Kolejne zwycięstwo piłkarzy

2005-04-11, Autor:
W XX kolejce IV ligi Energetyk ROW Rybnik bez problemów pokonał 6:1 ostatnią drużynę w tabeli, Pasjonata Dankowice.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy. Już w 7. minucie podyktowanego w wątpliwej sytuacji karnego na bramkę zamienił Roman Skorupa. 10 minut później goście wyrównali. Na listę strzelców wpisał się Bieroński. Niezbyt długo piłkarze z Dankowic cieszyli się remisem. Ataki rybniczan przyniosły skutek w 23. minucie. Na prowadzenie swoją drużynę wyprowadził Grzegorz Dzięgielowski. Ten sam zawodnik podwyższył wynik na 3:1. Swoją przewagę gospodarze udokumentowali jeszcze trzema bramkami. W 66. minucie potężną bombę z 25 metrów posłał Jarosław Kacprzak. Bramkarz gości był bez szans. Podobnie jak przy główce Rolanda Buchały kilka minut później. Wynik spotkania w 88. minucie ustalił wprowadzony na boisko kilka chwil wcześniej Gabriel Nowak.

Przewaga rybniczan nie ulegała wątpliwości. Gdyby nie częste próby zastawiania pułapek ofsajdowych przez piłkarzy gości, wynik mógł być jeszcze korzystniejszy. Sześć bramek strzelonych Pasjonatowi to dobry prognostyk przed następnymi spotkaniami.

Kolejny mecz Energetyk ROW Rybnik rozegra na wyjeździe. 17. kwietnia o godzinie 16:00 jego rywalem będzie Unia Racibórz.

Energetyk ROW Rybnik – Pasjonat Dankowice 6:1 (2:1)
Bramki – dla Energetyka ROW: Skorupa (7 – karny), Dzięgielowski - dwie (23, 63), Kacprzak (66), Buchała (73), Nowak (88), dla Pasjonata: Bieroński (17)

Żółte kartki dla rybniczan: Święty (8), Paszenda (55)

Energetyk ROW Rybnik: Skrocki - Kacprzak (76 min. - Nowak), Skorupa, Święty, Malcher - Dzięgielowski, Paszenda (78 min. - Reclik), Kostecki, Procek - Szewieczek, Buchała (74 min. - Piełka).