Boks: sukcesy rybniczan w turnieju o „Złotą rękawicę Wisły”

2013-12-04, Autor:
Bardzo dobrze spisali się młodzi zawodnicy sekcji bokserskiej RMKS-u Rybnik w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim w Krakowie o „Złotą rękawicę Wisły”.

W Krakowie rywalizowało 112 pięściarzy z 36 klubów z Irlandii, Ukrainy, Francji, Niemiec i Polski. Dużą furorę zrobił kadet RMKS-u Rybnik, Fabian Szmid, który w pierwszej walce pokonał na punkty mistrza Irlandii, Conora Burnsa. W półfinale pokonał on na punkty zawodnika z Francji, Al Kemmache Amine. W finale rybniczanin pokonał 3:0 aktualnego mistrza Polski w wadze do 60 kg, Szymona Kajdę z Jawora Team Jaworzno. Warto dodać, że Szmid, po naradzie trenerskiej, przeszedł o dwie kategorie wagowe wyżej (do wagi lekkiej 60 kg). Jak się okazało, było to dobre posunięcie.

Drugi kadet z Rybnika, Damian Piwowar w pierwszej walce w wadze do 63 kg wygrał 3:0 z Konradem Gancarczykiem z Krynicy Zdroju, a w finale nie dał żadnych szans mistrzowi Ukrainy Andrejowi Manoljenko, wygrywając również 3:0.

Wśród juniorów rybnicki klub reprezentował Sebastian Konsek, który w wadze do 64 kg przegrał 1:2 w półfinale z mistrzem Niemiec i medalistą mistrzostw Europy juniorów, Sahanem Aybay. Tym samym pięściarz RMKS-u stanął na najniższym stopniu podium.

W ringu naszym zawodnikom sekundował Anatol Jakimczuk.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 0