ALS: tłok na szczycie tabeli

2012-12-02, Autor:
Zarówno lider jak i wicelider odparli ataki na swoje pozycje, bez straty seta! Bardzo dobry tydzień zaliczyła drużyna Euroskoku, fatalny zaś "trzecia" Jedynka. Natomiast w grupie B nieoczekiwanej porażki doznała ekipa No Pain Żory. To spowodowało tłok na szczycie tabeli.

Amatorska Liga Piłki Siatkowej Rybnik 2012-2013 - czternasta edycja

Aktualności na dzień 30 listopada 2012 - 10 termin

26.11  Leon Internet Rybnik 0 : 3 Dwójka Świerklany Projtrans
Pierwsze dwa sety bez historii, gospodarze spięci i bez wiary. Trzecia odsłona daje im prowadzenie 9-4 by po chwili było 12-12. Wydawało się, że już wszystko pod kontrolą a tu 20-17 dla Leon'ów no to trzeba było zabrać się do roboty i się wygrało choć nie samo. Gospodarze jednak nam trochę pomogli wygrać ten mecz. Szkoda, że bardziej nie walczyli. W setach do 17, 14, 23. Sędziowie Jan Kasprowicz i Janusz Lazar ocena 5. (IB)

28.11  KS Volley Katowice 3 : 2 Beer Team Rybnik
1 set: Jacyś tacy sparaliżowani chyba przed "wielkimi" Beerami, nie potrafimy wejść w mecz. Piwosze szybko odskakują na kilka punktów i choć w drugiej części seta gra się wyrównuje to już nie dajemy rady dojść rywala, skutkiem czego porażka do 18. 2 set: Drobne korekty w składzie a przede wszystkim w głowach i role się odwracają to my odskakujemy na kilka punktów i dowozimy przewagę do końca, wynik 25:20. 3 set: Wystarczyło by napisać że bliźniaczo podobny do drugiego gdyby nie nieprzyjemne zdarzenie, które na pewno wpłynęło na przebieg seta (mianowicie kontuzja środkowego gości) i na końcowy wynik 25:21. 4 set: Jak to w takich sytuacjach bywa nam się wydaje, że mecz wygra się sam,  zwłaszcza że w miejsce nominalnego środkowego u Beerów zastępca raczej na co dzień grający chyba na innej pozycji. Nic bardziej mylnego, ambicja gości plus nasza niemoc przynoszą efekt-porażka do 16. 5 set: Kolejny tiebreak w naszym wydaniu (już 5). Do połowy tej partii gra punkt za punkt, Po zmianie stron seria z naszej strony i mamy 14-9.  Goście biorą czas, po którym zdobywają jeszcze jeden punkt, ale kolejna akcja już na naszą korzyść i zwycięstwo 15-10. Sędzia Krzysztof Lewicki ocena 4. (JJ)

29.11  Dach Decker Victoria Pilchowice 3 : 2 Jar-Trans Fox Pszów
Do Pilchowic przyjechały Foxy. Po ostatnim pewnym zwycięstwie z Katowicami Pszów dał wiele do myślenia Deckerom. Pierwszy set dobra gra gospodarzy w ataku i bloku i pewne zwycięstwo do 20. Drugi set zaczął się podobnie, ale cwane lisy z Pszowa powoli rozszyfrowywali nasze zagrania i na przewagi wygrywają seta. Trzeci set bez historii dominacja Foxów i niemoc Deckerów. Czwarty set Pszów utrzymuje dobrą grę, a gospodarze dalej dają się wodzić za nos ligowym wyjadaczom, jednakże w końcówce dochodzimy rywali i dobra zagrywką Siwego kończymy seta. Piąty set początkowa przewaga Deckerów do bodaj 10 punktu później Foxy doprowadzają do remisu , Pszów ma nawet meczową w górze, ale bronimy i kolejne dwie do nas no i cenne zwycięstwo.  Jak zwykle w Foxach szalał "Tokar" ,który dostawała większość piłek, ale i środkowy napsuł nam wiele krwi na zagrywce. Mecz w fajnej sportowej atmosferze W setach do 25-20, 27-29, 15-25, 25-22 i 16-14. Sędzia Gerard Ogiermann ocena 5. (D)

30.11  Jedynka Jankowice II 3 : 0 Jarbud Rybnik Piaski
Bardzo dobra gra gospodarzy w każdym elemencie. Prowadzenie w każdym secie od samego jego początku nie pozwoliła przyjezdnym wyjść chociaż na moment na prowadzenie. Tylko w trzeciej partii goście zmuszają gospodarzy do przerwy na odpoczynek i wyciągnięcia wniosku po trze blokach pod rząd. Piaski robiły co mogli ale to chyba jeszcze nie ten poziom!!! Gratulacje dla jedynki i zapraszamy na rewanż, myślę, że postawimy większy opór...  Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (PS)

30.11  OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 3 : 2 Artus Atlas Tours Żory
I set: Gospodarze grają pewnie i spokojnie, zmuszając gości do popełniania błędów co przynosi efekt w postaci wygranego seta. II set: OKiS poczuł się zbyt pewnie przy prowadzeniu 19:14, myśląc, że set się sam wygra. Artus łapie wiatr w żagle i wykorzystuje nieoczekiwaną szansę podarowaną przez gościnnych gospodarzy. III set: Motorki od początku z 2-3 pkt przewagą, praktycznie przez cały set kontrolują grę i nie pozwalają się dogonić Artusom. IV set: Gospodarze od początku wypracowują sobie przewagę, w końcówce seta prowadzą 19:14 i coś się zacina, później jeszcze 24:22, piłki meczowe w górze, ani jedna nie skończona, goście wykorzystują pierwszego setbola i doprowadzają do tie-breaka. V set: Przy zmianie stron 8:6 dla OKiS-ów, później pkt za pkt, OKiS prowadzi 13:10, krótki zastój, Artus dochodzi na 14:13, ale ostatnia piłka pada łupem gospodarzy. W setach 25:20, 22:25, 25:22, 24:26, 15:13. Sędzia Grzegorz Wojaczek ocena 4. (KW)

II liga  grupa A

26.11  Albion Team – gramy dla Kuby 3 : 2 Jedynka Jankowice
Zacięty mecz na Reymonta... Pierwsze dwa sety, to niby Albion kontroluje grę i ma 5-6 pkt przewagi, by w końcówce drżeć o zwycięstwo... oba sety to cała masa błędów młodej ekipy z Jankowic. Set trzeci, jak to zwykle bywa miał się sam wygrać... no i po raz kolejny sam się nie wygrał. Goście zagrali o niebo lepiej w odbiorze i na siatce, ale przede wszystkim grali pewną stacjonarną zagrywką, która u nas siała popłoch. Nie pomogły zmiany i goście rozbili nas w pył! Czwarty set był ozdobą tego meczu. Generalnie gra punkt za punkt, długie akcje, obrony, wybloki soczyste ataki. Kawał dobrej siatkówki i sporo emocji. Końcówka jednak dla Jankowic. Tie break zacięty, pod dyktando przyjezdnych na początku (7-3, 8-4). Końcówka jednak dla doświadczonej ekipy gospodarzy... W setach do 23, 23,  -11,  -23, 13. Sędzia Bazyli Kowalski ocena 1. (DP)

27.11  Kredyty Chwilówki Rybnik 0 : 3 Eks Żernica II Team
A Kredyty postanowiły zrobić niespodziankę typerom i samym sobie i przegrywają w kiepskim stylu 3:0... Sędzia Marian Żyliński ocena 6. (PŚ)

27.11  Jedynka Jankowice III 0 : 3 TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej
Jaki wynik taki mecz. Szybko, gładko i pod prysznic.. Chłopaki z Euroskoku czuli się na naszej hali jak w domu. Na boisku robili co chcieli. My wprost przeciwnie - nie podjęliśmy rękawicy. Nie gramy tej siatkówki na jaką nas stać. W dzisiejszym meczu nasza gra siatkówki nawet nie przypominała.. Tylko pierwszy set prognozował wyrównany mecz w następnych odsłonach. Gra toczyła się punkt za punkt do połowy seta. W tym momencie nam przytrafia się przestój, który kosztuje nas stratę nie do odrobienia. Set drugi i trzeci to absolutna dominacja przyjezdnych w każdym elemencie. Goście cieszą się z kolejnych punktów a my pogrążamy się w kryzysie. W setach do 21, 14 i 12. Sędzia Janusz Kuczera ocena 5. (KB)

29.11  Kuźnia Raciborska 0 : 3 TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej
W mecz weszliśmy w miarę dobrze, Praktycznie przez cały mecz było dobre przyjęcie, popełnialiśmy błędy w bloku oraz w obronie. Goście wygrali ponieważ mieli atak kończący czego nam brakowało. Można powiedzieć że był to dobry, wyrównany mecz, który zakończył się zwycięsko dla drużyny z Rybnika.  W setach do 18, 20 i 20. Sędzia Janusz Lazar ocena 6. (RD)

29.11  Eks Żernica II Team 2 : 3 Edytor Suszec
Początek spotkania pod dyktando ekipy z Suszca. Pewnie wygrywamy pierwszą partię. W drugiej odsłonie bardziej wyrównany mecz lecz końcówkę rozstrzygnęliśmy na własną korzyść. W trzeciej partii kontuzji (na szczęście nie groźnej) doznał nasz atakujący. W trzeciej partii nasza gra się rozsypała i od samego początku do końca na boisku rządzili koledzy z Żernicy. Czwarta odsłona spotkania to powrót do lepszej gry Suszca lecz nie wystarczyło to aby zatrzymać rozpędzonych gospodarzy. Tie Break to już loteria. Zachowaliśmy jednak w nim więcej zimnej krwi i ostatecznie zdobyliśmy cenne dwa punkty. Aktualnie, Żernica to już nie ten sam zespół co na początku sezonu i jeszcze nie jednym urwie cenne punkty. W setach 21:25, 24:26, 25:13, 25:19, 11:15  Sędzia Michał Pordzik ocena 5. (KD)

30.11  Jedynka Jankowice III 0 : 3 Strzelec Gorzyczki
To był kolejny mecz bez większych emocji. Po ostatnich wynikach "u siebie" można śmiało powiedzieć, że jesteśmy bardzo gościnni. Tym razem postanowiliśmy bardziej niż zwykle ułatwić zadanie przeciwnikowi - zagraliśmy w pięciu.. "Strzelcy" natomiast mogli wystawić przeciwko nam dwa równe zespoły. Mecz bez historii - w pierwszym secie ambitnie ugraliśmy 18 "oczek". W drugim secie goście podkręcają tempo i sprawiają nam lanie do 8. W trzecim secie przyjezdni pilnowali wyniku, wymieniali zawodników i robili co chcieli (set do 17). Jeśli dalej będzie brakować podstawowych zawodników do gry to do końca sezonu będziemy tylko dostarczycielami łatwych punktów.. Tylko typerzy mogą spać spokojnie. W setach do 18, 8 i 17. Sędzia Remigiusz Tkocz ocena 5. (KB)

II liga  grupa B

26.11  Old Stars 0 : 3 Top Ten ZST Rybnik
Dziesiątki z dużym respektem podeszły do najbardziej doświadczonej ekipy ligi, co spowodowało, że niespecjalnie nam ten mecz wyszedł. W secie pierwszym, po wypracowanej kilkupunktowej przewadze na początku nie zostało nic już przy stanie 13:13, a później Gwiazdy zaczęły swój odjazd na 19:16 i dopiero dwa czasy pozwoliły na uspokojenie sytuacji. Po ogromnych męczarniach wygrywamy do 23. Partia druga trochę lepsza w wykonaniu TT, praktycznie przez cały czas kontrolujemy poczynania Old Starsów i dowozimy zwycięstwo 25:19. Set trzeci praktycznie bliźniaczy do drugiego... W setach do 23, 19 i 19. Sędzia Zygmunt Barylak ocena 5. (DF)

27.11  Volleyball Marklowice 3 : 2 Silesia Lubomia
1 set mocne uderzenie z naszej strony i wygrywamy wysoko seta nie dając żadnych szans na pościg Marklowicom. 2 Set wygląda podobnie do czasu naszego pierwszego załomu w przyjęciu kiedy to Marklowice serią wychodzą na jedno punktowe prowadzenie. Na szczęście w końcówce utrzymujemy grę na poziomie i dzięki błędom rywala odskakujemy i znowu wygrywamy. 3 set zaczynamy znowu dobrze ale po chwili się zaczyna... cała fura błędów w przyjęciu i mimo zrywu pod koniec, przegrywamy tego seta. Kolejny set praktycznie bliźniaczy do i w takim samym stylu przegrany. 5 set. Wiemy że mamy problem a przeciwnik to w pełni wykorzystuje. Marklowice prowadzą już 4 punktami ale moment naszej lepszej i gry i jest remis. Niestety ostatnia piłka potwierdziła nasz problem w tym meczu - Marklowice ją zdobyły po naszym złym przyjęciu. I możemy sobie zaliczyć na nasze konto kolejny przegrany mecz z samym sobą. Sędzia Jarosław Marcol ocena 2. (C)

27.11  No Pain Żory 1 : 3 Impacto LKS Chałupki
Niestety znowu zagraliśmy słaby mecz u siebie. Chałupki bardzo dobrze praktycznie we wszystkich elementach. W pierwszym secie cały czas równo, w końcówce robimy w jednym ustawieniu 5 punktów i wygrywamy spokojnie seta. Wynik drugiego seta mówi sam za siebie. W trzecim secie Chałupki znowu budują przewagę, my w końcówce doganiamy, żeby potem przegrać. Czwarty set podobny do trzeciego, 17:22, robimy 22:22 i przegrywamy… W setach 25:21, 16:25, 23:25, 22:25.  Sędzia Magdalena Pudło ocena 5. (TP)

29.11  Fundacja Elektrowni Rybnik 0 : 3 Catering Parys Rydułtowy
Mecz drużyn, które w kolejnej rundzie prawdopodobnie czeka walka o tzw. ogony. Pierwsze dwa sety wyrównane do momentu przekroczenia 20 punktu, wtedy Kelnerzy włączają wyższy bieg i wygrywają sety do 21. Trzeci set powinien się rozstrzygnąć wyższym wynikiem, jednak przy stanie 7:16 w szeregach Rydułtowian nastąpiło rozluźnienie, które na szczęście nie miało przełożenia na końcowy wynik. Przyjacielska atmosfera na meczu... W setach do 21, 21 i 21. Sędzia Jarosław Obrodzki ocena 5. (Ł)