ALS: zacięte mecze w drugiej lidze

2012-12-17, Autor:
Twarde zderzenie drużyny z Nędzy z czołówką ligi. Niezwykle zacięte mecze w drugiej lidze - tylko jedno spotkanie nie zakończyło się piątym setem! Walka o miejsca w pierwszej czwórce w obu grupach nabiera rumieńców.

Amatorska Liga Piłki Siatkowej Rybnik 2012-2013  - czternasta edycja

Aktualności na dzień 14 grudnia 2012 - 12 termin

10.12  Salvequick-Mokate-TKKF Pawłowice 1 : 3 Jedynka Jankowice II
Pierwszy ,trzeci i czwarty set bardzo podobny do siebie gra punkt za punkt i w końcówkach wygrana Jedynki do 23, 23 i wygrana SALVEQUICKA również do 23. Natomiast set drugi od początku z przewagą dla przyjezdnych i wygrana do 20 i tym samym 3-1 dla Jankowic. W setach do 23, 20, -23 i 23. Sędzia Krzysztof Wróbel ocena 4. (JK)

10.12  Beer Team Rybnik 0 : 3 Jarbud Rybnik Piaski
Wynik mówi, że był to jednostronny mecz, jednak na boisku gra była dość wyrównana. Zwłaszcza w pierwszym i drugim secie. Niestety w trzecim chłopaki z Piasków nam szybko odskoczyli... Niestety mecz mógł potrwać nawet 5 setów, ale tego nie chcieliśmy, postanowiliśmy dać chłopakom z piasków świąteczny prezent. Banalne błędy które popełnialiśmy zdecydowały o porażce, średnio psuliśmy 7-8 zagrywek na set gdzie chłopaki z piasków góra 2. Do tego było zbyt dużo autowych ataków. Te czynniki zdecydowały o porażce. Błędy są popełniane seriami, a później ciężko gonić. W setach do 21, 23 i 19. Sędzia Janusz Lazar ocena 6. (KJ)

11.12  VT Nędza 0 : 3 Jedynka Jankowice II
Wszystkie trzy sety baaardzo do siebie podobne. Początek i środek seta należy zdecydowanie do Gospodarzy, wypracowujemy sobie kilku punktową przewagę nad faworytem, gramy zagrywką, blokiem. Potem ... cóż, "Ursus" i s-ka włączają ten swój niesamowity rytm gry i odjeżdżają. Na tle v-ce mistrza Ligi wypadliśmy nieźle. Podjęliśmy walkę i zmusiliśmy ich do ciężkiej pracy w każdym secie ;-)). Mecz obfitował w wiele fantastycznych wymian, obron. Ale górą doświadczenie i ogranie drużyny z Jankowic. Co godne uwagi, Jedynka zagrała bardzo skutecznie na kontrach i ... mecz w bardzo dobrej atmosferze i sportowym duchu. Sety 23-25, 20-25, 24-26.  Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (JL)

12.12  Artus Atlas Tours Żory 2 : 3 Jarbud Rybnik Piaski
Piaski stawiły się na sali w Żorach w niepełnym zestawieniu z przyjmującym na pozycji libero i atakującym na przyjęciu. Gra w całym meczu miała bardzo podobny przebieg i jak to w siatkówce seta wygrywał ten zespół, który popełnił mniej błędów... W pierwszej partii na początku to goście wychodzą na kilku punktowe prowadzenie lecz zaczynają nie kończyć piłek i dają się ograć Gospodarzom, którzy wygrywają set. Drugi jest dokładnie odwrotna sytuacja. Piaski wchodzą w set z błędami z pierwszej odsłony lecz im dalej tym lepiej i stan meczu 1:1. Trzecia partia chyba najbardziej emocjonująca. Gospodarze grają ze spokojną przewagą kilku punktów to stanu 22-17. Wtedy następuje zryw gości, który to kończy się wygraną Piasków to 24. Początek czwartej odsłony łudząco podobny do początku trzeciej z tą różnicą, że przewaga Gospodarzy jest jeszcze większa a Piaski gdy tylko odrobiły kilka punktów od razu seriami je traciły. Set dla Artusa. Tie break ze zrozumiałym impetem wchodzą Gospodarze i na zmianie stron na tablicy wyników widnieje 8:6. Wtedy Piaski łapią wiatr w żagle, do stanu 9:14 nie popełniają błędów ale udaje im się rozstrzygnąć set na swoja korzyść do 11. Sędzia Marian Żyliński ocena 6. (B)

12.12  Jar-Trans Fox Pszów 3 : 1 OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle
Mecz drużyn które pilnie potrzebują punktów. FOX-sy pomne zeszłorocznej wpadki pałają chęcią rewanżu, rozpoczynają z animuszem i w połowie seta jest 15/8, "Motorki" włączają drugi bieg i robi się 18/14, miejscowi odzyskują animusz i kończy się 25/19. set nie był jednostronny jak wskazuje wynik. Drugi rozpoczynamy po równo do 7/8, lepsza gra przyjezdnych i 13/18 dla nich, wyeliminowanie błędów i jest 20/20, ale to wszystko 21/25. Trzeci goście na Fali i pełna niemoc FOX-sów 3/9, 7/12, ostre słowa, sześć pod rząd i 13/12, potem jeszcze trzy następnie znowu sześć 22/15 i miało się wygrać samo 22/20 czas i 25/20. Jak dziwny był czwarty pokażą wyniki 8/3  11/11 17/13  18/18   21/21  i tak do końca 28/26. Mecz walki w sportowej atmosferze. Dzisiaj sala przeszkadzała obu drużynom. Dla FOX-sów punktowali (+/-) Michał(17/6) Darek(3/7) Roman(6/1) Wojtek(2/1) Łukasz(11/3) Karol(18/9)  W setach 25-19, 21-25, 25-20 i 28-26. Sędzia Michalina Kowalska ocena 4. (JK)

13.12  Dach Decker Victoria Pilchowice 0 : 3 KS Volley Katowice
Uczciwie musimy stwierdzić, że wynik nie oddaje wydarzeń na parkiecie. W rzeczywistości całkowita dominacja Katowic. Deckery zagrały jeden z najsłabszych meczów w sezonie, a w drużynie gości próżno było szukać słabych punktów. Świetne przyjęcie, rewelacyjna gra libero i zniechęcenie po stronie gospodarzy. Dodatkowo groźnie wyglądająca kontuzja naszego podstawowego przyjmującego Pitra. Na początku sezonu typowałem beniaminka do gry w pierwszej czwórce. Wygląda na to, że się nie pomyliłem. Drużyna poukładana, z szeroką ławką i uroczą publiką… W setach do 23, 19 i 24. Sędzia Gerard Ogiermann ocena 5. (G)

14.12  VT Nędza 0 : 3 Dwójka Świerklany Projtrans
Mecz w kapitalnej, przyjacielskiej atmosferze. Dwa pierwsze sety przebiegały do połowy po równo, a potem Dwójka pokazuje nam "plecy" i odjeżdża. Trzeciego seta szkoda, ale takiego prowadzenia z mistrzami (bodaj 20-16) nie wolno nam było wypuścić. Ale wypuściliśmy, kąśliwa zagrywka Sebastiana "bombardiera" wydaje się tylko pozornie prosta, a Seba (przyjmujący) "strzela" tak regularnie. Świerklany spokojne swoje, my jak wyeliminujemy swoje błędy, to może też zagramy wreszcie swoje, póki co - gratulacje dla zwycięzców... W setach do 18, 19 i 23.  Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (JL)

II liga  grupa A

10.12  TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej 3 : 2 Edytor Suszec
Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze uciekając na początku na parę punktów, trzymając 4 pkt przewagę do stanu 18:14 i następuje drugi przestój w szeregach gości i set 25:16. W drugim set zaczynamy równo jednak popełniamy sporo błędów w zagrywce, i teraz to Edytor dochodzi do głosu, odskakując na 5pkt, w połowie seta EUROSKOK robi podwójną zmianę jednak to nic nie zmienia, Edytor wciąż dominował 15:25. 3 set należy ponownie do Skoczków i ten set zdecydowanie należy do nas 25:16. 4 set Gospodarze utrzymują dobrą grę jednak jedynie na początku seta gdy prowadzimy 8:3, okazuje się to żadną przewagą bo za chwile już było 11:11. Po raz kolejny jedna strona okazuje się szczęśliwa, doprowadza to do wyniku remisowego meczu 2:2. Tie break przebiega wahaniami 2:1, 2:4, 3:6 przy stanie 5:8 następuje zmiana stron. Przewaga utrzymuje się do 9:12 wtedy Edytor nie potrafi skończyć akcji, co wykorzystują Skoczki wyrównując 12:12 wtedy dopiero Edytor zdobywa pkt 13 jednak ostatni w tym meczu, 15:13 W setach do 16, -15, 16, -18 i 13. Sędzia Grzegorz Zientek ocena 5. (MH)

11.12  Jedynka Jankowice 2 : 3 Strzelec Gorzyczki
Pięć setów rozegrały dzisiaj w Jankowicach ekipy Strzelca i Jedynki. Zwycięsko z tej potyczki wyszli zawodnicy Strzelca inkasując 2 punkty, choć byliśmy blisko sprawienia niespodzianki. Strzelcy wygrali zasłużenie, grając spokojniej i popełniając mniej własnych błędów. Jedynkowicze znowu w okrojonym składzie, bez podstawowych środkowych, ale to nie usprawiedliwia kilkunastu zepsutych zagrywek i banalnych błędów własnych. Kilka razy zaiskrzyło pod siatką, ale moim zdaniem nie miało to wpływu na przebieg spotkania. Podsumowując : mecz nudny i statyczny, który wygrała ekipa popełniająca mniej błędów i w końcówkach setów grająca na wyższym poziomie koncentracji. W setach do 26, -20, 15 -20 i 12. Sędzia Janusz Kuczera ocena 3. (RT)

13.12  Eks Żernica II Team 3 : 2 Kredyty Chwilówki Rybnik
Po ostatniej porażce na własnym terenie goście stawili się w dużym gronie aby się zrewanżować. Pierwszy set zaczynamy spokojnie, mozolnie budując przewagę. Set bardzo wyrównany, dopiero w drugiej części pierwszego seta, goście mają przestój i odskakujemy na kilka punktów. Niestety końcówka znowu nerwowa. Na szczęście set wygrany do 23. W drugim secie następuje u nas rozluźnienie i zaczynamy tracić punkty seriami. Błędy w przyjęciu i w ataku ustawiają set na korzyść przyjezdnych. Set trzeci także nie układa się po naszej myśli. Mnóstwo błędów i nerwowości po naszej stronie co przekłada się na wynik. Gościa odskakują i nie jesteśmy w stanie nawiązać z nimi walki. Set czwarty zaczyna się kilku punktowym prowadzeniem gości. Bierzemy czas i od tej pory powoli odrabiamy straty i wychodzimy na dużą przewagę, którą dowozimy do końca. Tie break zaczynamy wyśmienicie. Goście biorą czas przy stanie 5:1. Goście próbują nawiązać walkę, ale wkrada się w ich poczynania nerwowość. Mecz kończymy asem serwisowym.  Sędzia Krzysztof Pawlika ocena 3. (TE)

II liga  grupa B

10.12  Top Ten ZST Rybnik 2 : 3 Volleyball Marklowice
Set pierwszy wyrównany, ale w końcówce goście odskakują na 23:20. Skuteczna pogoń i za chwilę na tablicy wynik 24:23 dla TT - był to jednak tylko łabędzi śpiew, gdyż seta przegrywamy 25:27. Zmiana stron i w partii drugiej to Dziesiątki nadają ton grze, wygrywając bodajże do 20. Set trzeci, zmiana stron, a inicjatywa wciąż po tej samej stronie siatki - więc tą odsłonę wygrywają gracze z Marklowic (wynik również oscylował około 25:20). Jak już się pewnie siatkarska brać zorientowała, w pieczarze Top Ten grała w poniedziałek tylko jedna strona, więc seta czwartego wygrywają gospodarze (i ponownie w podobnym stosunku punktowym). Zagraliśmy zatem pierwszego topteniaka w tym sezonie (dopiero!). Ale niestety, zaczęliśmy ponownie po złej stronie i Volleyball zbudował sobie przewagę 8:2 na zmianę stron i przytrzymał ją do końca, wygrywając 15:10. Sędzia Mateusz Pyszny ocena 5. (DF)

13.12  Fundacja Elektrowni Rybnik 3 : 2 No Pain Żory
1 set poza początkiem prawie punkt za punkt. Przy 23:23 bardzo długa wymiana, ostatecznie na naszą korzyść. Asem serwisowym kończy nasz atakujący. 2. set to na początku równo, potem FER odskakuje na kilka punktów i do końca seta delikatnie powiększa przewagę. 3. set rozpoczynamy z grubej rury, cały czas budujemy przewagę, doprowadzamy do 16:24, mamy problem ze skończeniem ataku i partia kończy się do 21. 4. set utrzymujemy dobrą grę, wypracowujemy dość znaczną przewagę, ale mniej więcej od 17 punktu zaczynamy ją trwonić, zacięta końcówka, w której tym razem lepsi byli gospodarze. 5. set to znowu przewaga gości od początku, przy zmianie 6:8, potem 7:10, 12:14, ale nie kończymy tego ostatniego ataku, kolejna piłka meczowa to piekielnie mocny atak minimalnie w aut. Jak to w sporcie bywa, niewykorzystane sytuacje się zemściły i przegraliśmy 18:16 W setach 23:25, 25:19, 21:25, 26:24, 18:16. Sędzia Jarosław Obrodzki ocena 6. (T)

13.12  Catering Parys Rydułtowy 3 : 2 Old Stars
Gospodarze bez podstawowego atakującego, środkowego i libero bardzo sennie rozpoczynają ten mecz, Stare Gwiazdy pogoniły nas niemożliwie zagrywką. Naszym mankamentem w tym secie było przede wszystkim bardzo słabe przyjęcie i błędy w polu zagrywki. Drugi i trzeci set bardzo wyrównany, mnóstwo obron i bloków  po obydwu stronach siatki. Drugi set w miarę spokojnie wygrany przed Kelnerów, w trzecim Old Starsi mieli już chyba 4 piłki setowe w górze, udało się Tadosowi sprytnie obić blok i zakończyć seta minimalną przewagą punktową. W czwartym secie wreszcie bierzemy się za siebie, walczymy o każdą piłkę i wygrywamy spokojnie seta do 19. Tie break to od początku dyktowanie warunków przez gospodarzy, prowadzimy już 5:2, przy zmianie stron 8:5 i tak spokojnie ciułamy punkty aż w końcu wygrywamy te męczarnie chyba dzięki zmęczeniu gości... Sety 20-25, 25-22, 23-25, 25-19 i 15-10.  Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (Ł)

13.12  Silesia Lubomia 3 : 0 Impacto LKS Chałupki
Godzina z prysznicem... Wszystkie 3 sety bliźniaczo podobne. Cały czas utrzymujemy dobre przyjęcie a wiadomo, że w takim wypadku wygrać z nami na siatce jest niezmiernie ciężko. Rozgrywający praktycznie cały czas gubił blok (nawet w kontrach) a u nich najlepsze działa czyli Olka i Artura zatrzymaliśmy blokiem a resztę często podbijaliśmy dzięki dobremu ustawieniu w obronie i nie było o czym gadać. Dodatkowo utrzymaliśmy dziś przez wszystkie 3 sety dobrą zagrywkę... W setach do 15, 13 i 15 Sędzia Janusz Lazar ocena 6. (C)