ALS: trzy mecze i trzy zwycięstwa

2013-04-08, Autor:
Pierwsza liga odpoczywała przed rundą play-off, więc grały tylko obie grupy drugiej ligi. Aż trzy mecze rozegrała drużyna Silesia Lubomia i co najważniejsze wszystkie wygrała! Ciekawy dwumecz rozegrały ekipy z Jankowic i Rydułtów.

Amatorska Liga Piłki Siatkowej Leon Internet  2012-2013  - czternasta edycja
Aktualności na dzień 5 kwietnia 2013 - 24 termin

II liga  o awans 1-8

25.03  Top Ten ZST Rybnik 3 : 0 TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej
Dziesiątki z bólem serca pokonały zaprzyjaźnioną ekipę z Leszczyn. Na osłodę, zapewniliśmy Skoczków o dozgonnej przyjaźni i wspólnym grillu na wiosnę (kiedykolwiek przyjdzie). W każdym z setów podobny scenariusz - wyrównana walka do mniej więcej 15-16 punktów, a później TT włącza dopalacze, wpuszcza na parkiet swoje "czarne konie" i z gości uchodzi powietrze. Kontuzje obu libero mocno pokrzyżowały nam szyki przed tym spotkaniem, ale długa i wyrównana ławka, pozwala na spore pole manewru, co do tej pory było naszą słabością. Oby tak dalej, to może zajmiemy znowu pierwsze miejsce (zaraz po tych, które awansują do I ligi)  Mecz ze Skokami, jak zawsze, w bardzo dobrej atmosferze... może nie była to siatkówka najwyższych lotów, ale kilka akcji mogło się podobać licznie zgromadzonej publiczności (widzów było tylu, że zawodnicy rezerwowi nie mieli miejsca) - co tylko dodatkowo cieszy i motywuje. W setach do 19, 19 i 18.  Sędzia Zygmunt Barylak ocena 5. (DF)

27.03  Strzelec Gorzyczki 2 : 3 No Pain Żory
I set dobrze wchodzimy w grę. Mamy szczelny blok, dobry atak, zagrywkę i obronę. Przy stanie 12 punktowym odskakujemy na 6 punktów i bardzo dobrym blokiem i zagrywką dowozimy zwycięstwo do końca. II set już od początku dla nas 5-1. Mierzona zagrywka i dobry atak pozwala odskoczyć. Goście biorą czas po którym nas doganiają na 5-5. Dłuższa wymiana punkt za punkt z odskokiem na 2 punktowe prowadzenie gospodarzy. Przy stanie po 25 kończymy dwie piłki soczystymi "gwoździami". Prowadzenie w III odsłonie 3-0 dla nas, potem 5-9, gonimy 9-10, i zacięta walka o każdy punkt. Mamy 19-16, 20-20, przy stanie 21-24 goście mają piłkę setową. My bronimy się zawzięcie zdobywamy jeszcze 2 punkty, ale przegrywamy tę potyczkę. IV set wiatr w żagle dla kolegów z Żor i stagnacja u nas. Goście odskakują już nawet na 8 punktów. My robimy co możemy ale niestety kończymy z 19 punktami na koncie. W Tie break'u my zaczynamy od prowadzenia 8-3. Po zmianie stron No Pain bierze się do odrabiania strat 10-10, gramy trzy piłki na zmęczonego Łysego 12-13, Bartek blokuje piłkę, która wychodzi na aut 12 -14 i goście kończą dobrym atakiem! W setach do 15, 25, -23, -19 i -12. Sędzia Grzegorz Świderek ocena 6. (RT)

2.04  Silesia Lubomia 3 : 2 Kredyty Chwilówki Rybnik
Wszyscy w formie mocno świątecznej co nie zwiastowało dobrego widowiska i tak też było. 1 set robimy kupę błędów i cały czas jesteśmy w tyle ale zryw pod koniec pozwala nam wyrównać ale końcówka znów dla gości do -23. 2 set początek dobry prowadzenie 6:2 by po chwili przegrywać 7:8. Zmiana rozgrywającego uspakaja naszą grę i udaje nam się dowieźć do końca minimalną przewagę i set do 25. 3 set trochę mocnych słów na obudzenie podziałało i zaczynamy grać swoje i wygrywamy wysoko do 17. Niestety w czwartym secie cały czas prowadzimy grę ale pod koniec przytrafia nam się koszmarna seria błędów i kredytom udaję się urwać nam punkt wygrywając do 25. Tie break to mobilizacja u nas i mamy już 7:2 by po chwili zrobić tyle błędów że kredyty nas dochodzą na 1 punkt. Na szczęście na czasie kilka mocnych słów i wychodzimy z nowymi siłami nie dając już gościom za dużo szans na zdobycie punktów. Set do 9. Przerwa świąteczna wpłynęła na nas bardzo źle. Graliśmy kiepsko bez pomysłu na grę, słabo w obronie i żadne kombinacje ani kontry nam nie wychodziły. Dobrze że ostatecznie udało się te 2 punkty wyrwać! Sędzia Janusz Lazar ocena 6 (C)

4.04  Kredyty Chwilówki Rybnik 1 : 3 Silesia Lubomia
Mecz jak to bywa w naszym wykonaniu wybitnie falujący. Potrafimy zdobyć kilka punktów z rzędu by po chwili stracić dwa razy tyle. Set pierwszy to raz przewaga gospodarzy, a raz gości. Niestety to my zrobiliśmy więcej błędów i przegrywamy do 20. Set drugi to bardzo dobra gra gospodarzy, którzy kontrolują całego seta i wygrywają do 16. Set trzeci to odwrócenie ról i to goście nadają ton wygrywając seta do 16. Set czwarty to niestety dalszy ciąg problemów Kredytów które przegrywają cały mecz. Ogólnie mecz mógł się podobać, bardzo dużo długich wymian, sporo obron i soczystych ataków. Szkoda, że za widowiskowość meczu nie dostaje się punktów...  Sędzia Marian Żyliński ocena 5. (PŚ)

4.04  Eks Żernica II Team 0 : 3 Volleyball Marklowice
Niestety początek meczu zaczynamy jak zawsze, czyli od wysokiej przewagi gości. Przewaga sięgała w pewnym momencie jak dobrze pamiętam 16:7. Dopiero wtedy zaczynamy powoli odrabiać straty. Dogoniliśmy gości przy stanie 22:22, lecz niestety błędy w końcówce dały prowadzenie 1:0 w setach dla Marklowic. Set drugi zaczynamy bardziej skoncentrowani co przekłada się na wynik. Cały czas oscyluje koło remisu. Niestety w pewnym momencie siada nam przyjęcie, a jak już ono się pojawi to zawodzi atak. Te dwa czynniki były następstwem powiększenia przewagi przez gości, która okazała się być nie do odrobienia. Set trzeci to zmiana u nas zawodników na kilku pozycjach co przynosi natychmiastowe efekty. Prowadzimy 8:2, później nawet 22:16. Niestety moment dekoncentracji przy dobrej zagrywce kapitana drużyny przyjezdnej powoduje iż nasza przewaga maleje natychmiastowo. Końcówka bardzo nerwowa i nieskończone nasze ataki dają zwycięstwo Marklowicom  W setach 22:25, 16:25, 23:25. Sędzia Małgorzata Kazek 3. (TE)

5.04  TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej 1 : 3 Silesia Lubomia
Mocne otwarcie skoku 21-12. Do tej pory Lubomia gra nieporadnie w przyjęciu, wystawiając sobie piłkę za antenkę i psując zagrywki. Po czasie dostaje olśnienia i w dwóch ustawieniach robi się 23-23. Na szczęście tego seta wygrywamy do 24. Set 2 i 3 bliźniaczo podobne. początek dla Lubomi odskakiwanie 4-2, 8-4 i potem już kontrola nad wydarzeniami na boisku z powiększeniem przewagi włącznie. Set 4 o dziwo rozpoczyna się jak set pierwszy. Skoczki prowadzą 8-5, przewaga utrzymuje się przez większość seta. lecz koło 17-18 punktu kiedy to na sale wchodzi grupa która o 20 ma mieć ZUMBĘ. To widocznie nas zmobilizowało żeby jednak szybciej skończyć ten mecz... Przestajemy przyjmować i atakować co skutkuje dogonieniem nas przez graczy Lubomi i odskoczeniem na bezpieczną przewagę. Set do 20 dla Lubomi. Myśmy dziś grali mimo wszystko lepiej niż w ostatnich meczach było więcej walki i dokładnego przyjęcia. Natomiast Lubomi przewyższała nas przede wszystkim w obronie. W setach do 24, -17, -17 i -20.  Sędzia Gerard Ogiermann ocena 6. (G)      II liga - o miejsca 9-17

25.03  Old Stars 2 : 3 Albion Team – gramy dla Kuby
Był to piękny mecz walki! Dwa pierwsze sety to koncertowa gra starszych, szczególnie w obronie… Niestety potem do głosu doszła ekipa Albionu (szczególnie dali nam się we znaki Kevin i Marcin) a starszym trochę zabrakło ognia... Nie bez znaczenia była zdecydowanie dłuższa ławka rezerwowych w drużynie gości. Należy dodać, ż pomimo ostrej walki o każdą piłkę atmosfera absolutnie fair-play! A koneserom zgromadzonym na trybunach mecz się podobał... W setach 25-19, 25-20, 15-25, 18-25 i 12-15. Sędziowie Janusz Lazar i Klaudia Nagler-Skroban ocena 5. (a)

26.03  Jedynka Jankowice 2 : 3 Catering Parys Rydułtowy
Cateringowcy przyjechali na mecz tylko w siódemkę ale podjęli z nami walkę i zainkasowali 2 punkty. Mecz niezbyt ciekawy, choć pięciosetowy. Każdy z setów podobny czyli po 4, 5 punktów z rzędu naprzemiennie dla jednej i drugiej ekipy. Dużo błędów serwisowych, ataków po autach, z czego zdecydowanie więcej po stronie Jankowic. Jedynkowicze przegrali kolejny "wygrany" mecz poprzez swoje niewymuszone błędy, których była naprawdę masa, co skrzętnie wykorzystała ekipa z Rydułtów... W setach do 19, -19, 21, -21 i -11. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6 (RT)

2.04  Catering Parys Rydułtowy 2 : 3 Jedynka Jankowice
Pierwsze dwa sety spokojnie wygrane przez drużynę "gości", Catering bardzo wolno wchodzi w mecz. Set trzeci i czwarty to diametralna zmiana stylu gry "gospodarzy" i dosyć gładkie zwycięstwa do 18 i 17. Wchodzą wszystkie ataki, dobrze funkcjonuje blok, zdobywamy też punkty bezpośrednio z zagrywki. Tie-break zacięty do momentu zmiany stron (8:7 dla Jedynki), później Jedynka odskakuje i spokojnie wygrywa ostatniego seta. Dwa bardzo wyrównane i dobre mecze w ciągu tygodnia rozegrały obie drużyny. Mecze rozgrywane były w przyjaznej atmosferze, przede wszystkim fair play... W setach do  -19, -22, 18, 17 i -11. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6 (Ł)

5.04  Edytor Suszec 0 : 3 Fundacja Elektrowni Rybnik
Na początku obie drużyny można powiedzieć szły łeb w łeb. Następnie Edytor odskakuje na 4 punkty i tak do stanu 16:12. Tutaj gra gospodarzy nagle się zacina. Słabe wykończenia ataków i kilka złych zagrywek dało Gościom znak do boju. Niestety nie pozbieraliśmy się i Fundacja wygrała seta po dobrej grze w obronie. Kolejny podobnie, w początkowej fazie seta prowadzi Edytor, by na końcu znów go oddać. Edytor z nadzieją na wygrany 3 set rozpoczął grę w nieco zmienionym składzie, lecz nawet to nie pomogło w pokonaniu Gości. Znów kilka zagrywek w siatkę i punkty, które zdobywaliśmy z ataku, oddawaliśmy po własnych błędach. Mecz w miłej atmosferze, gra bardzo fair play. Sety do: 21-25, 22-25, 24-26.  Sędzia Agnieszka Juraszek ocena 5. (M)

5.04  Impacto LKS Chałupki 3 : 0 Kuźnia Raciborska
I Set: Od początku do końca prowadzenie gospodarzy, każdy z zawodników Impacto wchodząc na zagrywkę nabija co najmniej 3 pkt, ponieważ drużyna przyjezdna miała ogromny problem z przyjmowaniem zagrywek przez co rozgrywający miał duże problemy żeby cokolwiek pokombinować. Seta bez większego problemu wygrywamy 25:13. II Set: Na początku widać że zawodnicy z Kuźni trochę podenerwowani sportowo wysoką przegraną zaczynają od prowadzenia 1:3... później chwila walki punkt za punkt ale znów nam wychodzą serwy tak więc powtórka z poprzedniego seta. Znów nasza wygrana 25:10. III Set: Bliźniaczo podobny do 2 setu tylko z tą różnicą że w końcówce tracimy 6 pkt z rzędu ale na szczęście mieliśmy spory zapas punktów. Tak więc znów gospodarze górą i wynik 25:16.  Sędzia Mateusz Besz ocena 5. (M)