Boks: czwórka na medal

2009-10-20, Autor:
W Gliwicach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (rocznik 1995) oraz kwalifikacje do finału Pucharu Polski Juniorów i Kadetów w boksie.

Po wcześniejszych eliminacjach w okręgach do turnieju w Gliwicach zakwalifikowało się 74 zawodników z 21 klubów, a wśród nich 4 pięściarzy sekcji bokserskiej RMKS „Minkus” Rybnik.

Wśród młodzików 1. miejsce i złoty medal w wadze 44,5 kg zdobył Karol Kostka. W kategorii kadetów 1. miejsce i awans do Pucharu Polski w wadze 46 kg wywalczył Kamil Pierchała. W wadze powyżej 80 kg (ciężka) Miłosz Laskowski po bardzo emocjonującym pojedynku przegrał w finale na punkty 1:2 z zawodnikiem z Katowic. Pomimo tego, że zajął 2. miejsce, pięściarz RMKS-u pojedzie na zawody Pucharu Polski. Wśród juniorów 1. miejsce wywalczył Kamil Romański (waga 75 kg). W finale pokonał na punkty 3:0 Mateusza Górowskiego z Nowego Sącza. Naszym zawodnikom sekundował w ringu Anatol Jakimczuk.

W najbliższy czwartek, 22 października, dwoje najlepszych seniorów z Rybnika – Mateusz MazikPatryk Cichocki, pojedzie do Kielc na Grand Prix seniorów. Impreza potrwa do niedzieli, a finały będzie można zobaczyć w Polsacie Sport.