2007-02-27, Autor:
Przedstawiamy wyniki kolejnej rundy spotkań Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej.

15.02   czwartek 18.00
Domel Rybnik 3:1 Tomex Brenna

Mecz, który obie drużyny musiały wygrać- Domel, aby utrzymać I miejsce, Tomex, aby wskoczyć do pierwszej "czwórki" i wreszcie Domel i Tomex razem, by jedna drużyna udowodniła drugiej, który to pociąg w polskiej kolei wiedzie prym. Niestety towarowy z węglem był za wolny dla szybszego InterCity. Goście po wygranym na przewagi pierwszym secie, w pozostałych trzech partiach musieli uznać wyższość Mistrzów Ligi. Decydującym był set 3, gdzie TOMEX kontrolując set i utrzymując 2-3 punktową przewagę wyraźnie przegrał końcówkę, a w efekcie cały mecz. Sędzia Agnieszka Marchel ocena 5 (ŁS)

19.02   poniedziałek 19.30
Beer Team II Rybnik 1:3 TKKF Piaski

Niestety Drugi Beer Team nie stanął na wysokości zadania i wystawił w tym meczu tylko pięciu zawodników... W setach do -20, -20, 22 i -15. Sędzia Jacek Matczak (Mikołaj) ocena 6 (A)

22.02   czwartek 18.00

Domel Rybnik 0:3 Świerklany Żywiec Zdrój

Pojedynek "gigantów". Pierwszy set  łeb w łeb do stanu 8-8 ale przy potwornej ilości błędów w zagrywce (na 6 pierwszych zagrywek Dwójki pięć zepsutych, Domel nie był w tym elemencie o wiele lepszy), potem goście odskakują na 3 punkty i tak jest do stanu 15-18 kiedy Dwójka zaczyna finiszować i kończy 25-18. Drugi set jest powtórką pierwszego. W trzeciej odsłonie sytuacja się odwraca i to Gospodarze od samego początku prowadzą momentami nawet czterema punktami. Zespół ze Świerklan mozolnie doprowadza jednak do remisu 18-18 i po raz pierwszy w tym secie wychodzi na prowadzenie by zakończyć go do 19. Nie bez znaczenia dla wyniku meczu pozostaje "come back" pierwszego przyjmującego Dwójki, który choć z nie do końca wyleczoną kontuzją potrafił tym razem jako libero skutecznie wesprzeć szeregi obronne gości. W setach do 18, 18 i 19. Sędzia Agnieszka Marchel ocena 6 (IB)

Salus International 0:3 Top Ten Rybnik

Czołówka II ligi jest niezwykle wyrównana a Top Ten to ekipa bardzo doświadczona, która z powodzeniem mieszała również szyki pierwszoligowców... W setach do 23, 22 i 21. Sędzia Joanna Maciończyk ocena 6 (A)

Power Team Wilcza 2:3 Jedynka Jankowice

Pięć setów - ale zwycięstwo bardziej doświadczonych gości... Sędzia Gerard Ogierman ocena 5 (A)

Jedynka Jankowice 3:0 LKS Zabełków Dream Team (walkower)

Wobec braku kontaktu ze strony drużyny z Zabełkowa (!), Jedynka podejmuje decyzję o walkowerze...