Boks: wrócił po przerwie i odpadł w eliminacjach

2012-02-05, Autor:
Pięściarze RMKS-u Rybnik ze zmiennym szczęściem walczyli podczas zawodów Grand Prix Pucharu Polski.

W dniach 1-4 lutego w Karlinie odbyło się pierwsze w tym roku Grand Prix Pucharu Polski seniorów w boksie. W imprezie zaprezentowało się trzech pięściarzy RMKS-u Rybnik. Wśród nich najlepiej spisał się Patryk Cichocki. W wadze do 60 kg zajął on trzecie miejsce. W półfinale po wyrównanej walce rybniczanin przegrał jednym punktem z zawodnikiem z Miłoszem Bochenkiem z Wałbrzycha.

Swój pierwszy start wśród seniorów zaliczył Kamil Pierchała (medalista Mistrzostw Polski Juniorów z 2011 roku). W walce o półfinał przegrał on na punkty 1:2 z doświadczonym pięściarzem z Dąbrowy Górniczej, Kamilem Jaworkiem.

W walkach eliminacyjnych odpadł natomiast Marcin Cichocki. Pięściarz RMKS-u przegrał w wadze ciężkiej z Wojciechem Sawickim z Białegostoku. Warto dodać, że Cichocki po dwóch latach przerwy powrócił na ring i z wagi 69 kg przeszedł do kategorii ciężkiej 91 kg. Była to jego pierwsza walka w tej wadze.

W następnym turnieju Grand Prix w Wałczu na pewno nie zabraknie pięściarzy RMKS-u, gdyż w zawodach tych będzie można wywalczyć kwalifikację do Mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0