Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku zaprasza na „Rozmowy przy kawie o stresie, lęku i traumie”.
Wykład (o charakterze coachingowym) prof. zw. dr hab. n. med. Jadwigi Jośko-Ochojskiej odbędzie się w piątek 29 listopada o godzinie 18:00 w Bibliotece Głównej przy ul. Szafranka 7. Wstęp jest wolny.
Wykład połączony będzie z promocją książki pt. „Rozmowy przy kawie o stresie, lęku i traumie” autorstwa Jadwigi i Andrzeja Ochojskich.
Autorzy:
Nasza książka adresowana jest do szerokiego kręgu odbiorców. Ma temu służyć przyjęta tu konwencja rozmowy. Z jednej strony rozmówcą jest humanistą, z drugiej strony, uczestniczką rozmowy jest profesor nauk medycznych. Dzięki zastosowanej konwencji książka jest przekazem wiedzy w formie zrozumiałej i przystępnej.
Żyjemy w stresie, kobiety ciężarne odczuwają różne lęki, często spotykamy się ze zjawiskami dręczenia psychicznego w domu, czy w pracy, przeżywamy traumy, a nawet dziedziczymy je i przekazujemy w dziedzictwie, nie zdając sobie z tego sprawy, zaś na świecie coraz głośniej mówi się o dojmującym braku empatii, który może stanowić wielkie zagrożenie. To są problemy dotyczące wszystkich. Do wszystkich też adresujemy naszą książkę, zaś naukowcy, lekarze praktycy, czy studenci kierunków medycznych znajdą w niej ciekawy, najnowszy materiał naukowy z zakresu medycyny.
Nasze rozmowy nie prowadzą do sformułowania prostych recept na życie. Nakłaniają jednak do zastanowienia się nad nim i nad sobą samym. Czasem taka refleksja bywa punktem zwrotnym w życiu, lub światełkiem w tunelu. Jeśli jeszcze poparta jest rzetelną wiedzą, to może być istotną pomocą dla każdego.
Tagi: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku, biblioteka Rybnik, Dyskusyjny Klub Książki Rybnik, książki Rybnik
Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Rozpoczął się maturalny maraton. Byliśmy w I LO w Rybniku. Zdaje tam 174 maturzystów (zdjęcia)
5695Studio Tańca Vivero na podium Mistrzostw Polski Show Dance
4729Z uśmiechem i wiedzą przez przyrodę – VIII Przyrodnicza Olimpiada Przedszkolaka (zdjęcia)
4321Biblioteka w Niedobczycach wróciła w nowej odsłonie. Jest duża i dobrze zaopatrzona
4213DKF Ekran Rybnik: repertuar na maj 2025
1828Biblioteka w Niedobczycach wróciła w nowej odsłonie. Jest duża i dobrze zaopatrzona
+10 / -1Z uśmiechem i wiedzą przez przyrodę – VIII Przyrodnicza Olimpiada Przedszkolaka (zdjęcia)
+6 / -0Będą juwenalia w Rybniku, będą koncerty! Wiemy, kto wystąpi
+32 / -26Studio Tańca Vivero na podium Mistrzostw Polski Show Dance
+6 / -1Wielkopiątkowe rozważania z chórem Autograph
+4 / -0Żory znów zabrzmią muzyką, śmiechem i wspomnieniami. Zbliża się Żorska Wiosna Młodości 2025 (program)
0Z uśmiechem i wiedzą przez przyrodę – VIII Przyrodnicza Olimpiada Przedszkolaka (zdjęcia)
0Biblioteka w Niedobczycach wróciła w nowej odsłonie. Jest duża i dobrze zaopatrzona
0Rozpoczął się maturalny maraton. Byliśmy w I LO w Rybniku. Zdaje tam 174 maturzystów (zdjęcia)
0Studio Tańca Vivero na podium Mistrzostw Polski Show Dance
0Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!
Wyślij alert