ALS: zwycięstwo Albionu w Gorzyczkach

2013-01-28, Autor:
Zapowiadało się kilka zaciętych pojedynków w pierwszej lidze, ale emocji jednak nie było. W drugiej lidze wydarzeniem kolejki było zwycięstwo Albionu w Gorzyczkach! W grupie B w meczu na szczycie rozegrano pięć setów.

Amatorska Liga Piłki Siatkowej Leon Internet  2012-2013 - czternasta edycja
Aktualności na dzień 25 stycznia 2013 - 16 termin

I liga

21.01  Leon Internet Rybnik 1 : 3 Jedynka Jankowice II
Set 1 spokojna gra do około 8 pkt. potem 2-3 pkt prowadzenie JJ, następnie zaskoczył nasz blok, parę kontr i mamy 20-16, czas dla gości, ale wszystko na nic gra punkt za punkt do końca i nasza wygrana  i prawie wszyscy typerzy załamani. Set 2 zaczynają goście od 0-6 potem 11-19 nasza całkowita niemoc, i znowu punkt za punkt do końca. Set 3 zaczynamy dobrze potem kolejny raz ustawienie z Ptakiem w pierwszej linii na odbiorze (gra praktycznie bez środka) a z drugiej strony Fijas wykorzystujący to z premedytacją i mamy 9-6 dla JJ, potem nasz zryw dochodzimy przeciwnika gdzieś koło 16-17 i znowu słynne ustawienie, Fijas robi swoje, ponownie punkt za punkt i mamy 25-20. Set 4 zaczyna się dobrze do słynnego ustawienia, potem 7-12 czas dla nas przejście szybka pogoń włączamy blok i wychodzimy na 16-15, w Jedynce zaczynają się nerwy biorą czas, i niestety ale ponownie zaiskrzyło pod siatką między sypaczami, co spowodowało zagotowanie się Jamba i niestety mobilizacje Górala (od tego momentu mamy chyba tylko 1 blok) Jedynka wychodzi na prowadzenie 17-22 u nas już całkowity armagedon i gwiazdy dobijają nas do 19. W setach do 20, -16, -20, -19. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (JG)

21.01  Salvequick-Mokate-TKKF Pawłowice 3 : 0 Dach Decker Victoria Pilchowice
Mecz w Pawłowicach można podsumować bardzo krótko... Deckerów nie było na boisku. Nie umniejszając nic rywalom, którzy zagrali bardzo dobrze, my nie mieliśmy zagrywki, przyjęcia, ataku. Bez tych elementów nie można wygrać meczu w 2. lidze, nie mówiąc o wyższej klasie rozgrywkowej. Wynik 3:0 (17, 18, 18) mówi wszystko. Nie przedłużając: Deckery grają kiepsko... Sędzia Krzysztof Wróbel ocena 5. (S)

23.01  Artus Atlas Tours Żory 0 : 3 KS Volley Katowice
Od samego początku to nasza drużyna narzucała tempo gry. Dobry początek, lekkie rozprężenie, ponowna mobilizacja - to obraz pierwszego seta. Artus okazał się również nie dość silny, aby zwyciężyć w drugiej partii. Gospodarze popełniali dość dużo błędów, choć trzeba przyznać, że pod tym względem chyba bardzo chcieliśmy im dorównać. Sporo błędów na zagrywce oraz w polu dało obraz niezbyt porywającego widowiska. Trzeci set nie odbiegał zbytnio od innych, poza tym, że gospodarze szczególnie w jego pierwszej części nadawali ton rywalizacji. Jednak szybko udało nam się najpierw wyrównać a następnie "odskoczyć" na kilka punktów i pewnie wygrać trzeci set jak i cały mecz. Ogólnie mecz w porządku. Zero spięć, miła atmosfera, sportowa rywalizacja. Na uwagę zasługuje nasz dobrze funkcjonujący blok, który w wielu przypadkach był punktowy, a jeśli nie, to skutecznie utrudniał "życie" rywalowi. W setach do 19, 19 i 19. Sędzia Marian Żyliński ocena 5. (JJ)

25.01  VT Nędza 3 : 0 Beer Team Rybnik
Drugi raz w tym sezonie udaje się nam pokonać utytułowany Beer Team. Gościom ten mecz zwyczajnie nie wyszedł. Nie mieli dnia w przyjęciu, co znacznie utrudniało grę rozgrywającym. My ich błędy dziś bezwzględnie wykorzystaliśmy grając spokojnie na kontrach. Graliśmy dziś urozmaiconą siatkówkę, wykorzystując swoje, dobre przyjęcie. Były i długie wymiany z kapitalnymi obronami, zdecydowane "kołki" w ataku i siatkarskie "czapki" po obu stronach siatki. Żadnej, niepotrzebnej gadki czy dyskusji - po prostu sama gra w świetnej, sportowej atmosferze ze znakomitym sędziowaniem. W setach do 19, 17 i 21. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (JL)

25.01  Jarbud Rybnik Piaski 3 : 0 OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle
Po dwóch tygodniach przerwy Piaski wygrały mecz z kolegami z Okisu 3:0. W setach do 18, 15 i 22. Tylko w trzecim secie goście postraszyli gospodarzy a właściwie ich libero i prawie urwali seta. No ale przy stanie 21:19 kapitan Jarbudu bierze czas i tuż po nim gospodarze robią krok do przodu i wygrywają do 22... Sędzia Marian Żyliński ocena 5. (PS)

II liga  grupa A

21.01  TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej 3 : 2 Kredyty Chwilówki Rybnik
Pierwszy seta z początku lekkie prowadzenie Skoczków. W połowie seta Kredyty dochodzą do głosu kończąc większość piłek, a gospodarze nie umieją zakończyć ataku punktem. Dalsza część seta to kontrola wydarzeń przez ekipę Kredytów. Drugi set to kontynuacja dobrej gry Kredytów, gdy w okolicach 8-9 punktów zaczyna się odrabianie strat Skoczków i wyjście na prowadzenie które z każdą chwilą się powiększało pomogła w tym zmiana na pozycji atakującego. Trzeci set to dobra gra skoczków. Kredyty nie poddają się i odrabiają punkty, od stanu 21-18 coś się zacina w Skoczkach i set zakończony atakiem w antenkę naszego zawodnika i "wygrany set" przez gospodarzy padł łupem Gości. Czwarty set to już dominacja Skoczków którzy wygrywają każdą dłuższą wymianę. Tie-break początek należący do Gospodarzy 8-5 przy zmianie stron i "odcięty prąd" Skoczków. Goście dochodzą do 8-7 ten stan utrzymuje się do 11-10, Gospodarze grając dobrze w kontrach odskakują na 13-10 po chwili 14-13 i nerwówka. Nie wytrzymuje jej zagrywający Kredytów posyłając piłkę w aut. W setach do -18, 19, -23, 19 i 13. Sędzia Dawid Kozak ocena 4. (G)

22.01  Jedynka Jankowice III 0 : 3 Jedynka Jankowice
Zgodnie z przypuszczeniami mecz był zacięty. Debiutanci z "trójki" chcieli udowodnić, że gładkie zwycięstwo z pierwszej rundy nie było przypadkowe. Z kolei pierwszy zespół chciał się odgryźć za tamtą wpadkę. Pierwszy set zacięty. Obie ekipy idą "łeb w łeb". W końcówce goście odskakują na 2-punktowe prowadzenie i dowożą korzystny wynik już do końca seta. Druga odsłona zaczyna się od naszego prowadzenia 3-1 i 4-2. Do połówki seta dorzucamy jeszcze dwa "oczka" i prowadzimy dość pewnie czterema punktami. W tym momencie przychodzi chyba rozkojarzenie. Już po chwili na tablicy mamy remis a po kilku kolejnych akcjach to my gonimy wynik.. Przeciwnik odskakuje na dwa punkty i mimo naszego pościgu znowu kończy seta na swoją korzyść. Trzecia odsłona w naszym wykonaniu pozostawia wiele do życzenia. Błędy własne w każdym elemencie, brak pomysłu na grę i wiary w poprawę wyniku pozwalają rywalom zbudować przewagę do stanu 17-12 i 21-16. Goście pewnie kończą seta. Przebieg poszczególnych setów, mobilizacja i poziom gry bliźniaczo podobny do pierwszego naszego spotkania. Tylko wynik końcowy poszedł w drugą stronę. W setach do 23; 23; 17. Sędzia Janusz Kuczera ocena 5. (KB)

23.01  Strzelec Gorzyczki 0 : 3 Albion Team – gramy dla Kuby
1 set. Gra punkt za punkt, przy 8-7 gra Albionu zaczyna się zazębiać, Strzelcy dalej niemrawo i z błędami. Budujemy przewagę i nie popełniając większych błędów wygrywamy do 18. 2 set. Od początku budujemy przewagę, 2,4, 8 nawet 10 pkt! przy stanie chyba 20-11 coś się jednak zacina i tracimy 4 lub 5 pkt w jednym ustawieniu, bierzemy czas, kilka taktycznych uwag i spokojnie dowozimy zwycięstwo do końca. W strzelcach zaś poważne kłopoty w ataku, atakujący, który bardzo nam uprzykrzał życie w meczu u nas, zupełnie nie radził sobie przy niedokładnej wystawie... Jedynie Czepek trzymał grę w ataku. 3 set. Początek tragiczny w naszym wykonaniu  5:15! Wydaje się że już jest po secie, zwłaszcza, że gospodarze zaczęli w końcu skutecznie grać w ataku, kończą ze skrzydła, zaczął funkcjonować ich środek, u nas zaś NIC! bez przyjęcia, ataku, obrony, nawet czas wzięty przy 4:12 nie pomaga. Dopiero skuteczny atak Kevina z II linii przerywa serię gospodarzy i ją kończy, trzy kolejne czapy osłabiają morale gospodarzy, w nas wstępują nowe siły i systematycznie odrabiamy straty dochodząc liderów na 22:22! Ostatnie trzy piłki dla NAS, i niespodzianka staje się faktem. W setach do 18, 17 i 22. Sędzia Marek Mikrut ocena 5. (DP)

24.01  Kuźnia Raciborska 2 : 3 Jedynka Jankowice III
Z przebiegu meczu widać było, że spotkały się ze sobą dwie najsłabsze w tym momencie drużyny w grupie. Licznie zgromadzona publiczność na palcach mogła policzyć efektowne akcje. Mecz nie był porywającym widowiskiem. Każdy set miał podobny przebieg : pierwsze wymiany punkt za punkt, później któraś drużyna wyrabiała sobie przewagę nawet 5-7 punktów (!), żeby ją stracić w kilku kolejnych akcjach. Z powodu lekcji salsy (!) zawodnika z drużyny Jedynki, goście od czwartej odsłony grali w piątkę.. Paradoksalnie odbiło się to pozytywnie na grze całej drużyny, która najpierw wyrównała wynik meczu na 2:2 a w tie-breaku przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Po meczu z goła odmienne nastroje w drużynach : Kuźnia wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w lidze, Jedynka po 3 miesiącach w końcu zdobyła kolejne punkty. W setach 25-22, 22-25, 25-18, 22-25 i 10-15. Sędzia Janusz Lazar ocena 5. (KB)

25.01  Jedynka Jankowice III 3 : 2 Eks Żernica II Team
Pierwszy set zacięty, goście prowadzili 22:20 wydawało się, że kontrolują sytuację. Wtedy następuje przebudzenie i wygrywamy tą partię na przewagi. Drugi set także remisowy do stanu 17-17 potem goście wygrywają pięć kolejnych piłek. Próbujemy gonić ale jest już za późno. Tego co działo się w trzeciej partii nie da się wytłumaczyć w żaden sposób. Goście prowadzili 17:8, ich atakujący robił co chciał a my drepcząc ze spuszczonymi głowami marzyliśmy, żeby ten set się już skończył. Przed czwartą odsłoną próbujemy się zmobilizować do podgonienia stanu meczu. Do połowy set znowu wyrównany, później przyjezdni kończą kilka akcji z rzędu i nie wyglądało to dobrze z naszej perspektywy. Wtedy potwierdziła się zasada, że gra się do końca. Wreszcie Jedynka zaczęła grać w obronie i wygrywać kontry. Żernica prowadząc 22:18 pozwala nam uwierzyć w odniesienie końcowego sukcesu. W ważnym momencie nasz środkowy dołożył pojedynczy blok i wyszliśmy na prowadzenie, którego już nie oddaliśmy. Podłamani goście myślami byli chyba jeszcze w czwartym secie. Tymczasem głodni zwycięstw gospodarze w tie-breaku prowadzą 5:1, później i 11:8, Jankowice na fali wznoszącej!  Sędzia Włodzimierz Barwinek ocena 5. (KB)

25.01  Edytor Suszec 3 : 1 Jedynka Jankowice
Pierwszy set od początku pod kontrolą Jedynki i dosyć pewna wygrana, drugi set gospodarze rozpoczynają od bodajże sześciu błędów serwisowych ale później zaczynają kontrolować grę, dokładają blok i serwis no i jest 1:1. Trzeci i czwarty set podobne, czyli dominacja rozbudzonych Edytorów w każdym elemencie gry. Dobry serwis i blok, a po stronie Jedynki zupełna niemoc w odbiorze i ataku i 3:1 stało się faktem. Na uwagę zasługuje bardzo dobre bezstronne sędziowanie i środkowy z Edytora który strzelał do nas zagrywką niczym z karabinu...  Sędzia Adrian Nowak ocena 5. (RT)

II liga  grupa B

21.01  Top Ten ZST Rybnik 3 : 0 Silesia Lubomia
W naszej grupie już chyba wszystko wiadomo. Lubomia, by mieć pewność awansu do finałowej czwórki, musi zdobyć 3 punkty w dwóch ostatnich spotkaniach, co przy aktualnej dyspozycji naszych wczorajszych przeciwników - nie powinno nastręczać im żadnej trudności. Jak silny jest zespół Silesii, przekonaliśmy się w meczu wyjazdowym, gdzie ograli nas zdecydowanie, dlatego do wczorajszego spotkania przystąpiliśmy mocno zmotywowani. Nasza konsekwentna gra i nasza pieczara, w której gracze z Lubomi nie mogli wykorzystać do końca swojej fantastycznej gry w obronie, sprawiły, że 3 punkty pozostały w Rybniku. Mecz stał na niezłym poziomie, pomimo, iż w obu ekipach widoczny był brak kilku podstawowych graczy. Kilka niezłych akcji z obu stron, walka fair po każdej stronie siatki, spokojne sędziowanie Zygi - tak powinien wyglądać każdy mecz w nasze lidze. W setach do 20, 23, 19.. Sędzia Zygmunt Barylak ocena 5. (DF)

22.01  Volleyball Marklowice 2 : 3 No Pain Żory
Od początku 1. seta Volleyball buduje przewagę, doprowadza do 14:10, wtedy my zbieramy się w sobie, prowadzimy nawet 17:18, ale końcówka pierwszej odsłony zupełnie nie po naszej myśli. W 2. secie w miarę równo, ale w środku seta wychodzimy na 4 punktową przewagę, potem nieco się ona zmniejsza, żeby na końcu znowu się powiększyć. 3. set dobrze rozpoczyna zespół z Marklowic, wygrywa 5:1, potem 10:4, my dzielnie zaczęliśmy gonić, ale stratę niwelowaliśmy do góra 2 punktów, a w końcówce gospodarze jeszcze odskoczyli. 4. set to na początku równy, w końcówce zaczęliśmy budować sobie przewagę, wywalczyliśmy 17:19 i potem już tylko to powiększaliśmy. Przy 20:24 Volleyball skończył jeszcze dwie piłki, ale ostatnie słowo należało do nas. 5. set (tzw tie-break, przypominam rozgrywany tylko do 15 punktów, ale z zachowaniem dwupunktowej przewagi) rozpoczyna się dla nas jak bajka - prowadzimy 0:3. Przy zmianie jest już jednak 8:7 dla Marklowic. Na drugiej stronie gramy bezbłędnie i pewnie wygrywamy ostatnią odsłonę.  Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (TP)

24.01  Catering Parys Rydułtowy 0 : 3 Impacto LKS Chałupki
I Set: Zaczynamy od prowadzenia 1-2 punktowego, później chwila przestoju u nas poprzez brak odbioru i ataku, co skutkuje tym że gospodarze wychodzą na prowadzenie 10:6, ale bierzemy czas analizujemy co robimy nie tak i wracamy do gry, gramy konsekwentnie w obronie i wychodzimy na prowadzenie 13:14, zwiększamy przewagę do 18:21, końcówka bardzo zacięta 22:23 ale ostatecznie wygrywamy 23:25. II Set: Ten set się rozpoczyna fatalnie dla nas 3:0, później gonimy gonimy aż do momentu 12:11 gdzie zaczyna się gra bardziej zazębiać po obu stronach, ale dzięki słabemu odbiorowi Cateringu wychodzimy na prowadzenie i wygrywamy tego seta 21:25. III Set: Na początku odskakujemy 4:7, 9:13, potem problemy z odbiorem i robi się nieciekawie: 17:16 ale na zagrywkę wchodzi Artur i szarpnął trochę punktów bo dzięki temu później mogliśmy spokojnie dotrwać do końca wygrywając 21:25. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5.(M)