Boks: wywalczyli awans do kadry Polski

2012-05-08, Autor:
Pięściarze RMKS-u Rybnik z powodzeniem walczyli na ringach w Siemianowicach Śląskich i Łodzi.

W Siemianowicach Śląskich odbył się XI Turniej o Puchar Henryka Średnickiego (jedynego polskiego mistrza świata). W imprezie wzięli udział kadeci i juniorzy z Małopolski i Śląska, a pośród nich zawodnicy sekcji bokserskiej RMKS-u Rybnik. Srebrne medale wśród kadetów zdobyli Damian Piwowar (w wadze do 57 kg przegrał na punkty w finale z zawodnikiem Wisły Kraków) i Julia Reichelt (w wadze 60 kg). Natomiast złote medale i puchary juniorów zdobyli Daniel Bartosik (w wadze 57 kg wygrał w finale przed czasem w drugiej rundzie z Kamilem Smołuchem z Gliwic) i Karol Kostka (w drugiej rundzie zmusił do poddania się zawodnika z Krakowa, Pawła Sujkę).

Natomiast w Łodzi dwaj kadeci RMKS-u walczyli w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o awans do kadry Polski i prawo startu w Mistrzostwach Europy Kadetów. W walkach eliminacyjnych, jak i półfinałowych, Fabian Szmid i Sebastian Konsek wygrali wszystkie swoje walki. W finale wagi 52 kg Szmid uległ na punkty 1:2 Dawidowi Maciejewskiemu ze Startu Grudziądz, natomiast w wadze 63 kg Konsek na punkty 3:0 pokonał Patryka Topczewskiego z Białegostoku. Zawodnikom w ringu sekundował Wojciech Podgórny. Obaj zawodnicy RMKS-u znaleźli się w kadrze Polski kadetów.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0