Dwunasta edycja

Aktualności na dzień 18 grudnia 2010 - 11 termin

I liga

Leon Internet Rybnik 3 : 1 Olimpia Geotim Rybnik

Leon podtrzymuje dobrą passę i pewnie zwycięża za trzy punkty… Sędzia Agnieszka Dzierżęga ocena 5. (a)

Nowa Computer-Mokate-TKKF Pawłowice 3 : 1 GAF Gliwice

GAF przyjechał do Pawłowic "gołą 6" bez środkowych, bez libero oraz z drugim rozgrywającym, trudno było myśleć o korzystnym wyniku ale zawsze walczyć trzeba do końca. Pierwszy set to spokojna i pewna gra Gospodarzy którzy pewnie wygrywają do 19. W drugiej partii zawodnik z Gliwic skręca kostkę no i trzeba kończyć mecz w piątkę. Pawłowice spokojnie kończą tą partię do 18. Gdy wydawało się że trzeci set to tylko formalność, nieoczekiwanie Goście kontrolują seta od początku do końca i wygrywają do (22/25?). Czwarta odsłona bez historii pewnie wygrana przez zawodników z Pawłowic do 15. Mecz wesoły z uszczypliwymi komentarzami z obu stron. W setach do 19, 18, -(22/25?) i 15. Sędzia Marian Żyliński ocena 5 (L)

Beer Team Rybnik 3 : 1 Kredyty Chwilówki Rybnik

Obie drużyny bardzo potrzebowały punktów, jednak całą pulę zgarnęli gospodarze… Sędzia Andrzej Szruba ocena 4. (a)

Jedynka Jankowice II 2 : 3 Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój

Był to mecz na szczycie. Może same sety i ich końcówki na to nie wskazują, ale w meczu było wszystko. Mocny i techniczny serwis, siarczyste pojedyncze bloki i prawdziwe bomby bez bloku. Dobra atmosfera i celujące sędziowanie. Gospodarze dostali kubeł zimnej wody, który nie był jakoś boleśnie przyjęty, bo to dobry mecz był i każdy mógł wygrać. Skończyło się na podziale punktów, z korzyścią dla gości. Gratulujemy i dziękujemy. W setach do 20, 23, -20, -20 i 11. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (ŁW)

Jar-Trans Fox Pszów 3 : 0 VT Nędza

Beniaminek z Nędzy to drużyna z którą należy grać z pełną koncentracją. W pierwszym secie przy prowadzeniu 22/18 gospodarze myśleli że set się sam wygra, dlatego końcówka taka nerwowa 26/24. W drugim do 15 po równo, następnie cztery dla FOX-ów i 25/20. Trzeci 9/5 dla gości którzy tracą siedem pod rząd potem jeszcze cztery i robi się 19/15 by oddać jeszcze sześć i jest 25/15. Goście oddali 17 zagrywek z czego 8 w trzecim secie, jak poprawią ten element będą groźni dla niejednej drużyny. FOX-sy punktowały (+/błędy) Michał(8/5) Krzyś(15/4) Darek(8/4) Roman(2/3) Wojtek(2/6) Robert(5/1) Paweł(4/3) Sebastian(3/0) Karol (libero). W setach do 24, 20 i 15. Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 4 (JK)

II liga

Rafbol Żernica 3 : 2 Top Ten Rybnik

Mecz dosyć zaskakujący w przebiegu, ponownie 5-setowy i raczej trudny dla obu drużyn. Top Ten w 2 pierwszych setach kilkukrotnie odrabiał straty 3-4 punktowe, a dodatkowo dzięki skuteczności i konsekwencji w końcówkach tych setów nie dał szansy na wygrane 2 sety Rafbolowi. Jednak to drużyna z Żernicy wygrywa 3 partię, po ciężkiej walce nie odpuszczając tym razem pod koniec seta. To wyraźnie rozzłościło przeciwników, którzy chcieli szybko wygrać, więc w 4 secie od razu podkręcają obroty i to daje Top Tenowi wynik 10:2 oraz wizję wygranego meczu... Jednak gra toczy się dalej, a drużyna Rafbolu systematycznie odrabia punkty i pokonuje chwilowe załamanie. Kilkukrotne zmiany rozgrywających w drużynie z Rybnika nie przynoszą poprawy, bo Żernica dogania przeciwników i wygrywa 4 seta. Dalej tie-break należy już całkowicie do gospodarzy, cieszących się z niespodziewanej wygranej. W setach do -23, -17, 22, 22 i 8. Sędzia Szczepan Leśnik ocena 4 (TS)

Catering Parys Rydułtowy 1 : 3 TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej

Pierwszy set to zacięta walka do 10 pkt, potem goście odskakują na parę punktów utrzymując przewagę do końca seta. 2 set to jeszcze większa przewaga Euroskoku do 20 pkt kiedy to prowadzili 14:20 i w jednym ustawieniu tracąc 8 pkt. Jednak więcej zimnej krwi w końcówce mieli goście wygrywając seta do 23. W obu pierwszych setach gospodarze zepsuli bardzo dużą ilość zagrywek, jednak w 3 secie wyciągnęli konsekwencje z błędów zagrywając spokojnie i skutecznie kończąc kontry przez cały set przewaga wynosiła 3 pkt w końcówce zwiększając jeszcze ją, wygrywając do 20. 4 set - znów od początku grę kontrolują gospodarze mając kilka pkt przewagi i przy prowadzeniu 18:13 w ciągu 2 przejść SKOK doprowadza do stanu po 20. Pierwsza piła setowa dla gospodarzy nie wykorzystana i więcej szans Catering już nie miał przegrywając seta do 25. W setach do 20, 23, -20 i 25. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (MH)

Dach Decker Wilcza 3 : 1 Strzelec Gorzyczki

Mecz 2 drużyn, które zagrały ze sobą już wiele potyczek z różnym skutkiem. W tym sezonie tak się składa, że Deckery jak i Strzelec walczą o awans do silnej pierwszej ligi. Mecz był dość ciekawy o czym świadczą poszczególne wyniki setów, z wyjątkiem 3 seta gdzie Deckery zagrali bardzo skutecznie w ataku i w bloku. Reszta setów to fajna sportowa walka, trzeba jednak przyznać, że Wilcza zagrała dobre zawody i cały czas liczy się w walce o awans, czekamy na rundę rewanżową i emocjonujące play-offy. W setach do -22, 21, 15 i 24. Sędzia Gerard Ogiermann ocena 5 (DS)

KS94 Rachowice 0 : 3 OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle

Motorki w tą śnieżną sobotę wybrali się na mecz do Rachowic. W meczu zaczęliśmy lekko zmienionym składem niż zwykle. Na ataku Klaudio zamiast Toma i na rozegraniu Jezior (debiut) za Pana Grubego. W setach 0:3 dla gości ale wszystkie sety zacięte. Gra ogólnie dosyć nerwowa i szarpana po obu stronach. U nas to było spowodowane roszadami w składzie. Podsumowując przyjemnie spędzone sobotnie popołudnie. W setach do 20, 21 i 23. Sędzia Roman Kożuszek ocena 4. (KJ)