Boks: D. Piwowar najlepszym kadetem turnieju

2013-05-15, Autor:
Damian Piwowar z RMKS-u Rybnik wygrał swoją kategorię wagową w turnieju bokserskim w Jaworznie.

W dniach 10-12 maja został rozegrany VIII Międzynarodowy Turniej Bokserski im. R. Kopytka w Jaworznie z udziałem reprezentacji Irlandii, Ukrainy, Czech i Polski. W turnieju wzięło udział 4 zawodników z RMKS-u Rybnik. Trenerzy Zbigniew Gąsiorowski i Anatoli Jakimczuk dali swoim kadrowiczom odpocząć po mistrzostwach Polski i meczach międzypaństwowych, zabierając do Jaworzna mniej doświadczonych zawodników.Najlepiej z RMKS-u wypadł kadet Damian Piwowar, który w wadze do 63 kg wygrał wszystkie trzy pojedynki. W finale pokonał on na punkty 3:0 mistrza Irlandii, Stephena Healy’ego i został uznany za najlepszego kadeta turnieju. Srebrny medal w wadze do 54 kg wywalczył Fabian Szmid, ulegając w finale nieznacznie na punkty 1:2 mistrzowi Ukrainy, Andriyowi Umryshowi. Trzecie miejsca zdobyli w wadze do 64 kg Radosław Gosiewski i w wadze do 69 kg Michał Wojdan.
Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0