ALS: trudna kolejka dla typerów

2012-02-23, Autor:
Ależ się posypały niespodzianki w pierwszej lidze! Pierwsza drużyna przegrała z ostatnią! W drugiej lidze na szczególną uwagę zasługuje wygrana Fundacji. Dla typerów była to bardzo trudna kolejka.

Amatorska Liga Piłki Siatkowej Rybnik 2011-2012

Trzynasta edycja

Aktualności na dzień 17 lutego 2012 - 16 termin

Jarbud Rybnik Piaski 3 : 2 GAF Gliwice

Pierwszy set to gra punkt za punkt lecz pod koniec seta parę błędów własnych gospodarzy i GAF wygrywa pierwszego seta do 20. W drugim secie podrażniony zespół Jarbudu gra pewniej popełniając mniej błędów i wygrywa do 19. Na początku trzeciej partii zespół gości odskakuje na parę punktów i długo utrzymuje przewagę dopiero od stanu 16:20 Piaski biorą się do roboty eliminują błędy i wygrywają do 23. Na początku czwartej odsłony meczu moment rozluźnienia gospodarzy, nie skończenie kilku piłek z rzędu pomimo dwóch czasów i goście odskakują na 14:4. Do końca seta gra była już wyrównana i GAFy wygrywają do 15. W tie breaku wyrównana walka od początku zmiana stron przy 7:8 dla zespołu z Gliwic, później 7:9, lecz Piaski odrabiają dzięki dobrej grze w bloku oraz ataku przy braku własnych błędów odrabiają i odskakują na 13:9 i nie oddają prowadzenia. Ogólnie mecz w fajnej atmosferze, mógł się podobać. Goście zagrali bardzo dobrze w obronie i ataku ze środka. Sety do 20-, -19, -23, 15-, -9. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (B)

Leon Internet Rybnik 3 : 1 Dach Decker Victoria Pilchowice

Pierwszy set goście zaczynają od prowadzenia. Największa przewaga to chyba 6 punktów gdzieś w okolicy 17 punktu i w tym momencie Leony mozolnie odrabiają straty. Doganiamy gości w końcówce 23:22 i wygrywamy pierwszą partię do 24. Drugi set to totalna demolka gości. Chyba nie mogli dojść do siebie, kiedy stare wygi wyrwały im pierwszego seta. Wygrywamy do 8. Trzeci set odwrotnie. Podejrzewam, że drugi set był celową zagrywką Deckerów żeby nas uśpić. Tym razem to gospodarze przysypiają i zaczynamy od straty bodajże 1:6. Później cały czas punkt za punkt, aż do stanu ok 17:11 i znów zaczynamy grać 2:1 czyli 2 pkt dla Leonów i 1 dla Victorii dochodzimy do stanu 24:23 ale goście tym razem utrzymują swoją zagrywkę i kończą seta do 23. Czwarty set Leony wychodzą na boisko skoncentrowani. Z minuty na minutę powiększamy przewagę. Set i mecz przepięknym blokiem kończy oczywiście Ptak. Seta wygrywamy do 16. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (G)

Salvequick-Mokate-TKKF Pawłowice 3 : 1 Dwójka Świerklany

Jak się przyjeżdża prawie "gołą" szóstką i to jeszcze z głębokimi rezerwami na środku to trzeba popełniać mniej błędów niż przeciwnik. Niestety dla Dwójki - nie wyszło. Gospodarze z możliwością wystawienia ze trzech drużyn (choć specjalne zmiany nie były potrzebne) doskonale sobie poradzili w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła (z wyjątkiem pierwszego seta kiedy goście jeszcze jakoś funkcjonowali). Należy sobie życzyć żeby drużyny potrafiły zawsze tak koncentrować się na mecze jak wczoraj ekipa z Pawłowic (bez względu na przeciwnika) a liga nasza byłaby bardziej wyrównana i jeszcze bardziej atrakcyjna i nieprzewidywalna np. dla "TYPER'ów" (choć ten sezon jest i tak pełen niespodzianek w każdej części tabeli). Sędzia Krzysztof Wróbel ocena 4. (IB)

Artus Żory 1 : 3 Jarbud Rybnik Piaski

Dwie drużyny z różnymi celami w tym sezonie. Artus żyje historią i przebudowuje drużynę, Piaski maja słuszne aspiracje do miejsca w pierwszej trójce ligi. Mecz bardzo fajny i wyrównany. Pierwszy set pod kontrolą Piasków w drugim sytuacja się zmienia i wygrywa Artus. Trzeci powtórka właściwie pierwszego z tą różnicą ,że przy stanie 23-17 dla Piasków Artus zaczyna gonić niestety za późno. Czwarty set to istny horror. Równa walka przez całą partię i końcówka dla Piasków 39-37.Kto wie jak skończyło by się to spotkanie gdyby to Artus wygrał 4tego seta. Piaski robią bardzo dobre wrażenie. Nareszcie ta drużyna z tak dużym potencjałem zaczęła grać swoje. Na mój gust, a obserwuje tą ligę od początku jest to drużyna, która już w tym roku może nieźle namieszać w czołówce ligi. No ale już chyba powoli czas na zmiany... Sędzia Aleksander Sładczyk ocena 6. (MP)

GAF Gliwice 3 : 2 Jedynka Jankowice II

Mecz jak kilka ostatnich w naszym wykonaniu. Czyli gola szóstka i brak chemii... Tym razem nie udało się jakoś prześlizgnąć za 3 może 2 pkt. Usprawiedliwieniem nie będzie też goła szóstka, bo Gliwiczanie też byli w 6! Zagrali skuteczniej i wystarczyło. Po pierwszym secie nie wyglądało to wszystko źle... szybkie i pewne zwycięstwo gości z góry tabeli. II set gospodarze sporo pewniej, sporo głośniej i sytuacja z I seta się odwróciła. III partia Jedynka pewnie prowadzi, jednak w drugiej części seta Gafy dochodzą i gra na przewagi - wygrywa Jedynka. IV set znowu spokojna gra Jedynki, okazała się za spokojna... prowadzimy ze 3-4pkt i Gafy dochodzą. Nawet matchball był już w powietrzu... i tie-break. Tam Gafy nas zdemolowały. Początek to chyba 6-1... Duża przewaga do końca. Jeszcze ze 4pkt z rzędu pod koniec Jedynka zrobiła, ale to nie wystarczyło na dobrze dysponowanych gospodarzy. Sędzia Robert Chojecki ocena 5. (ŁW)

Beer Team Rybnik 1 : 3 Kredyty Chwilówki Rybnik

Set pierwszy widać że obie drużyny luźno potraktowały okres ferii bo gra może nie byłą porywająca z dużą ilością błędów z naszej strony. Beery odskoczyły na kilka punktów i trzymały wynik do końca. Nawet wejście Wojtka pod koniec seta nic nam nie dało. Set drugi zaczynamy grać swoja patrz walczyć o każdy punkt. Poprawiamy zagrywkę i grę w obronie i wreszcie zaczyna nam coś wychodzić. Tym razem to My odskakujemy na kilka punktów i wygrywamy seta. Set trzeci to powtórka z rozrywki, bo żadna z drużyn nie miała wyraźnej przewagi ale to nam udaje się dowieźć wygraną do końca. Set czwarty to sprężenie Beerów, którzy początkowo odskakują nam na kilka punktów. Na szczęście mniej więcej w połowie seta udaje nam się odrobić straty i w końcówce wyjść na prowadzenie, które dowieźliśmy do końca. Bohaterem tego seta był Karol Berger, który skończył kilka ważnych piłek i dorzucił blok w ważnym momencie. W setach do 18, -20, -22 i -21. Sędzia Zygmunt Barylak ocena 5. (PŚ)

II liga

VT Nędza 3 : 1 Strzelec Gorzyczki

Znakomite spotkanie w znakomitej atmosferze. Jak przystało na górę tabeli i dwie znajome drużyny. W mecz lepiej weszli Goście od samego początku wypracowując sobie przewagę. Dopiero w połowie drugiego seta zaczęliśmy grać swoje. Korekta taktyki, wyzwolenie sportowej złości pozwoliło nam wygrać ten mecz. Elementy, którymi na pewno zaskoczyliśmy zawodników Strzelca to zagrywka i blok. Na pewno swój udział w zwycięstwie miało też wygranie kilku ważnych, sytuacyjnych piłek. Dziękuję chłopakom z Gorzyczek za naprawdę dobre spotkanie. W setach do -19, 22, 17 i 21. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5.(JL)

Albion – gramy dla Kuby 0 : 3 VT Nędza

Wszystkie trzy sety podobne. W pierwszym Albion wychodzi na dwupunktowe prowadzenie (3-1) które potem szybko traci, gra wyrównana do stanu gdzieś 12-10 dla gości, po czym kilka błędów w przyjęciu gospodarzy i VT odjeżdża i do końca seta kontroluje przebieg gry. Drugi set to samo, wyrównana walka trwa jeszcze krócej. Dwa krótkie zrywy gospodarzy pomagają nieznacznie zniwelować przewagę gości, ale tylko chwilowo VT traci kontrolę. Set trzeci zaczął się obiecująco dla Albionu, trzy asy Karola i było 3-1, potem zrobiło się 6-2 i wydawało się że gospodarze jeszcze w tym meczu powalczą. Niestety na zagrywkę zawitał Mateusz Skorupa, i zrobiło się 6-7... Potem jeszcze kilkakrotnie na tablicy wyników widniał remis, ale kolejne zagrywki Mateusza, oraz rozgrywającego gości, odbierają nam ochotę do gry i mecz szybko się kończy. W setach do 19, 19 i 18. Sędzia Zygmunt Barylak ocena 5. (DP)

Top Ten ZST Rybnik 3 : 2 Edytor Suszec

Gospodarze przyzwyczajeni do małej sali wykorzystali nasze kompletne zakłopotanie w tak ciasnych warunkach. My mieliśmy lepsze akcje, ale TT popełniał znacznie mniej błędów. W tie breaku 14;10 i przegraliśmy 14;16. W setach 25-17, 23-25, 25-16, 17-25 i 16-14. Sędzia Zygmunt Barylak ocena 5. (T)

Jedynka Jankowice 3 : 2 Impacto LKS Chałupki

I Set: Wychodzimy na prowadzenie 14:19, następnie 19:21 i wchodzą nam za plecy 4 zagrywki i ciężko nam było się pozbierać co wykorzystali zawodnicy z Jankowic. II Set: Najgorszy set w naszym wykonaniu, przegrywamy go bez wątpienia zasłużenie, ponieważ mamy słaby odbiór. III Set: Wydaje się że przegramy mecz 3:0 ale nastąpiła mobilizacja, i powoli skutecznie walczymy o każdy punkt, gra punkt za punkt, w końcówce odskakujemy na wynik 20:23 potem robi się gorąco bo na tablicy widnieje wynik 23:24, plas z 3 metra, piłka zahacza o siatkę i prześlizguje się na puste pole gospodarzy. Tak więc wygrana 23:25. IV Set: Zawodnicy z Jankowic punktują, następnie my powoli odrabiamy a końcówka jednak na naszą korzyść. V Set: Odbiór... w zasadzie brak odbioru u nas 9:2, w końcówce Przemek próbuje nadgonić zagrywką ale to jednak zbyt mało aby wygrać ten mecz... i końcowy wynik bodajże 15:11. Sędzia Janusz Kuczera ocena 5. (M)

Olimpia Rybnik 0 : 3 Fundacja Elektrowni Rybnik

Szybki mecz trzy sety do 17, 17 i 13 Gospodarze chyba nie wyszli ze snu zimowego w jaki zapadli w czasie ferii. Goście prowadzili w każdym secie ani przez chwile nie oddając prowadzenia. Błędów własnych prawie wcale (co było dla nas miłym zaskoczeniem). Poza tym mieliśmy bardzo dobry doping, nasze ładniejsze i mądrzejsze połowy niezmiennie nas wspierają na meczach! Sędzia Marian Cegiełka ocena 6. (A)