Wiadomości

Udany rewanż siatkarzy

2004-12-07, Autor:
   4 grudnia w sali rybnickiego MOSiRu młodzi siatkarze TS Volley podejmowali MKS MOS Płomień Sosnowiec: drużynę, która znajduje się nad Rybniczanami w tabeli III ligi mężczyzn. Był to pierwszy mecz z rundy rewanżowej, w pierwszym pojedynku Płomień wygrał 3:1.

Gospodarze wyszli na boisko bardzo skoncentrowani. Pierwszy set rozpoczął się od dobrej zagrywki i udanej grze w obronie rybnickiej drużyny. Szybko uzyskała przewagę i wygrała seta bardzo wysoko. Niestety drugi set miał zupełnie inny przebieg. Sosnowiczanie rozpoczęli od prowadzenia, które kilka razy niwelowali Rybniczanie dobrym blokiem i skutecznymi kontrami, jednak w końcu goście, głównie po błędach siatkarzy Volleya wygrali tą partię.
     W kolejnej odsłonie meczu młodzi zawodnicy z Rybnika nie dali się już zaskoczyć i zdobyli przewagę konieczną do wygrania seta. Pomimo przestoju w końcówce wygrali dość pewnie 25:20. W ostatnim secie Sosnowiczanie podjęli walkę tylko do stanu 12:12. Następnie w polu zagrywki stanął Grzegorz Jaruga i głównie dzięki jego serwisom Rybnik uzyskał przewagę kilku punktów. Mecz zakończył Wawrzek Bonk dobrym pojedynczym blokiem na środku siatki. Spotkanie, pomimo słabszych momentów było ciekawe i dla fanów siatkówki było dobrym widowiskiem.
      TS Volley Rybnik - MKS MOS Płomień Sosnowiec 3:1 (25:13, 22:25, 25:20, 25:16) Skład Rybniczan: Wojciech Kasperski (trener drużyny), Grzegorz Jaruga (kapitan), Michał Łata, Bazyli Kowalski, Mariusz Prudel, Wawrzyniec Bonk, Arkadiusz Woźniak, Michał Potera (libero), Adam Grzelec, Mateusz Blic, Wojciech Pomorski, Karol Jaciów, Daniel Misztal.