ALS: wygrali z wyżej notowanymi rywalami

2011-12-27, Autor:
W rozgrywkach Amatorskiej Ligi Siatkówki posypały się niespodzianki. Artus i GAF wygrali wyjazdowe mecze ze zdecydowanie wyżej notowanymi rywalami! W drugiej lidze odbyły się tylko dwa mecze, ale za to niezwykle ważne dla układu tabeli.

Amatorska Liga Piłki Siatkowej Rybnik 2011-2012

Trzynasta edycja - aktualności na dzień 24 grudnia 2011 - 12 termin

Leon Internet Rybnik 2 : 3 Artus Żory

Zaczęliśmy od 5:0, a pierwszą piłkę przebiliśmy na drugą stronę dopiero na 7:2. Pierwszy set raczej cały pod kontrolą gospodarzy, może z jednym wyjątkiem, w środku seta gdzie nadrobiliśmy trochę punktów, które honorowo w końcówce oddaliśmy. 2 set Leon gra w miarę dobrze ale coś stopniowo zaczyna szwankować. Wygrywamy w końcówce, co nam się jeszcze w tym sezonie chyba nie zdarzyło a gospodarze rozsypali się jak domek z kart - szczególnie w obronie. Parę piłek zagranych przypadkowo przez nas w środek boiska zrobiło niemal fizyczną krzywdę przeciwnikom. My zaś wygrywając 2 sety z rzędu byliśmy myślami już pod prysznicem a tu się okazało, że gra się do 3 wygranych partii i to nieważne w jakiej kolejności. Leon wygrywa 4 odsłonę spotkania i nastąpił tie break. To był w zasadzie jedyny ładny fragment meczu, bo obie drużyny grały dobrze, jak nie bardzo dobrze. Walka trwała do końca, a kilka akcji mogło się kibicom podobać... W setach 25-22, 24-26, 21-25, 25-19 i 13-15. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (BG)

Salvequick-Mokate-TKKF Pawłowice 2 : 3 GAF Gliwice

Początek pierwszego seta to gra punkt za punkt w końcówce odskakują goście i wygrywają do 22,następne 2 sety podobne do pierwszego z ta różnicą że to Mokate odskakuje w końcówce i wygrywa do 20,22 i mogło by się wydawać że wszystko jest na dobrej drodze a tu czwarty set masę błędów po stronie gospodarzy i przegrana do 19.W secie piątym prowadzenie od początku Gliwic kilkupunktowe które było ciężko odrobić przy mało skutecznej grze i wygrana do 10 i tym samym GAF zasłużenie wygrywa. W setach 22-25, 25-20, 25-22, 19-25 i 10-15. Sędzia Krzysztof Wróbel ocena 6. (JK)

Jedynka Jankowice II 3 : 2 Dach Decker Victoria Pilchowice

Pierwszy set: od początku Jedynka pokazuje dobrą pewną grę i odskakuje na kilka punktów od połowy seta Deckery biorą się do odrabiania ale przewaga za wielka i przegrana do - 22. Drugi set: od początku Deckery pełna mobilizacja od pierwszej piłki wypracowana przewaga na początku daje efekt i doprowadzamy set do końca z pewną przewagą do 22. Trzeci set: Jedynka podrażniona zaczyna swoją grę na wszystkich flankach, Deckery podejmują walkę ale gra w tym secie wychodzi o wiele lepiej gospodarzom i wygrana -19. Set czwarty: Równa gra z obu stron do końcówki seta jednak w ostatniej fazie seta Deckery wyciągają wnioski z porażki u siebie i nie pozwalają się zbliżyć Jedynce, po wypracowanej przewadze 3 punktowej, wygrana do 21. Set piąty: Deckery nie dorosły jednak do wygrania z mistrzem - set bez historii do - 6. Reasumując: fajne widowisko z obu stron, oraz zepsute typery... W setach 25-22, 22-25, 25-19, 21-25 i 15-6. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (DS)

Dwójka Świerklany 3 : 0 Kredyty Chwilówki Rybnik

Co do meczu to nie bardzo jest o czym pisać. Po raz kolejny okazało się, ze z jednym środkowym i z kiepskim odbiorem nie mamy co marzyć o wygraniu meczu z osłabioną drużyną przeciwną. Miejmy nadzieję, ze w nowym roku coś drgnie w tej drużynie... W setach do 19, 18 i 17. Sędzia Krzysztof Boda ocena 4. (PŚ)

OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 0 : 3 Jarbud Rybnik Piaski

W deszczowy piątkowy wieczór, w przerwie w przygotowywaniu potraw na stół wigilijny do Gaszowic przyjechała drużyna Jarbud Rybnik Piaski, w prawie kompletnym składzie, Gospodarze stawili się gołą szóstką. Cały mecz prowadzony w świątecznej atmosferze, każdy set przebiegał podobnie, Jarbud zdobywał kilku punktową przewagę i kontrolował przebieg spotkania. Cały mecz wygrany 3:0 dla Gości w setach do 17,19,20. Drużyna Jarbud Rybnik Piaski życzy Adamowi Wojaczkowi, który uległ wypadkowi szybkiego powrotu do zdrowia i trzymamy kciuki za szybki powrót na parkiet. Sędzia Grzegorz Wojaczek ocena 5. (PP)

II liga

Top Ten ZST Rybnik 1 : 3 KS Volley Katowice

TOP TEN nigdy nie pęka i wbijanie gwoździ przez przeciwników nie zrobiło na nas większego wrażenia; no, może trochę na początku pierwszego seta nie umieliśmy przeczytać gry przeciwnika. Doganiamy jednak gości i prowadzimy wyrównaną grę w końcówce, którą wygrał Volley 31:29. W secie drugim wzięliśmy się mocniej do roboty i zażarta walka trwała od początku. Punkt za punkt, cios za cios; fajny fragment meczu; dużo obron, ciekawe kontry. Niestety, w końcówce głupie błędy powodują, że przegrywamy i drugą partię 23:25. W secie trzecim na boisku pojawia się nasz młody rozgrywacz i to TT nadaje ton grze. Szybko budujemy przewagę, która wynosi nawet 6-7 punktów. W końcówce ponownie trochę rozluźnienia, ale kończymy wygraną 25:21. Set czwarty również pod dyktando Dziesiątek; mamy przewagę, lecz już nie tak dużą; oscyluje wokół 3-4 punktów. W połowie seta Siatkarze wyrównują, ale my znowu się sprężamy i wychodzimy na prowadzenie 21:18. Niestety, skuteczny blok gości, świetnie rozegrana kontra i jest stan 23:23. Vollejarze dorzucają do kotła i lokomotywa z wynikiem 25:23 odjeżdża do Katowic. W setach 29-31, 23-25, 25-21 i 23-25.. Sędzia Mateusz Pyszny ocena 5. (DF)

Impacto LKS Chałupki 3 : 1 Olimpia Rybnik

I Set: Od początku to Impacto kontroluje mecz, goście przez cały czas nas gonią ale jednak to za mało żeby prześcignąć i wygrać seta, tak więc wygrywamy tego seta 25:20. II Set: Idealnie taki sam jak set pierwszy, znów Olimpia goni nas cały czas a my spokojnie nabijamy punkty, tak więc znów nasza wygrana 25:17. III Set: Tu można powiedzieć role się odwróciły, wszedł pod koniec 2 seta nowy rozgrywający w Olimpii i trochę lepiej ta gra u nich wyglądała, tak więc w tym secie to my (Impacto) goniliśmy cały czas i niestety brakło wiary w wygraną 3:0, i w ten sposób goście wygrali tą odsłonę 21:25. IV Set: W tym secie powróciliśmy do naszej gry i wygrywamy tego seta, chociaż to był najbardziej zacięty set z całego meczu, wynik 25:22. Sędzia Marek Besz ocena 2. (M)