Baseball: Silesia Rybnik z Pucharem Polski

2018-08-27, Autor:

Po wielu latach przerwy baseballistom z Rybnika udało się wywalczyć Puchar Polski. Finałowe zawody zostały rozegrane we Wrocławiu.

Turniej o Puchar Polski rybniczanie rozpoczęli w sobotę od zwycięstwa z Centaurami Warszawa 7:1. W drugim spotkaniu KWK Construction Dęby Osielsko pokonało Barons Wrocław 5:4.

Przegrani z tych dwóch meczów spotkali się w starciu ostatniej szansy, w którym lepsze okazały się Centaury, wygrywając 14:5.

W niedzielę kibice we Wrocławiu byli świadkami najbardziej zaciętego spotkania. Po blisko 4 godzinach walki Silesia Rybnik pokonała KWK Construction Dęby Osielsko 3:2. Warto dodać, że po regulaminowych siedmiu rundach był remis 1:1, a trzy dogrywki nie przyniosły rozstrzygnięcia. Wynik został ustalony dopiero w jedenastej partii.

Rybniczanie awansowali do finału, w którym ponownie spotkali się z KWK Construction Dęby Osielsko. Drużyna ta w meczu o awans do finału wygrała z Centaurami Warszawa 6:4.

Dla osielszczan finałowy mecz z Silesią był trzecim spotkaniem z rzędu rozegranym w niedzielę. Z kolei rybniczanie przed decydującym starciem mieli kilka godzin odpoczynku. Silesia wykorzystała ten fakt i po pięciu partiach prowadziła już 7:1. W tym momencie mecz został zakończony, ponieważ z powodu przedłużonego meczu przedpołudniowego nad stadionem we Wrocławiu zapadały już ciemności.

Tym samym Silesia Rybnik wywalczyła Puchar Polski i prawo startu w europejskich pucharach.