Walka o II ligę

2008-03-21, Autor:
Po przerwie zimowej na boiska IV ligi wracają piłkarze Energetyka ROW Rybnik. Pierwszym rywalem będą rezerwy GKS-u Jastrzębie.

W Jastrzębiu ROW wygrał 3:0.

Energetyk ROW zajmuje I miejsce w tabeli IV ligi II grupy śląskiej. Podopieczni Franciszka Krótkiego mają duże szanse na wywalczenie upragnionego awansu. Pomóc ma w tym nowy zawodnik – Tomasz Starowicz, który przyszedł do Rybnika z Naprzodu Syrynia. Przypomnijmy, że w tym roku mistrz czwartej ligi będzie mógł awansować do nowo tworzonej II ligi. Po reformie rozgrywek piłkarskich w Polsce będzie 16-zespołowa ekstraklasa, 16-drużynowa I liga, dwie 16-zespołowe grupy II ligi i osiem 16-zespołowych grup III ligi. Zwycięzcy obu grup śląskiej IV ligi będą walczyć w barażu o prawo udziału w barażu o awans do nowej II ligi. Przegrany w tej rywalizacji, razem z drugą i trzecią drużyną IV ligi, zasilą szeregi nowej III ligi.

Pierwszym rywalem Energetyka ROW po przerwie zimowej będą rezerwy GKS-u Jastrzębie. Rywal nie prezentuje wysokiej formy i zajmuje obecnie XIII miejsce w tabeli IV ligi. W pierwszym meczu obu drużyn ROW wygrał 3:0. Rewanż na stadionie MOSiR-u w Rybniku rozpocznie się w sobotę 22 marca o godzinie 12:00.