Boks: pięściarze RMKS-u walczyli w Jaworznie

2012-05-16, Autor:
W międzynarodowym turnieju bokserskim w Jaworznie udział wzięli pięściarze RMKS-u Rybnik.

W Jaworznie walczyli pięściarze z Ukrainy, Czech i Polski. Rybniczanie drużynowo zajęli drugie miejsce. Sukcesów nie zabrakło w klasyfikacji indywidualnej. Wśród najmłodszych pierwsze miejsce zdobył Dawid Siedlecki. Z kadetów najlepszy był Fabian Szmid (waga 50 kg), który w finale pokonał 3:0 Majkela Pawlikowskiego z Konina. W wadze 63 kg Sebastian Konsek przegrał w finale 1:2 z zawodnikiem gospodarzy, Dominikiem Cieślikiem. Z kolei w finale wagi 57 kg Julia Reichelt uległa 1:2 Klaudii Szostek.

Wśród juniorów najlepszy w wadze 57 kg był Daniel Bartosik, który pokonał w finale 3:0 Daniela Porębskiego z Kielc. Trzecie miejsce w wadze 60 kg zajął Karol Kostka, ulegając na punkty 0:3 aktualnemu mistrzowi Polski, Danielowi Adamcowi z Kielc. Warto dodać, że Kostka walczył o wagę wyżej. Natomiast w półfinale wagi półciężkiej Błażej Lutka przegrał 1:2 z wicemistrzem kraju, Maciejem Szcześniakiem.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0