AMATORSKA LIGA PIŁKI SIATKOWEJ RYBNIK 2009-2010

Jedenasta edycja

Aktualności na dzień 24 października 2009 - 4 kolejka

Leon Internet Rybnik 3 : 1 Artus Żory

Można chyba mówić o małej niespodziance... Sędzia Agnieszka Dzierżęga ocena 6. (a)

Albion Team 1 : 3 Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój

Mistrz traci jednego seta, i tyle… W setach: 25-18; 15-25; 14-25; 17-25. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (a)

Pizzeria Kiler 3 : 0 Geomost Wodzisław

Mecz pod całkowitym dyktandem gospodarzy. Na meczu pojawił się cały skład i nie dał szans tegorocznemu 1-szo ligowemu beniaminkowi. Sety pierwszy i drugi to dominacja Killerów przede wszystkim w zagrywce, ale odbiór, obrona, atak i blok także bardzo dobrze funkcjonowały. Set trzeci to jak zwykle odrobina rozprężenia ale końcówka wyraźnie dla Killerów… W setach do 16, 10 i 21. Sędzia Karolina Gontarz ocena 4. (PŚ)

Jar-Trans Fox Pszów 3 : 2 Soraya-TKKF Pawłowice

Początek meczu i gospodarze prowadzą 5/2; 14/8, koncentracja gości, 7 piłek pod rząd i jest po 15, jeszcze 20/18 dla miejscowych i zjadły nas nerwy 23/25. Set drugi punkt za punkt, jeszcze 21/19 dla gospodarzy i powtórka z pierwszego seta 23/25. Set trzeci 5/1; 12/7; 20/16; 23/20, czyżby miała być powtórka z dwóch pierwszych, uf! 33/31. Set czwarty punkt za punkt do 14/16 pięć kolejnych dla FOX-sów 19/16 wytrzymujemy końcówkę i 25/21. Piąty wyrównany 5/5 potem 10/6; 12/9 i 15/11. Punkty zdobyte przez gospodarzy Michał(21) KrzyśI(21) Darek(4) Wojtek(9) Łukasz(8) Piotr(8) KrzyśL(3). Szkoda że od połowy trzeciego seta w drużynie gości znalazło się trzech dodatkowych sędziów. Wielkie uznanie dla kapitana tej drużyny. Brawo kibice z Pszowa, wygrana to też wasza zasługa! W setach: 23-25, 23-25, 33-31, 25-21 i 15-11. Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 4. (JK)

Olimpia-Geotim Rybnik 0 : 3 Lumen Golejów

W miłej i przyjaznej atmosferze rozegrany został kolejny mecz pomiędzy Geotimem a Lumenem. Dziękujemy za mecz i zapraszamy na kolejne derby w Kamieniu, ale tym razem u nas... Sędzia Mateusz Pyszny ocena 6. (ZR)

Beer Team Rybnik 3 : 0 Jedynka Jankowice

Mecz walki… Drugi set bardzo dziwny - Jedynka prowadzi 7-0 by przegrać seta do 14… Duże wrażenie robi gra starego wyjadacza Jasia Papszuna (pomimo delikatnej nadwagi). W setach do 23, 14 i 21. Sędzia Zygmunt Barylak ocena 6. (a)

TKKF Rybnik Piaski-Hotel Politański 1 : 3 Jedynka Jankowice II

W meczu kończącym kolejkę były ataki, bloki, obrony jednym słowem walka. I to mogło się podobać zgromadzonej publiczności. Pierwszy set spokojna, poukładana gra gości, choć już było widać, ze Gospodarze, nawet bez pełnego składu, łatwo meczu nie oddadzą. Potwierdzenie tego było w drugim secie, gdzie Gospodarze prowadzili nawet 7 pkt, Goście doszli na 22-22 ale, końcówkę przegrali. Set trzeci, demolka Gości dokonana na sympatycznych Gospodarzach, set wygrany do 12, mówi sam za siebie. Czwarta partia znowu 3,4 pkt dla Piasków. Jedynka tym razem szybciej opanowała ostry atak Gospodarzy, poprawa w bloku i po ciekawym meczu wygrywa 3-1. W setach 23-25, 25-22, 12-25, 22-25 Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (ŁW)

II liga

Strzelec Gorzyczki 2 : 3 Baterex Nędza

1-set od początku dobra gra gospodarzy i prowadzenie 7:0 potem Goście odrabiają straty jednak dobra gra Strzelca nie pozwala na objęcie prowadzenia, Strzelec wygrywa! 2-set to bardzo zacięta gra po obu stronnych siatki, sporo podbitych piłek i zaciętych wymian, z których jednak częściej obronną ręką wychodzili goście, Baterex wygrywa 23:25. 3-set podobnie jak drugi bardzo zacięty, żadna ze stron nie odpuszcza, jednak pewna zagrywka i doba gra blokiem w końcówce daje wygraną dla Strzelca 25:23. 4-set to całkowita dominacja graczy z Nędzy a raczej czarna seria zepsutych ataków po stronie Gospodarzy i Goście zdobywają 15 punktów i prowadzą 7:20 potem przebudzenie Strzelca zdobycie kilku punktów z rzędu, jednak przewaga Baterexu jest zbyt duża i set wygrywają goście 18:25. 5-set dobra gra Gości pewna zagrywka i niemoc w ataku po stronie Strzelca, Goście wygrywają 9:15. Podsumowując wygrała drużyna, która potrafiła zagrać równo 5 setów. Sędzia Robert Tomala ocena 5. (ZW)

GAF Gliwice 3 : 0 Dach Decker-Budohen Wilcza

Mecz przyjaźni pod dyktando gospodarzy. Pierwszy set pod znakiem zdecydowanej przewagi GAF, mocna odrzucająca zagrywka sprawiała wiele kłopotów gościom, którzy mieli problemy z wyprowadzeniem akcji i przegrali do 14. Drugi set to kontynuacja znakomitej gry zawodników z Gliwic i wygrana do 18. Trzeciego seta mocno zaczyna Wilcza, która ucieka na 7 punktów. Duża przewaga gości utrzymuje się do stanu 19:13, później jednak GAF dochodzi do stanu 18:19 i robi się ciekawa końcówka. W niej więcej opanowania wykazują gospodarze i zwyciężają do 23. W setach 25:14 25:18 25:23. Sędzia Wojciech Ćwiląg ocena 5. (MM)

SKOK Ziemi Rybnickiej 3 : 1 Rafbol Żernica

Drużyny prowadziły 2 różne style gry. Młoda ekipa SKOKu dominowała w ataku lecz popełniała błędy, a doświadczona ekipa z Żernicy nie pozwalał sobie na błędy co spowodowało dość zacięte spotkanie. W dwóch pierwszych setach od początku do końca SKOK utrzymywał kilku-punktową przewagę. W secie 3 zbyt duża pewność siebie zgubiła gospodarzy od początku przewagę utrzymywali goście do stanu 15:18 kiedy nastąpiło przebudzenie SKOKu i doprowadzenie do stanu 19:18 a następnie 23:20, kiedy to spokojnie mogąc wygrać 3:0, Rafbol z poświęceniem w obronie i dobrą grą w bloku obronił 2 meczowe piłki i gra punkt za punkt toczyła się do po 27, kiedy to drużyna gospodarzy popełniła 2 głupie błędy na wagę seta. W 4 odsłonie SKOK powrócił do wyjściowego ustawienia i zmobilizowani pewnie od początku powiększali przewagę by wygrać do 12. W setach: 25-21, 25-21, 27-29 i 25-12. Sędzia Patryk Franke ocena 4. (MH)

Impacto LKS Chałupki 3 : 2 OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle

Mecz pełen zwrotów dynamicznych akcji czasami długich wymian stojący na dość wysokim poziomie na pewno się podobał, jak to zwykle bywa u Nas licznie zgromadzonej publiczności. Po pierwszych dwóch przegranych setach Impacto wraca do gry i mimo kontuzji naszego nowego rozgrywającego wygrywa kolejne trzy wygrywając tym samym cały mecz. Sędzia Mateusz Besz ocena 5. (D)

Edytor Team 3 : 0 Olimpia Kamień

Mecz bez historii. Wyrównana walka tylko w 2 secie (25:23), a cała reszta pod dyktando gospodarzy, z małymi przestojami na błędy własne i oddawanie niepotrzebnych punktów. Spotkanie przebiegało dosyć spokojnie, za wyjątkiem małej sprzeczki o to "co wolno libero"... Sędzia Michalina Konsek ocena 4. (PM)

KS94 Rachowice 3 : 2 Catering Parys Rydułtowy

Ten mecz był naprawdę dziwny. Pierwsze dwa sety goście grają słabo łatwe, zwycięstwa gospodarzy, sety do 18 i 21. Natomiast dwa kolejne sety odwrotnie, gospodarze grają słabo wiec sety dla gości do 20 i 18. Jedyny zacięty set to tie break, który po zaciętej walce wygrywa drużyna z Rachowic do 15. I tak zamiast łatwego 3:0 szczęśliwe 3:2. W setach do 18, 21, -20, -18 i 15. Sędzia Roman Kożuszek ocena 5. (RK)