ALS: zaskakujące wyniki w II lidze

2013-03-03, Autor:
Bardzo trudny czas dla drużyny Leonów - trzy porażki i tylko jeden punkt. W drugiej lidze ruszył drugi etap rozgrywek i od razu posypały się zaskakujące wyniki, co wskazuje na czekające nas wielkie emocje do końca.

Amatorska Liga Piłki Siatkowej Leon Internet  2012-2013 - czternasta edycja
Aktualności na dzień 1 marca 2013 - 20 termin

22.02  VT Nędza 3 : 1 Leon Internet Rybnik
Mecz zaczął się w iście jeszcze "feriowej" atmosferze. Obie drużyny psuły mnóstwo zagrywek, a punkty były zdobywane małymi seriami. My dziwnie senni, bez rzekłbym "powera". Przy wyniku 16-13 bierzemy pierwszy czas, ale goście powiększają przewagę (17-22), wzięliśmy drugi czas, zryw, (22-24), ale błędem (a jakże) na zagrywce kończymy pierwszą partię. Pozostałe 3 sety zupełnie inne. Leonom jakby ktoś wyłączył prąd, siada im totalnie przyjęcie, a my na kontrach dokonujemy egzekucji. Gramy całą szerokością siatki, spokojnie wykorzystując błędy rywala. Internetowi "tracili przepustowość" z minuty na minutę, w ich szeregi wkradł się chaos, siadła też atmosfera. To wszystko złożyło się dziś na ich porażkę. My po prostu graliśmy swoje nie pozwalając się im podnieść, w żadnym elemencie nie podając przysłowiowej ręki. Mecz w bardzo dobrej, atmosferze sportowej. Sety -22, 17, 15, 16.  Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (JL)

25.02  Salvequick-Mokate-TKKF Pawłowice 3 : 1 Leon Internet Rybnik
Pierwszy set gra punkt za punkt  Leony zdobywają pod koniec kilku punktową przewagę i wygrywają do 21.Set drugi, trzeci i czwarty pod dyktando SALVEQUICKA i wygrana do 14,14,17.Mecz rozgrywany w spokojnej atmosferze… W setach do -21, 14, 14 i 17. Sędzia Krzysztof Wróbel ocena 4. (JK)

26.02  Dwójka Świerklany Projtrans 3 : 0 Artus Atlas Tours Żory
Spokojny mecz, choć w pierwszym secie nawiązywaliśmy walkę. Gospodarze mieli trochę kłopotu z przyjęciem, którego nie potrafili poprawić atakiem, co my prawie wykorzystaliśmy. Walczyliśmy do końca seta na równi. Gdyby nie masowe psucie zagrywek Artusa to mecz mógł wyglądać z goła inaczej. Jednak Dwójka nas przełamała wygrywając pierwszego seta, "Żarłoczna" armata się dogrzała i zaczęła grać na swoim bardzo wysokim poziomie co pozwoliło Świerklanom na spokojną kontrolę spotkania przyglądając się jak z nas schodzi powietrze... Sety do 25, 20 i 14.  Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (BG)

27.02  Beer Team Rybnik 3 : 2 Leon Internet Rybnik
"Gran Derbi" udane, emocje sięgały zenitu, a to dlatego, że w meczu nie było nikomu łatwo, długie akcje, sporo obron no i ciekawe sety. Trzeba zauważyć, że obie drużyny ostro kąsały przeciwnika zagrywką, ta drużyna która potrafiła utrzymać przyjęcie na przyzwoitym poziomie wygrywała sety. Nadwyraz ciekawy był czwarty set. Na początku mocno nacierają Leony i jest 4:9, później Beery wrzucają wyższy bieg i odrabiają straty, co więcej wychodzą na prowadzenie 18:12 i wydawało się, że wszystko idzie w odpowiednim kierunku a tu klops, na zagrywkę wchodzi Ptaku i płaską, mierzoną zagrywką odrzucał nas od siatki, później nerwy beerów i wygrany set stał się przegranym. W tie-breku gdy za mnie podłogę wycierał Wiącek, Tados rzekł: "Mały patrz w poprzednim secie było 18:12, a teraz jest 8:2..." Na szczęście odpukaliśmy i analogia z poprzedniego seta się nie spełniła. W setach 25-17, 18-25, 25-17, 21-25 i 15-9. Sędziowie Janusz Lazar i Jan Kasprowicz ocena 5. (KJ)

1.03  VT Nędza 2 : 3 KS Volley Katowice
Dwa pierwsze sety to dominacja gości. Grali jak natchnieni, my popełnialiśmy koszmarne błędy w każdym elemencie gry. Fatalne przyjęcie i prawie wcale nie gramy w obronie. Katowice podbijają większość naszych ataków czy pasywnym blokiem czy obrońcy. Bardzo skutecznie grał Wasz atakujący. Mądrze dzielił "ciepacz" gubiąc nasz blok. W następnych 2 setach role się odwracają. My celujemy zagrywką, Katowice popełniają błędy zarówno w przyjęciu jak i w ataku. Nie pomagają zmiany, czasy - nic, nawet seria 5-ciu punktów. My nakręciliśmy swoją grę, doprowadzając do piątego seta. W nim prawie cały czas prowadziliśmy, ale to Volley rozegrał skuteczniej końcówkę i to oni mogli się cieszyć ze zwycięstwa w tym meczu. Gratulacje, bo dziś zagraliście SKUTECZNIEJ. To był klucz do zwycięstwa w tym meczu. Cierpliwie rozegraliście końcówkę tie-breacka... Sety: 19-25, 17-25, 25-20, 25-20, 16-18. Sędzia Piotr Lazar ocena 3. (JL)

1.03  Jarbud Rybnik Piaski 1 : 3 Beer Team Rybnik
Pierwszy set zaczyna się od naszego mocnego uderzenia wygrywamy chyba 6:2 i tu duża zasługa Damiano, który dobrą zagrywką odrzucił Piaski od siatki. Potem cały set kontrolujemy... Drugi set podobny jednakże już nie z taką przewagą, ale sytuacja dla Beer'ów komplikuje się koło połowy seta, siada nam odbiór natomiast Piaski przypominają sobie jak odbierać zagrywkę i poszalały sobie troszku na środku, a co się z tym wiąże pod koniec seta skrzydła u nich już miały pojedynczy. W trzecim secie wracamy do naszej taktyki i odrzucamy Piaski od siatki, gramy szczelnie blokiem i wygrywamy seta. Czwarty set to już egzekucja, masakryczna ilość naszych bloków i dobra gra Boskiego doprowadza do zwycięstwa za trzy. Na uznanie zasługuje dobra gra naszych środkowych szczególnie Mały na zagrywce oraz bardzo dobre przyjęcie Wiącka... Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (MW)

II liga  o awans 1-8

25.02  TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej 3 : 2 Top Ten ZST Rybnik
Na początku pierwszego seta Top Ten odskakuje na 2 punkty do około 8 punktów duża ilość obron, długich akcji. Następnie Goście zdobywają przewagę nawet 5-cio punktową, lecz im bliżej końca seta tym bardziej ją trwonili. W końcówce mniej błędów po stronie Gości i oni też zwyciężają. Drugi set podobny do pierwszego do połowy seta. Skoczki grają jak w transie w 1 ustawieniu praktycznie nadrabiają całą stratę. Top Ten nie radzi sobie w przyjęciu. Przy stanie 20-20 Skoczki dobrze grają blokiem co skutkuje zdobyciem przewagi 23-20 i utrzymanie jej do końca seta. Trzeci set to dominacja skoczków od początku seta. Przewaga utrzymuje się w okolicy 3-4 punktów. w końcówce zryw Top Tenu niestety za późno. Czwarty set to pełna mobilizacja Top Tenów mających nóż na gardle i chyba rozluźnienie u Skoczków, którzy liczą że set sam się wygra. Gospodarze się przeliczyli i przegrali tego seta sromotnie. 5 set to rewelacyjne otwarcie seta gospodarzy 5-0. Wypracowana przewaga zostaje utrzymana do 13 punktu kiedy to w 2 ustawieniach Top Teny odrabiają 2 punkty, ale to było wszystko na co było ich stać. W setach do -24, 22, 23, -16 i 12. Sędzia Janusz Lazar ocena 5. (G)

26.02  No Pain Żory 0 : 3 Strzelec Gorzyczki
I set to wzajemne badanie się drużyn i walka punkt za punkt do stanu po 6. Później gospodarze odskakują na 5,6 punktów, a my gonimy i przeganiamy około dwudziestki zwyciężając do 22. II set No pain znowu wychodzi na prowadzenie, kontroluje mecz do 17 punktów gdzie dochodzimy do nich i zaczyna się walka na siatce. Dwa do przodu, trzy do tyłu, zacięta walka do ostatniego punktu i tu także końcówka seta dla nas do 24 tym razem. III i jak potem się okazało ostatni set to dobry początek dla nas. Gospodarze z podciętymi nieco skrzydłami opuszczają głowy i zdawać by się mogło, że jest po meczu, ale w końcówce to oni się podrywają, doganiają nas i są bliscy przeważenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. Na szczęście zachowujemy więcej zimnej krwi i dowozimy zwycięstwo wygrywając do 25. Bardzo dobrze funkcjonował dziś nasz blok, kończyliśmy większość ataków, no ale nie popadajmy w euforię - parę rzeczy trzeba jeszcze poprawić - zwłaszcza zagrywkę... W setach do 22, 24 i 25. Sędzia Magdalena Pudło ocena 4. (RT)

28.02  Eks Żernica II Team 2 : 3 Volleyball Marklowice
Po kilkutygodniowej przerwie przyjechaliśmy do Gliwic bojowo nastawieni. Interesowało nas tylko zwycięstwo. Mając w składzie swoje największe atuty rozpoczęliśmy mecz od mocnego uderzenia. Ponad dziesięcio punktowe przewagi wypracowane przez nas zostawały dowożone do końca setów. Pierwsze dwa sety zakończone zostały wynikami coś około: 16:25 dla nas. Gospodarze mieli w tym czasie problemy z przyjęciem, lecz gdy się ono pojawiło atakujący szybko dostawali piłki z powrotem pod swoje nogi. Z biegiem czasu gospodarze zaczęli coraz lepiej przyjmować i atakować. Skutkiem był set 3, w którym wypracowali sobie ok. 5 pkt. przewagi, której do końca seta nie oddali. Set 4 i 5. Bardzo dobre sety, które z przyjemnością się oglądało. Mocne ataki i szczelne bloki robiły wrażenie. W końcówkach walka punkt za punkt. 29:27. Tie-break został zakończony wynikiem 14;16 dla Marklowic kolejnym dobrym blokiem. Sędzia Michał Pordzik ocena 4. (L)

II liga  o miejsca 9-17

15.02  Fundacja Elektrowni Rybnik 1 : 3 Edytor Suszec
Pierwszy set to dominacja gospodarzy oraz bardzo słaba postawa Edytora który traci w jednym ustawieniu 8 punktów i nie jest w stanie odrobić straty punktowej . Drugi set bardzo wyrównany punkt za punkt w końcówce seta Fundacja prowadzi 24 do 21, lecz Edytor doprowadza do wyrównania i w kontekście set obraca się na naszą korzyść wynikiem 30 do 28. Trzeci set to bardzo dobra gra Edytora w obronie i wykorzystywanie większości kontrataków. Szybkie zwycięstwo Edytora 25:17. Czwarta odsłona bardzo dobra gra drużyny z Suszca dająca wysokie prowadzenie, lecz w końcówce Fundacja znacznie odrobiła straty do 2 punktów lecz nie wystarczyło to na urwanie kolejnego seta. Edytor wygrywa 25:22 i cieszy się z 3 zdobytych punktów.  W setach do 18, -28, -17 i -22.. Sędzia Jarosław Obrodzki ocena 5. (KD)

21.02  Kuźnia Raciborska 0 : 3 Impacto LKS Chałupki
Od początku meczu aż do 16pkt prowadzenie drużyny z Kuźni, lecz nie długo, chwilę później Impacto odrobiło straty po czym wygrali  do 18. Drugi set od samego początku do końca walka punkt za punkt. Kuźnianie mieli bardzo dużo szczęścia jednak można powiedzieć że przez własne błędy przegrali na przewagi 31-29. Ostatni set należał już go gości, prowadzenie 6-1, w późniejszym czasie 21-13 a w ostateczności do 19. Mimo starań i walki, drużyna z Kuźni przegrała swój kolejny mecz… W setach do 18, 29 i 19. Sędzia Janusz Lazar ocena 6. (RD)

28.02  Catering Parys Rydułtowy 3 : 1 Kuźnia Raciborska
Widać było w naszej grze miesięczną przerwę w rozgrywkach i brak 3 podstawowych zawodników. Pierwszy set właściwie Kuźnia przegrała słabym przyjęciem, od drugiego seta myśleliśmy już, że mecz sam się wygra za co zostaliśmy ukarani pogromem dzielnie walczących gości. Trzeci i czwarty set podobne do siebie, walka w okolicach remisu, w końcówce udaje nam się przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę. Zawodnicy z Kuźni mogą jeszcze namieszać w lidze swoją wolą walki... W setach 25-16, 11-25, 25-21, 25-22. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (Ł)

1.03  Impacto LKS Chałupki 3 : 0 Jedynka Jankowice III
I Set: Od początku budujemy sobie przewagę 5 punktów, co pozwoliło nam na swobodniejszą grę w dalszej części seta. Ogólnie ten set jak i cały mecz obfitował w znakomite obrony po jednej i drugiej stronie siatki, tak więc było co oglądać. Grając konsekwentnie dowozimy tą przewagę do końca i wygrywamy 25:19. II Set: Tu z kolei goście w pierwszej fazie tego seta odskakują na 3 punkty i taką różnicę punkową dotrzymują do stanu 7:10, później my bierzemy czas i nagle atak i odbiór Jedynki siadł i to my zdobywaliśmy seriami punkty, przez co w końcówce nadrabiamy punktu i znów wygrana 25:19. III Set: Całkowita niemoc w odbiorze po stronie Jedynki, z serwami nie potrafili sobie poradzić ale jak były akcje to po atakach większość piłek w górze, ale na całe szczęście szybko nabijaliśmy punkty zagrywkami tak więc gładko wygraliśmy 25:17.  Sędzia Mateusz Besz ocena 5. (M)

1.03  Edytor Suszec 1 : 3 Old Stars
Piękna hala w Suszcu była miejscem pierwszego zwycięstwa drużyny starszych gwiazd „za trzy punkty”. Był pełny skład, czyli siedmiu prawie zdrowych… Była piękna walka, szczególnie w końcówce drugiego seta, gdzie obie ekipy miały piłki setowe w górze! Gospodarze straszyli nas mocną zagrywką z wyskoku, którą wyrządzili nam dużo szkody. Trzeba podkreślić bardzo fajną atmosferę na meczu pomimo znacznej różnicy wieku obu drużyn. Co więcej, dzięki postawie fair-play gospodarzy, sędzia praktycznie był zbędny… Sędzia Adrian Paryl ocena 4. (a)