Aktualności na dzień 15 kwietnia 2011 - 23 termin runda play-off

O miejsca 1-4 (do dwóch zwycięstw)

4 miejsce w I lidze 1:0 1 miejsce w I lidze

Jar-Trans Fox Pszów 3:1 Jedynka Jankowice II

Obydwie drużyny rozpoczynają mecz z pełną koncentracją. Set pierwszy to po równo do 10/10, cztery dla FOX-ów i robi się20/14, cztery dla gości lecz miejscowi odpowiadają trzema i jest 25/20. Drugi set pkt za pkt do 23/23 dwie ostatnie dla przyjezdnych i 23/25. Czwarty równo do 10/10 i zastój gości sześć dla FOX-ów pomimo wziętego czasu, miejscowi myśleli, że już jest wygrana a tu robi się 18/16, czas dla miejscowych, kilka mocnych słów i 25/17. Set czwarty 7/10 i czas dla FOX-ów, 14/12 i czas dla gości, 19/15 i gramy pkt za pkt zwycięstwo stało się faktem. Dzięki za mecz i za sportową atmosferę. Duże podziękowania dla licznych kibiców i ich sportowy głośny doping. Dla FOX-ów punktowali (+/-) Michał(10/1) Krzyś(23/1) Wojtek(6/3) Robert(0/2) Piotr(4/0) Łukasz(8/1) Paweł(12/8) Karol(libero) W setach do 20, -23, 17 i 20. Sędzia Stanisław Marchlewski ocena 5. (JK)

2 miejsce w I lidze 1 : 0 3 miejsce w I lidze

Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój 3 : 1 Nowa Computer-Mokate-TKKF Pawłowice

Jednak nie we wszystkich meczach fazy pay-off doszło do niespodzianek... W setach do 20, 17, -18 i 16. Sędzia Włodzimierz Madej ocena 6. (a)

o miejsca 5 - 8

5 miejsce w I lidze 0:1 8 miejsce w I lidze

Beer Team Rybnik 2:3 Artus Żory

Mecz starych dobrych znajomych, godny fazy play-off… Emocje do samego końca! Beer prowadził w piątym secie 13-11, potem 14-12 by jednak ulec 17-19. Duże brawa dla gości za niezwykle ambitną i zespołową grę! W setach do 14-25, 25-18, 25-19, 20-25 i 19-17. Był to mecz z kategorii tzw. podwyższonego ryzyka... ale sędziowanie na mistrzowskim poziomie więc nie było większych spięć... Sędziowie Andrzej Szruba i Marian Żyliński ocena 6. (a)

6 miejsce w I lidze 1:0 7 miejsce w I lidze

Leon Internet Rybnik 3:0 GAF Gliwice

W pełni zasłużone zwycięstwo Gospodarzy. Mnóstwo zepsutych zagrywek Gości oraz fatalne przyjęcie zadecydowały o wyniku. Szybki mecz bez historii ale w rewanżu nie zabraknie mobilizacji. W setach do 18, 20, 15. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (MM)

o miejsca 9 - 12

o utrzymanie w I lidze

9 miejsce w I lidze 1:0 12 miejsce w I lidze

Jarbud Rybnik Piaski 3:0 Olimpia Geotim Rybnik

W piątkowy wieczór na hali spotkały się zespoły walczące o utrzymanie się w I lidze, oba zmotywowane, oba pełnej determinacji no i oba w pełnych składach (koledzy z hotelu przyjechali tylko bez jednego rozgrywającego). Ale zaraz na początku meczu okazuje się, że to "Ludzie z Piasków" są w lepszej dyspozycji i kontrolują przez cały czas spotkanie, aż do jego zakończenia wygrywając go 3:0. Mecz toczony w spokojnej atmosferze, fair play. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (PP)

10 miejsce w I lidze 0:0 11 miejsce w I lidze

VT Nędza : Kredyty Chwilówki Rybnik (przełożony)

II liga

o miejsca 1 - 4

o awans do I ligi

4 miejsce w II lidze 1:0 1 miejsce w II lidze

Impacto LKS Chałupki 3:2 OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle

I Set: Gaszowice mocną zagrywką nabijają dużo punktów, u nas brak odbioru i set łatwo wygrał OKiS. (13:25). II Set: To ciężka walka punkt za punkt, ale tu już poprawiamy odbiór i coś już możemy grać w ataku. Ten set kończy się małą różnicą punktów z korzyścią dla Impacto. III Set: Dokładnie taki sam przebieg seta co w secie II, i Impacto znów wygrywa. (26:24). IV Set: Od początku chęć wygranej 3:1 każdy miał w głowie... ale jak zawsze my lubimy tie-break-i tak więc prowadziliśmy 20:16 żeby tego seta przegrać 22:25. V Set: Od początku bardzo dobrze Impacto zaczyna przy zmianie połów wynik na tablicy był 8:3. A to za sprawą bardzo kiepskiego odbioru zawodników z Gaszowic, dochodzimy do stanu 14:7 i jak zwykle coś się u nas psuje i się robi nie ciekawie bo OKiS nadrabia pewnie 4 punkty, bierzemy czas i kończymy kiwką (15:11). Sędzia Roman Kaczor ocena 2. (MB)

3 miejsce w II lidze 0:1 2 miejsce w II lidze

Strzelec Gorzyczki 0:3 Dach Decker Victoria Pilchowice

Niestety zgoła odmienny mecz niż ostatni z rundy zasadniczej. W pierwszym starciu już na początku nasz atakujący podczas zagrywki łapie kontuzję i to nie pozwala mu kontynuować gry. Pierwszy i drugi set dość łatwo padają łupem Deckerów, niemoc w ataku zaczyna się od odbioru i wystawy. Do tego jeszcze za dużo błędów z zagrywki, no i prawie bezbłędnie grający w obronie i bloku goście. Dopiero w trzecim secie nawiązujemy równą walkę, ale również to starcie przegrywamy do 24 i cały mecz 3 - 0. Dziękujemy gościom za fajny meczyk i czekamy na rewanż... W setach do 16, 18 i 24. Sędzia Marek Mikrut ocena 5. (RT)

5 miejsce w II lidze 1:0 8 miejsce w II lidze

Edytor Team 3:1 Rafbol Żernica

Meczyk dosyć nerwowy od samego początku niestety... zawodnicy drużyny z Żernicy nie zgadzali się chyba z każda decyzją sędziego (może dlatego, ze był bardzo skrupulatny i odgwizdywał to czego zazwyczaj się nie gwiżdże - stopa poza boiskiem w trakcie zagrywki przeciwnika i nieczyste odbicia). Edytor gra na luzie i całkiem sympatycznie układa się nam gra, poza 3 setem gdzie zbyt pewni siebie przegrywamy w końcówce. Set czwarty to tylko formalność. Walczymy o 5 miejsce w II lidze... więc skąd te nerwy Panowie? Sędzia Jakub Przywara ocena 2. (PM)

7 miejsce w II lidze 1:0 6 miejsce w II lidze

Top Ten Rybnik 3:0 TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej

TT na pożegnanie hali w SP 34 zagrało dobry mecz i pewnie pokonało skocznych chłopaków z Czerwionki. W secie pierwszym i do stanu 19:8 w drugim ekipa SKOK-u nie potrafiła się pozbierać, później TT podaje pomocną dłoń, młodzież krzepnie, gościom wraca wiara we własne siły i mecz się wyrównuje. Dziesiątki dociągają jakoś drugą partię do końca, a w trzeciej drużyny zdobywają naprzemiennie po kilka punktów - przewaga raz z jednej, raz z drugiej strony sięga do 5 punktów, by po chwili została zniwelowana. TT ma szczęście, że jedna z naszych serii ma miejsce na koniec spotkania i ze stanu 21:21 robi się 25:21. Kluczem do zwycięstwa zagrywka i słaby odbiór przeciwnika, ale i spokój i bardziej wyrównana drużyna po stronie TT. W setach do 15, 21, 21. Sędzia Michalina Cichecka ocena 5. (DF)

12 miejsce w II lidze 1:0 9 miejsce w II lidze

KS94 Rachowice 3:1 Jedynka Jankowice

No i kolejna niespodzianka w tej kolejce... W setach do 19, 21, -20 i 20. Sędzia Roman Kożuszek ocena 5. (a)

11 miejsce w II lidze 0:1 10 miejsce w II lidze

Catering Parys Rydułtowy 2:3 Albion Team gramy dla Kuby

Początek pierwszego seta wyraźnie pod dyktando przyjezdnych, ale wynikało to ze słabej gry gospodarzy było już nawet 7 pkt przewagi! W końcówce gra Cateringu zaczyna się zazębiać co wyraźnie deprymuje gości i robi się końcówka na styku, którą szczęśliwie wygrywa Albion. W kolejnych dwóch setach Albion nadal wyraźnie zdziwiony że gospodarzom chce się grać przegrywa oba dość wyraźnie, a gospodarze wyraźnie nabierają lekkości i punktują zagrywką i atakiem. Set czwarty miał być już formalnością, zwłaszcza że gospodarze wychodzą na dosyć wyraźne prowadzenie. Goście nie składają broni i za sprawą sprytnej i skutecznej zagrywki Wali ze stanu 19-14 dla gospodarzy robi się 21-19 dla gości. Końcówka seta bardzo zacięta dla przyjezdnych! Tie break bardzo równo, przy zmianie stron 8-6 dla Parysów, po czym Albion zwiera szeregi i szybko uzyskuje przewagę 12-19 tylko po to by ją stracić po dwóch meczbolach (14-14) Ostatnie dwa pkt to ataki w aut gospodarzy! W setach do 23, -14, -20, 22 i 14. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 4. (DP)