawsze powinny być podawane opinii publicznej.

  18 10
 • ~Arteks 2018-04-11 17:03:08

  @przeczytalem_internet1 - ale od kiedy jakaś bójka pod lokalem ma świadczyć o tym, że jakieś miasto jest bezpieczne czy niebezpieczne? Jeśli zawsze uważałeś, że jest bezpiecznie to znaczy, że tak się musiałeś czuć. @ka22 - używanie dosadnych sformułowań jeśli jest to w temacie jest całkowicie dopuszczalne w dyskusji - posłuchaj sobie chociażby wystąpień posłów. Niedopuszczalny jest trolling i hejting wobec kogoś z kim się nie zgadzasz. Kłamiesz, że atakuję jakieś osoby lub po prostu nie rozumiesz co to jest opinia w komentarzu, a co to jest troling lub hejting. Grzecznie wyraziłem swoją opinię i... zostałem zaatakowany. Pytam się - mam prawo do takiej opinii jaką wyraziłem w swoim pierwszym wpisie czy nie? @PawelE39 - Ambrozja pisze o sobie, że jest najbardziej prestiżowym klubem na Śląsku. Wpuszczają tylko osoby +21 co o czymś świadczy. A jeśli SRB jeżdżą gdzieś indziej się bawić to Rybnik na tym nic nie traci. ;)

  8 62
 • ~tf2 2018-04-11 17:12:12

  Sancho, tak jak napisałeś! Rzeczywistość niereformowanych od dziesięcioleci sądów jest taka, że wyrok zapewne będzie "niezależny'": Od zdrowego rozsądku i i sprawiedliwości. O ile w ogóle zostaną skazani. Najgorsze w postPRLowskim systemie jest to, że facet, który wyniósł ze sklepu perfumy może dostać wyższy wyrok niż potencjalni mordercy.

  24 64
 • ~ 2018-04-11 17:33:06

  Może Panowie skończycie przepychanki słowne,nic to do tematu nie wnosi.

  Co z tego, że wpuszczają do klubu od 21 roku życia, pobili go przed klubem, tam może być każdy, a sprawcy mogli mieć i 18 lat lub 40. Miejmy nadzieję, że służby się wykarza determinacją.

  Chłopaka czeka długa rehabilitacja i powrót do normalnego funkcjonowania.

  Parę miesięcy temu zginęła dziewczyna, którą szybciej napastnik zgwałcił w innym "klubowym" rejonie miasta.

  Nic wam to nie daje do myślenia? Będziesz chciał się kulturalnie pobawić pojedziesz do Katowic.

  A tych panów wysłać na front do Syrii jak szukają emocji i zwierzęcych zachowań.

  41 0
 • ~ka22 2018-04-11 17:45:04

  ~Arteks Nic do ciebie nie dociera. Ludzie powyżej, w większości, nie zgadzają się z twoją bezrefleksyjną teorią, że ktoś kto pęta się po nocy po klubach, musi się liczyć z tym, że zostanie pobity prawie na śmierć. To ty im sugerujesz choroby psychiczne i robisz aluzje do wieku w sposób zdecydowanie pejoratywny. Jeśli masz odwagę nazwać kogoś publicznie zgredzikiem, licz się z tym, że ktoś cię nazwie gówniarzem. Weź to na klatę jak mężczyzna.
  I pamiętaj, jak ktoś ci powie, że jesteś koniem, daj mu w zęby, jak zrobią to trzy osoby, zastanów się, jak powie ci to dziesięć osób - kup sobie siodło
  I nigdy nie zniżę się do retoryki w stylu Pawłowicz czy Kaczyńskiego.

  31 3
 • ~Arteks 2018-04-11 17:53:41

  @ryhor - z ciekawości wpisz sobie frazę w google "pobili w Katowicach", "pobicie w Katowicach", "bójka Katowice"... Możesz też alternatywnie wpisać każde inne większe miasto. Wyskoczy ci pełno artykułów z podobnymi zdarzeniami. Niestety ale bójki w miejscach w których kumuluje się nocne życie to część "polskiego życia nocnego". Polska to nie Hiszpania czy Bałkany gdzie ludzie w nocy spotykają się aby coś zjeść i ze sobą rozmawiać...

  11 51
 • ~Arteks 2018-04-11 18:14:18

  @ka22 - wyraźnie manipulujesz moją pierwszą wypowiedzią i doszukujesz się czegoś czego w niej nie ma. Tym bardziej, że był to komentarz do wpisu @staska, a nie ocena samego zdarzenia. A jeśli niektórzy się nie zgadzają z moją opinią - czemu nie zaproponują jakichś rozwiązań, a zamiast tego bezrefleksyjnie mnie atakują? A może ty byś coś zaproponowała aby takich dramatycznych zdarzeń było mniej? Zauważam, ze atakują mnie ciągle jedne i te same osoby znane mi też z innych wątków chociażby o smogu, rowerach czy porządku urbanistycznym miasta. No cóż, biorę to na klatę tym bardziej, że ze swoich poglądów jestem dumny bo są nowoczesne i uniwersalne. Te 10 osób o jakich wspominasz to jakiś promil wśród 80853 zarejestrowanych komentatorów na tym portalu. ;)

  9 62
 • ~tf2 2018-04-11 19:06:35

  W Niemczech kobieta może zostać pobita w biały dzień w centrum miasta, w Szwecji ma 10% szans, że zostanie zgwałcona. A w Polsce: "bójki w miejscach w których kumuluje się nocne życie to część polskiego życia nocnego".
  Wyciągnijmy wnioski dlaczego tak się dzieje i zastanówmy się jak z tym walczyć. Być może mamy nieskuteczne prawo, typowo lewacką tolerancję i wyrozumiałość dla bandytyzmu. Giertych kiedyś proponował izolowanie patologii już na poziomie szkoły - doskonały pomysł! Należy eliminować takie jednostki z normalnego społeczeństwa a nie je leczyć "integrując" z nim kosztem normalnych ludzi. Jestem za wieloletnimi obozami karnymi dla ludzi, którzy dopuszczają się jawnego pobicia, gwałcicieli i pedofili. Tylko ciężka, wieloletnia praca w kamieniołomach, w rolnictwie (mogą ciągnąć pług), itp. pomoże im wrócić do społeczeństwa .
  Tymczasem mamy łagodzenie prawa przez eurokomunistów i nieustającą troskę o "ich prawa" freaka, którego PO wstawiła na stanowisko RPO.

  26 76
 • ~Luty 2018-04-11 19:22:45

  Wstyd dla miasta, że nie potrafi nawet ścisłego centrum upilnować przed krwawymi jatkami. Jakieś półtora miesiąca temu przechodząc przez rynek, też widziałam jak się biją, mało brakowało, żeby ktoś sobie o schody głowy nie roztrzaskał przy ratuszu. Wedy też mnie dziwiło, że nie ma natychmiastowej interwencji.

  38 1
 • ~Blazej Balcerzak 2018-04-11 19:27:23

  Wybory wkrotce. W miescie nie jest bezpiecznie. Nic opozycji nie podpowiadam...

  29 14
 • ~Marek Wawoczny 2018-04-11 19:48:33

  dawac tych cwaniakow na rymer to im pokoza jak jajcowate szczyrkowate i lepy bydom mieli jak im wp-------ol spuszcza

  17 6
 • ~Tuuniaa 2018-04-11 21:21:47

  W czasach, gdy nie było w mieście dziesiątków kamer w każdą noc pod ratuszem grzecznie parkował radiowóz i był spokój. Może warto by do tego wrócić.

  39 1
 • ~kuczerka 2018-04-11 21:59:25

  ambrozja 'ochrona" tzw gladiatorsi z row rybnik..... pewnie nic nie widzieli. rada dla normalnych nie chodzcie na te dyskoteki. w Polsce kary za pobicia sa niskie . szkoda stracic zdrowie, przez jakis nacpanych aalbo pijanych ludzi..... sloma z butow. pewnie dostana wyork w zawieszeniu. nasze wspaniale sady s a pelne absurdow

  34 0
 • ~kuczerka 2018-04-11 22:02:10

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  6 0
 • ~kuczerka 2018-04-11 22:04:37

  arteks jedziesz inne miasta sasiednie, a rybnik taki amerykanski: smog, gwalty, moderstwa, rozboje, cpuny itp itd,

  30 2
 • ~bartezz 2018-04-11 22:35:16

  Arteks - ty masz sklerozę czy amnezję...? kto pierwszy napisał do mnie wczoraj: 2018-04-09 17:42:52 - w artykule " Kierowcom i pieszych przyglądają się policjanci. Trwa akcja NURD " już zapomniałeś, że wczoraj jako pierwszy napisałeś do mnie komentarz...
  czyżby aż tak zle było z twoją pamięcią...??? no to ci przypomniałem kto z kim zaczął polemikę, więc na drugi raz nie siej fermentu i nie kłam!!! Dobranoc.

  28 2
 • ~Lateks 2018-04-11 23:16:10

  "Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, mundurowi zidentyfikowali sprawców pobicia."
  Nieoficjalnie to zapytam dlaczego sprawcy nie są w pierdlu?
  Zrobisz sobie papierosy w garażu to Policja z służbą celną od razu wpakują cię na 3 miesiące... Tutaj próba morderstwa i mundurowi tylko zidentyfikowali??
  Komentarzami Arteksa się nie przejmujcie... on w d... był i g... widział ale zawsze wszystko wie najlepiej,,,

  55 2
 • ~Ewa Rduch 2018-04-12 09:25:54

  tak im wjeb.... żeby zapamiętali do konca zycia! Dożywocie i nie w ciepłej celi ale ciężkie roboty i do żarcia chleb i woda. Gnoje!!!

  18 1
 • ~swistak 2018-04-12 15:27:32

  Próba zabójstwa... nic więcej. Do paki na 30 lat. Albo po co? Odwalić gnidy.

  11 0
 • ~Bartosz Bartczak 2018-04-12 23:23:47

  @Arteks:
  Odnośnie: " większość takich zdarzeń ma jednak miejsce właśnie w okolicy nocnych klubów czy stadionów bo potwierdzają też inni dyskutanci. "
  Skro tak to dlaczego miasto nie wymusi na policji większej ilości patroli wokoło rynku i tych miejsc imprezowych nocą aby ludzie mogli poczuć się bezpiecznie?
  Odnośnie:"Po prostu każdy musi się liczyć z ryzykiem bywania w pewnych miejscach i to nieważne czy to będzie: nocny klub, góry czy stadion."
  Idąc twoim tokiem myślenia skoro miasto nie potrafi zapewnić bezpieczeństwa w tych miejscach to wnioskuję za zamknięciem ich lub zlikwidowaniem. Po co stwarzać zagrożenie. Zgadzamy się?

  7 0
 • ~Arteks 2018-04-12 23:54:45

  @Bartosz - oczywiście, że możesz wnioskować o ich zamknięcie. Tylko nagle może okazać się, że ci których chciałbyś chronić - powiedzą, że sobie tego nie życzą i że chcą się bawić mimo zdarzających się incydentów w postaci bójek. Co do policji to modelowo chronią miesięcznice i parlament. Dzisiaj akurat pokazywano jak udaremniano jakiś protest kilku kobietom... Jakiś angielski dziennikarz był tym zażenowany.

  3 10
 • ~ 2018-04-14 19:10:08

  Zawsze mi się wydawało, że monitoring jest po to, żeby w mieści można było czuć się bezpiecznie i kiedy kamery coś zarejestrują, to odpowiednie służby od razu interweniują. U nas jednak służy to szukaniu sprawców, ale już po fakcie, czego mamy przykład choćby w opisanej sytuacji.

  2 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

"Piątka dla zwierząt" - popierasz ten projekt ustawy?
Oddanych głosów: 2871