ALS: wygrały drużyny zamykające tabelę

2012-11-25, Autor:
Ostatnie drużyny w tabeli wygrywały swoje mecze. W spotkaniu na szczycie lepszy okazał się Strzelec. Koniec okienka transferowego w drugiej lidze.

Amatorska Liga Piłki Siatkowej Rybnik 2012-2013 - czternasta edycja

Aktualności na dzień 23 listopada 2012 - 9 termin

19.11  Salvequick-Mokate-TKKF Pawłowice 2 : 3 OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle
set 1: Prowadzenie gości do stanu 19:16, potem 3 błędy w ataku i mamy remis po 19. Gospodarze uzyskują przewagę i bronią jej do końca seta. set 2: Początek równo, jednak  "motorki" przyspieszają i mają 5-6 pkt przewagi. Pawłowice gonią wynik, goście uspokajają grę i nie pozwalają się dogonić. set 3: Najbardziej wyrównany, żadna z ekip nie potrafi zbudować przewagi. Szala zwycięstwa ostatecznie przechyla się na korzyść gości, którzy popełniają mniej błędów. set 4: Gospodarze z nożem na gardle, OKiS chce wygrać to spotkanie za 3 pkt. Początek po myśli gości do stanu 14:10. Potem coś się zacina i tracimy 9 pkt w jednym ustawieniu. Goście gonią wynik, ale strata okazała się za duża i set pada łupem Pawłowic. set 5: Początek równo, potem gospodarze prowadzą 8:7. Przy stanie 10:9 dla gospodarzy, zagrywamy asa, po chwili wygrywamy kontrę, w następnej akcji blokujemy atak gospodarzy i robi się 12:10 dla OKiS-u. Przy stanie 14:11 pierwszy meczbol dla gości, gospodarze bronią się, zdobywają 2 pkt, mają w górze piłkę na wyrównanie, ale atak z prawego skrzydła wychodzi po prostej w aut i "motorki" wygrywają!  W setach do 21, -22, -23, 23 i -13. Sędzia Krzysztof Wróbel ocena 4. (KW)

20.11  Dwójka Świerklany Projtrans 3 : 0 Jarbud Rybnik Piaski
Po sześciu dobrych spotkaniach w końcu musiał przybyć gorszy dzień. Nam w tym dniu nic nie wychodziło. Za to wielokrotni mistrzowie ligi zagrali swoje czyli piękną siatkówkę. To prawda nie doszliśmy nawet do 20 punktów w żadnym secie ale walczyliśmy do końca. Trudno walczymy dalej przecież to dopiero pierwsza porażka no i z mistrzem. Dzięki dwójce za lekcję siatkówki i zapraszamy na rewanż...  W setach do 13, 14 i 18. Sędziowie Jan Kasprowicz ocena 6. (PS)

21.11  Artus Atlas Tours Żory 3 : 1 Leon Internet Rybnik
Pierwszy set pod naszą kontrolą od początku i tak holujemy bez większych przestojów wynik. Przyjęcie gości nam sprzyja. Drugi set odpoczywamy (bo my bardzo dużo siły wkładamy w wygrane sety i one nie mogą postępować zbyt często po sobie) i oddajemy niemal bez walki do 14tu. 3 i 4 sety wyrównane i kilka akcji mogło się podobać nawet powiedział bym, że Leon większość długich akcji w końcu przeciągał na swoją stronę - chłopaki bardzo dobrze bronią w polu. Udaje nam się wygrać mimo to... Mało błędów mimo wszystko. Przeważyło wg. mnie słabe przyjęcie Leona, którego nie potrafili zrekompensować atakiem. My w ataku nie brylujemy jakoś specjalnie dzięki Dwóm Leońskim Wieżom ale swoje ugraliśmy!  W setach do 18, -14, 20 i 23. Sędzia Marian Żyliński ocena 5. (BG)

21.11  Jar-Trans Fox Pszów 3 : 1 KS Volley Katowice
Wygrywamy pierwszego seta czego dawno w Pszowie nie było, miejscowi ostro wchodzą w set 6/1, czas dla gości równo do stanu 16/7 potem pięć dla gospodarzy, zryw! 6 na dwa dla gości, ale to już wszystko 25/16. Set drugi po równo do 5/4, potem na parkiecie istnieją tylko Fox-sy choć goście wykorzystali prawie limit zmian  25/10. W trzecim Volley dokonuje zmiany w składzie oraz mniej zepsutych zagrywek i efekty widać w punktach, do 13 po równo, przewaga małymi kroczkami dla gości i 22/25. Czwarty do 12 po równo, cztery dla miejscowych czas, trzy przyjezdni czas, cztery FOX-sy jeszcze cztery i 25/17 Mecz walki, głośny doping z obydwu stron - atmosfera meczowa - dzięki. Dla FOX-sów punktowali (+/-) Michał(17/3) Darek(10/6)  Roman(10/4)  Wojtek(4/3) Piotr(10/1) Łukasz(11/3) Karol-libero na zmiany wchodzili Robert, Kamil(1/0). W setach do 16, 10, -22 i 17. Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 4. (JK)

22.11  Dach Decker Victoria Pilchowice 3 : 2 VT Nędza
Gospodarze podnoszą się po 2 pierwszych, przegranych setach. Podejmują walkę i stara, siatkarska prawda - na ich korzyść. My po prostu gaśliśmy z każdą chwilą. Nie pomógł zryw w 4 secie, wyprowadzenie wyniku na po 20, znów seria 3 straconych punktów i po secie. Tie breack zdecydowanie lepiej wytrzymały Decker'y. Mecz walki, mecz emocjonujący. Fajna organizacja w Pilchowicach... W setach do -18, -22, 21, 22 i 10. Sędzia Gerard Ogiermann ocena 5. (JL)

23.11  Beer Team Rybnik 0 : 3 Jedynka Jankowice II
Jankowice cały czas miały mecz pod kontrolą i gospodarze raczej nie mieli nic do powiedzenia… W setach do 14, 19 i 19.  Sędzia Janusz Lazar ocena 5. (P)

23.11  Jarbud Rybnik Piaski 3 : 1 Artus Atlas Tours Żory
Mecz zaległy dlatego chyba taki trudny dla gospodarzy. Wynik korzystny ale gra gospodarzy na pewno nie podobała się licznie zgromadzonej publiczności. Słaby odbiór i przeciętna gra w pozostałych elementach męczyła nas do ostatniej piłki. Gdyby nie gra blokiem kto wie jaki byłby wynik. Ale trzeba się cieszyć, że słaby tydzień jest za nami a teraz musi być tylko lepiej!  W setach do 20, 17, -23 i 21. Sędziowie Jan Kasprowicz ocena 4. (PS)

II liga  grupa A

19.11  Albion Team – gramy dla Kuby 3 : 0 Kuźnia Raciborska
Mecz od początku pierwszego seta pod dyktando gospodarzy którzy regularnie odjeżdżają na kilka punktów przy każdym własnym serwisie! Drugi set to samo gdzie w połowie seta na zagrywkę wchodzi Benek i punktuje naszych gości długą serią dobrych zagrywek, set bez większych emocji! Trzeci set zaczyna się jak poprzednie i nagle przestój Albionu - z kilku punktów przewagi robi się kilka straty! Czas dla gospodarzy mały szum na ławie i gra idzie już tylko w dobrą stronę, kolejna seria zagrywek, choć nie tak długa jak Benka, ale pozwala spokojnie myśleć o końcu meczu. Mecz w miłej atmosferze... W setach do 16, 16 i 17. Sędzia Bazyli Kowalski ocena 5. (D)

20.11  Jedynka Jankowice 3 : 2 Eks Żernica II Team
Od początku spotkania mecz nie układał się po naszej myśli. Mnóstwo błędów w dwóch podstawowych elementach siatkarskiego rzemiosła: rozegranie i atak. O dziwo przyjęcie nawet było. Gospodarze wychodzą na wyraźne prowadzenie i kontrolują przebieg pierwszego seta. Drugi set zaczął się prawie identycznie lecz w miarę upływu czasu odrabiamy i zdobywamy przewagę. Set jest bardzo wyrównany ale to my wychodzimy z niego zwycięsko. Set trzeci to z początkiem gra punkt za punkt, następnie wychodzimy na prowadzenie i powiększamy przewagę. Po tym secie następuje rozluźnienie w naszych szeregach i początek 4 seta to prowadzenie gospodarzy 7:1. Staramy się gonić ale niestety przewaga zbyt duża. Tie break do połowy w miarę równo i końcówka należy do gospodarzy. Ogólnie mecz bardzo słaby w naszym wykonaniu i tak szczęście że udało się zdobyć 1 punkt!  Sędzia Janusz Kuczera ocena 3. (TE)

23.11  Kredyty Chwilówki Rybnik 1 : 3 Strzelec Gorzyczki
Podrażniony ostatnią przegraną Strzelec stawia się w Boguszowicach w sile 12 chłopa z nastawieniem na zwycięstwo. I set przyzwyczajamy się do sali a gospodarze spokojnie punktują i wychodzą na 6,7 punktów przewagi. Kontrolują sytuację do stanu po 18. Później nadchodzi nasz czas i wygrywamy seta do 19. Druga odsłona to walka punkt za punkt, ale przy stanie po 13 nasze celowniki się rozregulowały i to Kredyty zwyciężają do 15. Po zmianie stron znowu kawał dobrej siatkówki w wykonaniu obu drużyn. Jednak w końcówce zachowujemy więcej zimnej krwi a gospodarze zaczynają się między sobą sprzeczać. Efekt to 18 punktów przy naszych 25. IV set również zacięta walka z małym wskazaniem na gości. Wychodzimy na dwu, trzy punktowe prowadzenie i kontrolujemy sytuacje przez cały set zwyciężając do 19 i zgarniając całą pule punktów.  W setach do 19, -15, 18 i 19. Sędzia Marian Żyliński ocena 6. (RT)

II liga  grupa B

19.11  Top Ten ZST Rybnik 3 : 0 Impacto LKS Chałupki
Dziesiątkom wychodziło wszystko. Impacto, pomimo dobrej gry w dwóch pierwszych setach, nie udało się urwać punktu, bo w trzeciej partii ręce im opadły do samej ziemi i nie byli już w stanie nawiązać walki... W setach do 19, 20 i 11. Sędzia Mateusz Pyszny ocena 5. (DF)

22.11  Fundacja Elektrowni Rybnik 1 : 3 Volleyball Marklowice
Set1: Od początku punkt za punkt i tak aż do końca, jest po 24 i to my wygrywamy dwie piłki pod rząd, co nam się rzadko zdarza w końcówkach, a jednak można  Set 2 i 3 To fatalne otwarcie gospodarzy, goście od połowy seta utrzymując przewagę, pykają sobie punkt za punkt wygrywając dwa sety. W setach tych nie kończymy ataków, a goście na kontrach byli bardzo skuteczni. Nie funkcjonowało też podbijanie piłek z którego byliśmy tak dumni  Set 4: Do połowy równo potem znowu seria i nie udało się urwać punktu. W tym meczu od początku obowiązywała zasada fair play, co przełożyło się na atmosferę W setach 26:24; 15:25; 14:25; 19:25.  Sędzia Jarosław Obrodzki  ocena 6. (AK)

22.11  Catering Parys Rydułtowy 0 : 3 No Pain Żory
Wynik nie odzwierciedla do końca tego co działo się na boisku. W 1. secie jak tylko wyszliśmy na punktową przewagę, to zostawaliśmy dościgani i rozstrzygnięcie zapadło w końcówce. W 2 secie od początku ciułamy, wypracowujemy sobie 20:15, Rydułtowy nadrabiają do 20:18, ale potem atak kończy nasz atakujący Łukasz Przewoźny, wchodzi na zagrywkę i posyła 4 bomby kończąc seta (pozwoliłem sobie wymienić go z imienia i nazwiska, bo naprawdę zagrał dzisiaj wzorowe zawody). W 3. set bardzo dobrze wchodzą Parysi, prowadzą już 7:3, żeby roztrwonić to w jednym ustawieniu (7:7). Potem na prowadzeniu raz my, raz oni, jedno- lub dwupunktowa przewaga. Ostatecznie jednak doświadczeniem i zgraniem wygrywamy końcówkę i inkasujemy 3 punkty. W setach do 23, 18 i 23. Sędzia Malwina Skoczylas ocena 6. (TP)

22.11  Silesia Lubomia 3 : 1 Old Stars
Zaczynamy dziś rezerwową ekipą a 1 skład siedzi i ostro prowadzi statystyki. Niestety duże kłopoty z przyjęciem powodują szybki odjazd Starszaków. Pod koniec seta wpuszczamy dwóch podstawowych zawodników żeby się trochę rozgrzali przed następną partią. Set przegrywamy do 14. Kolejnego seta zaczynamy już w 70% podstawowego składu i hamujemy skutecznie, uskrzydlone gwiazdy kończąc seta do 12. Kolejny set bardzo podobny do drugiego tylko zaczynamy jakieś dziwne kombinacje na siatce, które dziś nam totalnie nie wychodziły i gubimy czasem punkty seriami ale w żadnym wypadku nie dajemy zbliżyć się ekipie gwiazd. Set do 18. Kolejny i ostatni set praktycznie identyczny co set 3 i także kończy się naszym zwycięstwem do 18. Mecz w fajnej atmosferze... Goście postraszyli nas kilka razy kąśliwą zagrywką ale na szczęście nasi przyjmujący grali bardzo pewnie co skutkowało naszą przewagą na siatce...  Sędzia Tadeusz Cuber ocena 5. (GC)