Amatorska Liga Siatkówki: kolejka cudów

2011-11-28, Autor:
Typerzy napisali, że była to kolejka cudów. Pierwsze zwycięstwo Kredytów i to od razu za trzy punkty! Dwójka Świerklany rozbita na Piaskach! A w drugiej lidze formuje się bardzo wyrównana czołówka.

Leon Internet Rybnik 3 : 0 Beer Team Rybnik

To, że Leon ma bardzo dobry środek i lewe skrzydło to wie cała liga, ale wczoraj pokazali, że i z prawego są groźni! Beer Team niestety bez życia… Zdecydowanie najsłabszy mecz w tym sezonie! Jako podsumowanie wystarczy sytuacja z końcówki trzeciego seta: Leon prowadzi 24-20 i wtedy Beer zaczyna odrabiać. Przy stanie 24-23 Leony już nerwowe - biorą czas. Niestety po czasie zagrywka w pół siatki... W setach do 19, 19 i 23. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (a)

Jedynka Jankowice II 3 : 1 Artus Żory

Kolejny średni mecz w wykonaniu obrońców tytułu... drobnym usprawiedliwieniem może być fakt, że w tak eksperymentalnym składzie jeszcze nie graliśmy. I tu wielkie brawa dla Grzegorza M. Jako lewoskrzydłowy, ze złamanym nosem powystawiał - porozgrywał tak że dało się grać i wygrać. W odbiorze zagrał środkowy, który został zmieniony przez... innego środkowego! Cieszą 3 pkt z Artusami, którzy byli w pełnym składzie i jak zawsze solidnie zagrali, zwłaszcza w obronie! Tradycyjnie Jedynka przegrała pierwszego seta... Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5 (ŁW)

Dach Decker Victoria Pilchowice 3 : 2 OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle

Kibice, którzy tego wieczora zjawili się na hali w Pilchowicach, nie żałowali swej decyzji. Po pięciosetowej batalii Deckery odniosły drugie zwycięstwo w I lidze, tym cenniejsze, że w pokonanym polu pozostawiły bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie. Trzy pierwsze sety niemal identyczne. Zacięta walka punkt za punkt. Gra na przewagi. Pierwszą grę nerwów wygrywają gospodarze. Drugą goście. Trzecią znów gospodarze. W czwartym secie Deckery doprowadzają do stanu 17-10 i wydaje się, że OKiS wreszcie pęknie. Nic z tych rzeczy, mozolnie wypracowana przewaga zostaje roztrwoniona w końcówce i mamy piąty set. W nim od pierwszych piłek kilkupunktowa przewaga gospodarzy, ale tym razem dowieziona do końca. Szacun dla Kamiljana. Do wysokiego zasięgu z poprzedniego sezonu dołożył jeszcze siłę. Zdaje się, że zdobył najwięcej punktów i bodaj ani razu nie udało nam się go przyczapić. W setach 28-30, 26-24, 25-27, 26-24 i 12-15. Sędzia Gerard Ogiermann ocena 2. (G)

GAF Gliwice 1 : 3 Jar-Trans Fox Pszów

Gospodarze przemeblowani w stosunku do poprzedniego sezonu postawili FOX-om wysokie wymagania. Przyjezdni pozostawili dużo potu na parkiecie żeby mecz wygrać a miejscowi muszą zanucić do znanej melodii "tylko punktów, tylko punktów, tylko punktów żal" W setach 24-26, 25-23, 20-25 i 22-25. Sędzia Andrzej Chmielarz ocena 5. (JK)

Kredyty Chwilówki Rybnik 3 : 1 Salvequick-Mokate-TKKF Pawłowice

Kredyty postanowiły popsuć trochę typera i wygrać wreszcie pierwszy mecz w sezonie. Set pierwszy to walka przez całego seta i dopiero w końcówce Pawłowice nam uciekają i set pada ich łupem. W secie drugim widząc, że nasza gra nie wygląda tragicznie sprężamy się i w pewnym momencie prowadzimy już 19:11 po bardzo dobrej zagrywce Damiana i Karola. Niestety potem coś się zacina i Pawłowice zaczynają nas gonić ale na szczęście dla nas udaje nam się wygrać. Sety trzeci i czwarty to już walka z małą przewagą Kredytów, którym udaje się dowieźć wygraną do końca i nawet pokerowe zagranie z wstawieniem Pyzy na libero nie pomogło... Sędzia Michał Popiołek ocena 5. (PŚ)

Jarbud Rybnik Piaski 3 : 1 Dwójka Świerklany

W pierwszym secie nie dajemy przeciwnikowi odskoczyć na więcej niż dwa punkty, jednak końcówka należy do Gości i przegrywamy do 23. Do drugiego seta wychodzimy jeszcze bardziej bojowo nastawieni i zaczynamy prowadzić, goście biorą czas przy stanie 14:9 dla Piasków. Później zacięta walka i prowadzimy 20:15, następnie 23:16 dla nas i punkt zdobywają Goście, którzy dokonują zmiany i na zagrywkę wchodzi Damian Błatoń i doprowadza do stanu 23:23, bierzemy czas, i wygrywamy tego seta do 23. Set trzeci wygrywamy do 21, chyba najłatwiej nam ten set udało się wygrać. Set czwarty zaczynamy od bardzo dobrej gry Dwójki i naszych błędów i na pierwszym czasie przegrywamy go 3:8. Kilka słów naszego kapitana na czasie powoduje obudzenie zawodników i zaczynamy powoli, mozolnie odrabiać punkty. Wygrywamy tego seta do 21 i cały mecz 3:1. Bardzo cieszymy się z wygranej, bo bodajże to pierwszy raz drużyna z Piasków wygrała z Dwójką Świerklany. Obie drużyny zagrały rewelacyjnie w ataku, rozegranie było na wysokim poziomie i obie drużyny walczyły do końca o każdą piłkę! Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (PP)

II liga

KS Volley Katowice 3 : 0 Silesia Lubomia Cafe Nova

Mecz z cyklu szybko, gładko i... pozamiatane. Pewne zwycięstwo gospodarzy, którzy dominowali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W drugim secie pojawiła się nadzieja, świetnie funkcjonował nasz blok, jednak końcówka należała do Volley'a. O pierwszym i trzecim secie wolimy jak najszybciej zapomnieć... W setach do 12, 21 i 14. Sędzia Anna Wajant ocena 6. (K)

Strzelec Gorzyczki 3 : 0 Catering Parys Rydułtowy

Strzelec podtrzymuje passę i wygrywa kolejny mecz! Tym razem łupem padł Catering. Chociaż drużyna zajmuje przedostanie miejsce w tabeli to spotkanie było dość wyrównane. W każdy z setów dochodziło do stanu 20:20 lub 21:21. Potem Strzelec wrzucał bieg i zdobywając serią parę punktów wygrywał set jak i cały mecz. W setach do 23, 21 i 21. Sędzia Marek Mikrut ocena 5 (GŚ)

Top Ten ZST Rybnik 3 : 1 Jedynka Jankowice

Set pierwszy wyrównany do stanu 4:4, potem Dziesiątki odjeżdżają, konsekwentnie powiększając swoją przewagę, która sięga nawet 10 punktów. Niestety, w końcówce seta rozprężenie gospodarzy pozwala Jedynce trochę podgonić wynik. Druga odsłona bardziej wyrównana, chociaż wciąż pod dyktando gospodarzy, którzy w końcówce wrzucają wyższy bieg i kończą z przewagą 5 punktów. Obraz gry ulega zmianie w partii trzeciej - Jedynka odskakuje na kilka punktów i utrzymuje tą przewagę praktycznie przez cały set. TT odrabia straty, dwukrotnie dochodzi jankowiczan na odległość jednego punktu, ale ostatecznie dobrze grający goście zapisują sobie, nomen omen, jedynkę na koncie zysków. Czwarta odsłona meczu to małe kuriozum - TT buduje 3-4 punktową przewagę, ale Jedynka nie odpusza i ciągle groźnie kontratakuje - ale tylko do stanu 13:10 dla TT. W tym momencie na zagrywce staje Arturinho i... do końca seta nie schodzi z tego miejsca. 12 cholernie nieprzyjemnych floatów sieje spustoszenie w szeregach Jedynki, powodując kompletne rozbicie gości, którzy nie potrafią znaleźć skutecznego lekarstwa i przegrywają seta do 10. W setach 25:17, 25:20, 22:25, 25:10. Sędzia Mateusz Pyszny ocena 5. (DF)

Impacto LKS Chałupki 2 : 3 Silesia Lubomia Cafe Nova

I Set: Od początku do końca to my (Impacto) dyktujemy warunki i wygrywamy tego seta 25:16. II Set: Goście z Cafe Nova zaczynają dobrze bo od prowadzenia 0:5, bierzemy czas ale na nic się to nie zdało i goście co chwile dokładali do swojego konta kolejne oczka, więc wygrała tego seta drużyna z Lubomii 14:25. III Set: To można powiedzieć prawie taki sam set jak pierwszy z tą różnicą że Cafe Nova dogania nas w końcówce ale zimna krew pozwala nam utrzymać wygraną 25:22. IV Set: Chyba najbardziej wyrównany ze wszystkich, dużo wymian ale to goście zdobywają kluczowe punkty i u nas też na chwile zacina się gra i nic nie dało się kończyć i przegrywamy tego seta 19:25. V Set: Gra wyrównana do zmiany stron, zawodnicy z Lubomii na zmianie wygrywali 7:8, potem u nas tradycyjny 'stop' i robi się 7:12, później było 10:14 ale nie dało nam się pociągnąć gry do końca i przegrywamy tego seta 11:15. Sędzia Mateusz Besz ocena 5. (M)

VT Nędza 3 : 1 Fundacja Elektrowni Rybnik

Beniaminek z Elektrowni będzie jeszcze musiał poczekać na pierwsze zwycięstwo w lidze… Trzeba pamiętać, że ekipa z Nędzy w poprzednim sezonie walczyła w pierwszej lidze i chyba ma aspiracje żeby tam powrócić... W setach 25-16, 23-25, 25-19 i 25-17. Sędzia Roman Pinoczek ocena 6. (a)

Edytor Suszec 3 : 0 Albion – gramy dla Kuby

I set bardzo wyrównana gra, choć cały czas z 2-3 pkt przewagą gospodarzy... u nas kontuzja pod koniec seta, co chyba rozluźniło gospodarzy, bo robi się 24-24, niestety kolejne 2 piłki dla edytora. II set początek w Albionie tragiczny, najpierw każdy szuka swojego miejsca na parkiecie, a potem Edytor punktuje, my jak dzieci we mgle nie wiemy co się dzieje, 5:0 dla gospodarzy, potem odwrócenie ról i szybko łapiemy kontakt 9-9, set znów wyrównany, jednak punkty głównie po błędach rywala, końcówka seta już nieco lepsza w wykonaniu obu drużyn, Edytor spokojnie kontroluje wynik, choć od stanu 23-18 robi się 23-21, potem akcja za akcję co daje zwycięstwo gospodarzom. Set III najciekawszy bo od początku do prawie końca prowadzi albion, było nawet 16-11, w końcówce edytor bardzo skoncentrowany, ale goście grają swoje i mamy 2 piłki setowe! (24-22) obie mamy w górze, jednak spokój gospodarzy i znakomita ich gra w obronie doprowadza do przedwczesnego końca meczu... W setach do 24, 22 i 25. Sędzia Damian Podleśny ocena 6. (DP)

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0