ALS: ruszył czternasty sezon

2012-10-03, Autor:
Ruszyła czternasta edycja Amatorskiej Ligi Siatkówki. W drugiej lidze start raczej bez emocji - wszystkie mecze do zera. W pierwszej już na początek dwa pojedynki pięciosetowe!

Aktualności na dzień 28 września 2012 - 1 termin

24.09  Leon Internet Rybnik 3 : 2 VT Nędza
W mecz weszliśmy źle (4-1, 6-2), ale odrabiamy straty i wyrównujemy na po 12. Wywalczonego prowadzenia nie oddajemy do końca pierwszego seta. Set drugi zaczyna się znów od prowadzenia gospodarzy. Swoją przewagę wypracowaną dobrym blokiem utrzymują do 25-go punktu. Stało się 1-1. Zmiana stron i znów goście prowadzą grę. Odrzucamy Leony od siatki dobrą zagrywką naszego atakującego i co najważniejsze wykorzystujemy częste kontry. Zwycięski set, a co za tym idzie zdobyty przez nas punkt stał się faktem. Set 4 to koszmarne błędy po naszej stronie. I tyle o nim. Tie-breack zaczynamy w miarę równo, ale przy zmianie stron to my prowadzimy 8-4. Przy 10-5 gospodarze biorą czas - o jakże skuteczny czas ... coś się zacina w naszej grze i niestety gospodarze doprowadzają do stanu po 10, a potem wychodzą na prowadzenie 11-10. Do końca chyba punkt za punkt, nasz błąd w przyjęciu przy stanie 14-13 wykorzystują gospodarze i tym samym wygrywają pierwsze spotkanie RALPS w nowym sezonie.  W setach 21-25, 25-21, 22-25, 25-21, 15-13.  Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (JL)

24.09  Salvequick-Mokate-TKKF Pawłowice 3 : 0 Beer Team Rybnik
Beer zalicza poważny falstart. Przegrywamy dużą liczbą własnych błędów, nad którymi musimy szybko popracować. Niestety szybko został zweryfikowany skrócony okres przygotowawczy. Ale jeszcze 21 meczy, więc dojdziemy do ładu i składu...  W setach do 21, 21 i 21.  Sędzia Krzysztof Wróbel ocena 3. (ŁW)

25.09  Dwójka Świerklany Projtrans 3 : 0 OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle
Początek meczu wyrównany, OKiS prowadzi nawet 7:5, ale w tym momencie coś się zacina i tracimy 13 pkt w jednym ustawieniu, robi się 18:7 dla mistrza i praktycznie jest po secie. Drugi set do połowy w miarę równo, goście starają się trzymać dystans, ale później Dwójka przyspiesza, do tego dochodzą błędy na zagrywce gości i druga partia także spokojnie dla gospodarzy. Trzeci set grany przez gospodarzy na pełnym luzie, co ma przełożenie na grę, set do 16 i cały mecz 3:0 dla mistrza. Mecz bez historii, tzw. godzina z prysznicem, OKiS przyjechał po naukę, a mistrz odniósł planowe zwycięstwo małym nakładem sił. W setach do 11, 17 i 16.  Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (KW)

26.09  Artus Atlas Tours Żory 2 : 3 Jar-Trans Fox Pszów
Drużyny podobnej klasy, mecz będzie zacięty. Set pierwszy: po równo do stanu 5/5 mała przewaga przyjezdnych 12/8,kontuzja łydki sypacza miejscowi jednak przyśpieszają i robi się po 20, końcówka dla FOX-ów i 25/20.  Drugi, ostre wejście miejscowych  i jest 9/4, na nic wysiłki i starania gości, przewaga stale się powiększa i 25/17 dla gospodarzy. Set trzeci ATUSY na fali 14/8, mała niemoc pięć pod rząd FOX-ów i po 18 końcówka po równo do 23 trzy dla przyjezdnych i 25/23 dla nich. Czwarty rozpoczyna się seriami do stanu 11/11 kontuzja kolana (piątki), debiut w lidze Szymona, 5 punktów miejscowych jest 16/11, przewaga utrzymuje się do stanu 24/20, pełna mobilizacja przyjezdnych i po 24, jednak set dla ARTUSA. Piąty, resztki sił na parkiet wkładają obie drużyny, grają po równo do 10/10,więcej sił zostało gościom którzy kończą 15/11. Mecz bardzo sportowy, na pewno się podobał, dużo potu na parkiecie, dzięki za mecz. Na słupek po rocznej przerwie powrócił jeden z lepszych sędziów w lidze. W setach 20-25, 25-17, 23-25, 26-24 i 11-15.  Sędzia Marian Żyliński ocena 5. (JK)

28.09  Jedynka Jankowice II 3 : 1 KS Volley Katowice
Pierwsze koty za płoty. Niestety niespodzianki nie udało nam się sprawić. Wicemistrzowie kontrolowali cały mecz i zasłużenie wygrali 3-1. Pierwszy set to już tradycja w naszym wykonaniu, czyli stres na nowej hali i gładko do 16. Drugi set już zaczynamy grać punkt za punkt a czasami nawet prowadzimy 2 punktami, ale doświadczenie w końcówce zaprocentowało i przegrywamy do 21. W trzecim secie ukłon gospodarzy w naszym kierunku (zmiana rozgrywającego) i prowadzimy od początku do końca i wygrywamy do 18. Czwarty set , zamiast iść za ciosem oddajemy całkowicie pola gospodarzom a konkretniej mówiąc punktują nas zagrywką , konsekwencją czego porażka do 17 i cały mecz 3-1. Gratulacje dla zwycięzców i podziękowania za grę fair. Podziękowania również dla Pana Janka za sędziowanie a nam zostają przygotowania do walki z mistrzami u siebie. W setach do 16, 21, -18 i 17.  Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (JJ)

28.09  Jarbud Rybnik Piaski 3 : 0 Dach Decker Victoria Pilchowice
Mecz, pod pełną kontrolą gospodarzy. Niestety Deckery poza kilkoma zrywami nie potrafią utrzymać poziomu gry, co skutkuje w każdym secie seryjnie zdobywanymi punktami przez Piaski. Poza trzecim setem gospodarze mają przyjęcie idealne na poziomie 90% , co przy klasie drużyny aspirującej o podium RALS wykorzystują bezwzględnie robiąc Deckerom lotny blok. Mecz w fajnej atmosferze, zapraszamy na rewanż , w setach 21,17,23.  Sędzia Adam Potempa ocena 5. (DS)

II liga  grupa A    termin 1

25.09  Jedynka Jankowice 0 : 3 Albion Team – gramy dla Kuby
Na inaugurację rozgrywek do Jankowic przyjeżdżają chłopaki z Albion Teamu i wygrywają za 3 punkty. Jak na pierwszy mecz w sezonie i to bez rozgrywającego w naszej ekipie to gra wyglądała momentami całkiem całkiem. O wyniku zdecydowała duża ilość błędów własnych w naszych szeregach co skrzętnie wykorzystali goście i zainkasowali całą pulę. Było kilka ciekawych akcji i z jednej i z drugiej strony ale wynik jest nieciekawy, przynajmniej dla nas... Gratulacje dla ekipy Albionu.  W setach do 22, 25 i 23.  Sędzia Janusz Kuczera ocena 5. (RT)

28.09  TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej 3 : 0 Kuźnia Raciborska
W mecz weszliśmy fatalnie (4-1,8-2)  prawdopodobnie przez stres młodych zawodników, którzy nie radzili sobie z przyjęciem, przegrywamy do 10. Set drugi to już całkiem inna historia zaczęliśmy dobrze (3-0) dobra gra blokiem oraz przyjęcie i bardzo długo utrzymujemy prowadzenie (19-15) ale powracają błędy z pierwszego seta (19-19) potem walka punkt za punkt (21-21) i stajemy w miejscu przegrywamy do 21. Set trzeci to powtórka pierwszego, brak przyjęcia i błędy własne,  końcowa przegrana do 10. Jak poprawimy przyjęcie to będzie lepiej ale póki co gratulujemy drużynie TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej  zwycięstwa  i mamy nadzieje że u nas się odgryziemy. W setach do 10, 21 i 10.  Sędzia Michał Konsek ocena 3. (RD)

28.09  Edytor Suszec 3 : 0 Eks Żernica II Team
To nasz pierwszy mecz - mimo, iż nawet nie mieliśmy okazji chociażby raz potrenować razem pierwszy set bardzo wyrównany, w drugim rozpoczynają się po naszej stronie błędy w odbiorze - zresztą przy bardzo dobrej i silnej zagrywce drużyny z Suszca, trzeci to już niestety nasza nieporadność - zupełny brak przyjęcia a co za tym idzie brak rozegrania - trzeci set to również słabsza gra drużyny z Suszca ale w zupełności wystarczająca na dość łatwe zwycięstwo do 19.  Sędzia Adrian Nowak ocena 5. (MF)

II liga  grupa B    termin 2

27.09  Catering Parys Rydułtowy 3 : 0 Fundacja Elektrowni Rybnik
Sparingi przyniosły swój efekt. Po raz pierwszy zaczynamy sezon od zwycięstwa, oby był to dobry prognostyk na cały sezon. FER wzmocniona w porównaniu do zeszłego sezonu, mogą nieźle namieszać w tym roku. Mecz pod naszą kontrolą praktycznie od początku do końca, z małym wyjątkiem w 2 secie. Mecz toczony w spokojnej atmosferze, po obu stronach było widoczne zaangażowanie i chęć zwycięstwa. Jak poprawimy przyjęcie to powinno być jeszcze lepiej. Dzięki za mecz i powodzenia dla FER w kolejnych meczach.  W setach do 16, 22 i 20. Sędzia Janusz Lazar ocena 6. (Ł)