ALS: Strzelec stracił fotel lidera

2012-11-20, Autor:
Mistrz i wicemistrz ligi dość nieoczekiwanie stracili punkty. W drugiej lidze Strzelec przegrał w swojej hali i stracił fotel lidera. A w grupie B bardzo dobry tydzień ma za sobą drużyna z Marklowic.

Amatorska Liga Piłki Siatkowej Rybnik 2012-2013  czternasta edycja

Aktualności na dzień 16 listopada 2012 - 8 termin

12.11  Leon Internet Rybnik 3 : 0 Salvequick-Mokate-TKKF Pawłowice
Set 1 Leony zaczynają od 11-4, potem chwila dekoncentracji psujemy 3 zagrywki z rzędu, i robi się 15-10, ale jak tylko zagrywka wróciła do normy, odskakujemy i wygrywamy do 16. Set 2 początek punkt za punkt, goście poprawiają trochę odbiór i w końcu uruchamiają środek którego nie daje się zatrzymać do końca meczu, ale na szczęście inni co chwile są zatrzymywani, bądź odbiór gdzieś ucieka i znowu budujemy przewagę  22-17, i dowozimy prowadzenie do końca (set do 21). Set 3 to już pełna mobilizacja gości, zmiana na przekątnej, i zaczyna się piękna walka, wszyscy grają dobrze i mamy chyba najładniejszego seta walki,  jest wszystko ładne obrony, soczyste ataki, mało zepsutych zagrywek i ogólnie jest spoko, najpierw prowadzą goście chyba z 6-8 potem my 9-8 następnie punkt za punkt potem odskakujemy na 2, Pawłowice znowu dochodzą na 17-17, potem 23-23 punkt za punkt następnie nasze przejście, piłka meczowa i czas dla gości, ale Lala zagrywa asa!  W setach do 16, 21 i 23. Sędziowie Jan Kasprowicz i Janusz Lazar ocena 6. (JG)

14.11  Artus Atlas Tours Żory 2 : 3 Dwójka Świerklany Projtrans
Dość niespodziewanie Mistrz traci punkt w Żorach… Może to oznacza początek lepszej gry Artusa? W setach do 22, 20, -28, -24 i 13. Sędzia Marian Żyliński ocena 6. (a)

14.11  KS Volley Katowice 3 : 0 VT Nędza
Udał się rewanż Katowicom za 3 porażki z VT Nędza w poprzednim sezonie. Wynik nie oddaje tego co działo się na sali w Katowicach. W I secie Goście mają w górze piłkę setową, ale blokiem grają Katowice. Potem na przewagi i o tą jedną kontrę są lepsi Gospodarze. Pozostałe 2 sety to bardzo wyrównana gra obu drużyn, ale po prostu dziś lepiej zakończył Volley. W tym meczu było wszystko, co piękne daje siatkówka. Od atmosfery, którą zawsze tworzy ekipa z Katowic, długie wymiany, emocje powodowane grą, soczyste "gwoździe", spektakularne obrony i bloki. Świetny mecz w przyjęciu grają Katowice i tym razem to oni górą.  W setach do 28, 23, i 23. Sędzia Krzysztof Lewicki ocena 3. (JL)

16.11  Jedynka Jankowice II 3 : 2 Jar-Trans Fox Pszów
1 set to pełna kontrola gospodarzy i sukcesywne powiększanie przewagi - do 17. 2 set początek dla nas - przy stanie 12:10 rozluźnienie (miało się samo wygrać) i nagle goście wychodzą na prowadzenie  próba wyciągnięcia przez nas seta kończy się fiaskiem i w plecy do 22. 3 set po równo gdzieś do ok 17 potem zryw z naszej strony i na szczęście wygrywamy do 22. 4 set wychodzimy z przekonaniem że się samo wygra i Lisy szybko sprowadzają nas na ziemię 0:5 później 2:9 i przewaga gości się powiększa. Łapiemy wiatr w żagle - odrabiamy po parę punktów w jednym ustawieniu i robi się 20:22! Nasza zagrywka i niestety w taśmę. Robimy z Lisami po 2 punkty i przegrywamy do 22. 5 set początek dla gości i chyba 1:3, ale już przy zmianie stron 8:6 dla JJ II. Po przejściu na feralną tego dnia dla nas stronę przełamujemy się i "dobijamy stado Lisów" będących tego dnia w dobrej dyspozycji. W setach 25-17, 22-25, 25-22, 21-25 i 15-9. Sędzia Janusz Lazar ocena 5. (TM)

16.11  OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle 1 : 3 Dach Decker Victoria Pilchowice
Dziś w Gaszowicach spotkały się drużyny, które w zeszłym sezonie walczyły o utrzymanie. Deckerom udaje się w trzecim meczu pod rząd zgarnąć całą pulę, głównie dzięki bodaj 15 punktowym blokom na ekipie gospodarzy oraz dobrej grze środkiem. Mecz w bardzo fajnej atmosferze z wieloma kibicami... Sędzia Grzegorz Wojaczek ocena 5. (D)

II liga  grupa A

13.11  Jedynka Jankowice III 2 : 3 Edytor Suszec
Set I - do połowy gra była wyrównana ale końcówka ze wskazaniem na gości, którzy kończyli prawie każdy atak. Do tego przez cały mecz zawodnicy z Suszca "częstowali" nas agresywną, solidną i kłopotliwą zagrywką. Set II - wyciągamy wnioski z własnych błędów i rozgrywamy tego seta na własnych warunkach, wygrywając go dość pewnie. Set III - do dobrego odbioru i ataku dołączamy w końcu skuteczny blok i kontrę. Po drugiej stronie siatki było widać rozkojarzenie i nerwy. To musiało przechylić szalę zwycięstwa w tym secie na naszą stronę. Set IV - swoją grę i taktykę na przeciwnika mieliśmy już poukładaną i wiedzieliśmy po co wyjdziemy na boisko. Ale goście nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w tym meczu. Gra zdecydowanie się wyrównała. W końcowej części seta Edytor odskakuje na 2 punkty. Bierzemy czas i po chwili mamy stan 23-23 oraz 24-24. Niestety przy odrobinie szczęścia końcówkę lepiej rozegrali przyjezdni i wyrównali wynik meczu. Set V - gra punkt za punkt do stanu 11-11. Wtedy ekipa z Suszca wypracowuje przewagę dwóch punktów. Przy stanie 11-13 nasz atakujący posyła piłkę w aut. Przed meczbolem bierzemy czas a po nim, goście serwują asa. Sędzia Janusz Kuczera ocena 5. (KB)

14.11  Strzelec Gorzyczki 1 : 3 TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej
Strzelec doznaje pierwszej porażki w sezonie ! Zwycięską drużyna jest Skok, który trafił na słabszą formę lidera. Gospodarzom w ten dzień kompletnie nie wychodził żaden element! Za to bardzo dobre zawody rozgrywała drużyna gości. Bardzo dobry blok i atak siał spustoszenie, zwłaszcza zawodnik z numerem 13, który w dwóch pierwszych setach robił co chciał. Gładko i sprawnie dwa pierwsze sety wygrywa Skok. W trzecim Skok doznaje zadyszki, a Strzelec łapie wiatr w żagle i zaczyna grać swoje. Set wygrany przez gospodarzy ! Set czwarty to kontynuacja z poprzedniego tzn. Strzelec prowadzi grę, ale w końcówka należy do Skoku dzięki czemu wygrywa za 3 pkt - ważne, bo mogą przejść do następnej rundy! Podsumowując wygrała dzisiaj zdecydowanie lepsza drużyna. Z tego co mi się wydaję pojawił się u nich nowy Kolega z numerem 13 w porównaniu z poprzednim sezonem oraz kolega Libero (który raczej na tej pozycji nie gra- ale zagrał świetnie). Fajny skład, który się motywuje i gdyby nie przestoje mogli by sporo namieszać nawet w tej cięższej grupie.  W setach 22:25, 18:25, 25:21,24:26. Sędzia Marek Mikrut ocena 5. (GŚ)

15.11  Kredyty Chwilówki Rybnik 3 : 1 Edytor Suszec
Set pierwszy zaczynamy bardzo leniwie grając punkt za punkt, potem Kredyty odskakują na 2 punkty by w końcówce dołożyć kilka i wygrać seta chyba do 19. Set drugi to załamanie gry Kredytów, którzy nie potrafią wykorzystać swojego pierwszego uderzenia i Edytor odskakuje na kilka punktów, które utrzymuje do końca mimo pościgu Kredytów w końcówce seta przegranego chyba do 22. W secie trzecim podrażnione Kredyty nie pozwalają się rozwinąć zawodnikom Edytora i swoją spokojną grą szybko go wygrywają. Set czwarty to znów początkowa niemoc Kredytów, które przegrywają na samym początku już 5:10 i wtedy zabieramy się za odrabianie strat. Najpierw wyrównujemy, by potem znów stracić i walczymy do samego końca seta, który udaje nam się wygrać do 24. Mecz bardzo ładny choć początkowo troszkę leniwy. Drużyna Edytora gra fajną szybką siatkówkę ... Sędzia Marian Żyliński ocena 5. (PŚ)

15.11  Eks Żernica II Team 3 : 0 Kuźnia Raciborska
Mecz bez historii. Od początku wyraźna przewaga gospodarzy. Goście próbują nawiązać jakiś kontakt, ale bardzo słabe przyjęcie wraz z dużymi błędami w ataku, powodują iż goście przez cały mecz muszą gonić wynik. Ostatni set bardziej wyrównany, ale to w dużej mierze z uwagi na naszą próbę gry kombinacyjnej, która niezbyt nam wychodzi, bo jesteśmy jeszcze nie zgrani. W setach do 14, 11 i 21. Sędzia Michał Pordzik ocena 5. (TE)

16.11  Jedynka Jankowice III 0 : 3 Albion Team – gramy dla Kuby
Po niekorzystnej serii dzisiejszy mecz z Albionami rozpoczęliśmy w nieco odmienionym składzie. Niestety, pierwszy set nie układał się po naszej myśli. Albion Team prezentował bardziej dojrzałą grę i do końca budował swoją przewagę. O drugiej odsłonie można powiedzieć tyle, że udało nam się urwać kilka punktów więcej.. Trzeci set był chyba najbardziej wyrównany. Albion już na początku wypracował kilka punktów przewagi. Poprosiliśmy o czas i po wznowieniu gry zdołaliśmy dogonić przeciwników. I tak przez większą część tej odsłony - Albion odskakiwał na 2-3 punkty a my ich dochodziliśmy. Goście zdołali jednak uporządkować grę po swojej stronie i zadali ostateczny cios. Ostatnio nawet przysłowiowe "ściany" nam nie pomagają. W setach do 14, 18, 19.  Sędzia Janusz Kuczera ocena 5. (KB)

II liga  grupa B

12.11  Old Stars 1 : 3 Fundacja Elektrowni Rybnik
To był mecz bardzo ważny dla układu tabeli a zwłaszcza jej ogona…  Tym bardziej boli porażka! Nie pomogła własna hala, tego dnia Fundacja była nie do zatrzymania… Piłka praktycznie nie spadała po ich stronie a co gorsza atakowali piłki nawet wystawiane poniżej taśmy… To był ich dzień i żadne zmiany ustawienia nic nie dawały. Zagrali bardzo dobrze w polu, dobrze blokiem i dość skutecznie zagrywką. Po naszej stronie spadło zbyt dużo tzw. przypadkowych piłek. Odbiór zagrywki tego dnia też nie był naszą mocną stroną… W setach do 19, -25, 13 i 20. Sędzia Karolina Miazga ocena 5. (a)

13.11  No Pain Żory 2 : 3 Volleyball Marklowice
1. set to bardzo męska gra, punkt za punkt, atak za atak. Z naszej strony bardzo dużo zepsutych zagrywek, nawet seria 5 z rzędu. Popełniliśmy do tego kilka prostych błędów w kontrze i zrobiło się 20:22. Kończymy atak, w pole zagrywki wchodzi Jacek i z tego pola już nie schodzi. 2. set to znowu gra punkt za punkt na początku seta, potem odskakujemy, mamy 20:15 i powoli trwonimy tą przewagę, ale koniec końców wygrywamy na przewagi. Od 3. seta Marklowice zaczynają grać lepiej, a my nieco gorzej. W okolicach połowy seta odskakują na kilka punktów i dotrzymują przewagę do końca. 4. set to od początku minimalna przewaga Siatkarzy, w połowie seta znacznie się ona powiększa i utrzymuje do końca. 5. set, czyli tzw. tie - break zaczyna się 2:6, zmiana przy 5:8, cały czas punkt za punkt do 11:14, potem 13:14 i niestety to drużyna z Marklowic kończy ostatnią piłkę w tym meczu. Sędzia Magdalena Pudło ocena 4. (JP)

14.11  Impacto LKS Chałupki 0 : 3 Volleyball Marklowice
Marklowice dzień po dniu wygrywają… Tym razem bez straty seta! Sędzia Jacek Podgórski ocena 4. (a)

15.11  Silesia Lubomia 3 : 0 Top Ten ZST Rybnik
1 set to nasza koncertowa gra. Zagraliśmy tego seta świetnie w każdym elemencie. 2 Set małe rozluźnienie i co jakiś czas pojawia się błąd i mamy około 5 punktowe prowadzenie dziesiątek w połowie. Bierzemy czas po którym uspakajamy swoją grę i powoli odrabiamy straty by ostatecznie wygrać seta. 3 set od początku mobilizacja i punktujemy rywala ale przy wyniku 15:10 dla nas mamy moment zastoju i dziesiątki wychodzą na prowadzenie 16:19. Bierzemy czas i po wejściu na boisko zaczynamy grać swoje i ostatecznie to my wygrywamy do 22… W setach do 15, 23 i 22. Sędzia Janusz Lazar ocena 6. (C)

16.11  Impacto LKS Chałupki 3 : 2 Catering Parys Rydułtowy
Pierwsze 2 sety wygrane przez gospodarzy, pierwszy dosyć łatwo, w drugim już było widać walkę. Trzeci set zwycięstwo Cateringu do 14, wychodziło nam praktycznie wszystko. W czwartym secie Impacto prowadzi już bodajże 15:10 i wydaję się, że jest po meczu, ale Catering budzi się i wygrywamy tego seta do 23. W tie-breaku prowadzimy już 5:1, jednak Impacto nas dochodzi, po zmianie stron praktycznie grała już tylko jedna drużyna wygrywając do 12. Był to chyba nasz najlepszy mecz w tym sezonie, który niestety wydaje się być już stracony. Na wielką pochwałę zasługuje dziś Miły-kończył praktycznie każdą piłkę oraz środkowi-bardzo dobra gra blokiem. Meczyk jak zawsze w Chałupkach w świetnej atmosferze przy pełnych trybunach.  W setach do 19, 23, -14, -23 i 12. Sędzia Mateusz Besz ocena 5. (Ł)