Wiele ciekawego dzieje się w Amatorskiej Lidze Siatkówki. W I lidze nastąpiły spore przetasowania w tabeli.

Wyniki na dzień 25.11.2005

I liga

TOP TEN Rybnik - FOX Pszów 3:2
Niezwykle zacięty i emocjonujący mecz! W setach 22:25, 25:19, 25:16, 14:25 i 15:13 (sędzia Zygmunt Barylak - ocena 6)

ŻYWIEC ZDRÓJ Świerklany -  ŻELAZNA Rybnik - przełożony

PARTNER - MORS Jastrzębie - HOTEL POLITAŃSKI - TKKF Piaski 3:1
Partner nie otrząsnął się jeszcze po dłuższej przerwie, która miała miejsce po rundzie kwalifikacyjnej. W tym tygodniu wprawdzie stracił tylko jednego seta, ale myśląc o powtórzeniu wyniku z zeszłego roku, tej straty nie powinno być. Goście zjawili się w Żorach w sześcio-osobowym składzie i urwali Partnerowi drugiego seta do 21. Łupem gospodarzy padł set I (do 19), III (do 14) i IV (do 21). (sędzia Zdzisław Siwiec - ocena 3)

ALBION TEAM Rybnik - ANT Szkoła Języków Obcych 3:1
W derbach szkół językowych zdecydowane zwycięstwo ALBIONU! Mecz toczony był w przyjaznej i sportowej atmosferze! Pierwszy set to od początku wysokie prowadzenie gospodarzy, którzy imponowali ostrą skuteczną zagrywką, silnym atakiem po pomysłowym rozegraniu i dobrym odbiorem, a skutecznymi blokami odebrali gościom ochotę do gry. Drugi set nieco bardziej wyrównany, choć też przewaga Albionu cały czas oscylowała wokół 5-6 punktów. Trzeci set rozpoczął się od serii nieprzyjemnych i skutecznych zagrywek gości, którzy objęli wyraźne prowadzenie, nerwowe ataki zdekoncentrowanych graczy Albionu najczęściej lądowały na aucie i w efekcie seta wygrał ANT. Set czwarty to znowu koncert zagrywek i szybkiej gry gospodarzy. Bezdyskusyjne w sumie zwycięstwo! (16, 21, -19, 16) (sędzia Czesław Fojcik - ocena 5)

DISCO ŻĄDŁO - BEER TEAM Rybnik 1:3
Ładny i spokojny meczyk… W trzecim secie Beer Team zagrał za spokojnie i przespał końcówkę. Czwarty do 11! (sędzia Zachemba Bogdan - ocena 6)

DOMEL Rybnik - ARTUS Żory 3:0
Domel idzie jak burza! (sędzina Agnieszka Marchel - ocena 6)

DWUNASTKA Rybnik - UKS ANTENKA Leszczyny 2:3
Bardzo zacięty mecz i zwycięstwo gości...  (sędzia Łukasz Lelek - ocena 1)

DREAM TEAM LKS Zabełków - TEAM Golejów 1:3
Po długich poszukiwaniach sala odnaleziona, ale za to sala pierwsza klasa. Zaczęło się bardzo nerwowo 6:0 dla nich, ale to była najwyższa przewaga przeciwnika w całym meczu. Od tego momentu wszystko się już zaczęło układać i była walka o każdą piłkę. Dwa pierwsze sety dla Nas. Trzeci set po emocjonującej końcówce dla przeciwnika(29:27). No, ale ostatnia odsłona to postawienie kropki nad i (25:15).   (sędzia Grzegórzek Michał - ocena 5)

AKS GROM Rybnik - LICEUM Czerwionka-Leszczyny 0:3
Liceum bez straty seta...  (sędzia Marcin Talarek - ocena 5)

ALUMAST Żernica - JEDYNKA Jankowice 0:3
Wyjazd z Jankowic był udany, nawet bardzo!  (sędzia Karol Plaskuda - ocena 4)

SILMET & SOLARIUM BEAUTIFUL - STRZELEC Gorzyczki 3:0
W setach do 19, 22 a w trzecim nerwowa końcówka i 27:25...  (sędzina Wasyl Aleksandra - ocena 3)

RYBNICKI BROWAR - AZS Rydułtowy 3:2
Mecz mało porywający, o zwycięstwach w poszczególnych setach decydowały proste błędy popełniane przez zawodników w końcówkach (sędzia Andrzej Szruba - ocena 4)