ALS: Prawdziwa siatkarska wojna

2008-12-15, Autor:
W kolejnej serii spotkań Amatorskiej Ligi Siatkówki nie brakowało interesujących meczów.

AMATORSKA LIGA PIŁKI SIATKOWEJ RYBNIK 2008/2009

Pod patronatem Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego

aktualności na dzień 12 grudnia 2008 - 12 termin

Miejsce na twoją reklamę Rybnik 0 : 3 Jedynka Jankowice II

I set to walka punkt za punkt, w końcówce kapitan MNTR zmuszony jest zejść z boiska po zderzeniu się pod siatką z zawodnikiem gości (kontuzja kolana), ale gospodarze walczą nadal, brak wykończenia w ataku i przegrywają seta do 25. Set II to również walka pkt za pkt do stanu 7:6 dla gospodarzy i w tym momencie znów zderzają się zawodnicy pod siatką w tym nasz kapitan, ale kontuzja jest na tyle silna że wyklucza Przemka z dalszej gry. Na boisku Reklamożerców następuje chaos, co skrupulatnie wykorzystuje to doświadczona drużyna z Jankowic wygrywając set do 15. W secie trzecim układamy troszkę lepiej grę, ale znów brakuje wykończenia w ataku i asekuracji w bloku. Rozpędzona drużyna z Jankowic wygrywa go do 20. Dziękujemy ekipie z Jankowic za fajną atmosferę i grę fair play. A naszemu kapitanowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Sędzia Mateusz Lelek ocena 6. (PP)

Lasel-Beer Team Rybnik 1 : 3 Dwójka Świerklany Żywiec Zdrój

Stary Mistrz pokazał klasę… Wprawdzie pierwszy set po zaciętej walce jeszcze dla Beer Teamu, ale pozostałe już dla gości… Którzy nie grali może nic wielkiego, ale nie robili błędów i grali spokojną swoją siatkówkę... Beer niestety nieskutecznie na środku siatki i zdecydowanie słabiej w obronie... Sędzia Agnieszka Dzierżęga ocena 6. (a)

Rybnik Piaski 1 : 3 Soraya-Tomex Brenna-TKKF Pawłowice

Pierwszy set wyraźnie dla gości, wygrali go do 10 bodajże, drugi set nieporozumienia liczne w szeregach gości i piaski wygrywają po czym mamy 1-1 ... w dalszych setach mobilizacja gości i po ciężkim boju mecz wygrany 3-1 dla SORAYI... W setach do 13, -18, 19 i 22. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 4. (M)

II liga

Żernica II Team 3 : 1 OKIS Gaszowice-Nieszporek.motocykle

Na wstępie bardzo chcieliśmy podziękować gościom za postawę fair play. Mimo trudności, które wystąpiły udało się rozegrać mecz. Co do meczu to w pierwszym secie wiele błędów Żernicy i spokojna gra Gaszowic, która zaowocowała wygraniem seta przez przyjezdnych do 19. W kolejnych setach gospodarze nie popełniali już rażących błędów kontrolując przebieg gry. Wreszcie zaczął funkcjonować blok, weszło kilka "soczystych" ataków i w efekcie Żernica spokojnie wygrała do 18,16 i 18. Mimo zwycięstwa pozostaje lekki niedosyt bo żeby liczyć się w walce o awans trzeba jeszcze sporo poprawić. Jeszcze raz bardzo dziękujemy gościom za sportową postawę i czekamy na rewanż w Gaszowicach. Sędzia Gerard Ogermann ocena 4. (MM)

Geomost Wodzisław 3 : 1 Jedynka Jankowice

Pierwszy set, nie wiadomo czemu, wygrywa GEOMOST choć grę prowadzi JEDYNKA... cały czas punkt za punkt ale z lekka przewagą dla Gości. GEOMOST dogania rywala pod koniec w ten sposób że wygrywa seta do 22. Niestety pierwszy set i drugi to jest "drugie oblicze" drużyny. Dwóch zawodników się spóźniło przez co muszą się dotrzeć... wynikiem tego jest przegrany drugi set... W 3 secie zaczyna się pokaz zwycięzców drugiej ligi poprzedniego sezonu i trwa do końca MECZU! Dobre przyjęcie, mocne ataki ze skrzydła, skuteczne bloki oraz "BOMBY" ze środka! Bardzo gładko i prosto wygrane dwa sety i mecz do przodu! W setach do 22, -16, 20 i 19. Sędzia Grzegorz Świderek ocena 2. (B)

Albion Team 1 : 3 Top Ten Rybnik

Wszystkie "Dziesiątki" zagrały na wysokim poziomie. Gospodarze zagrali również na niezłym poziomie, tylko w drugim secie wyraźnie przegrywając przez słaby odbiór zagrywki (Bater rozpoczął przy stanie 5:5 i skończył na 21:5). Stawka spotkania spowodowała podniesienie się poziomu adrenaliny, co skutkowało walką o każdy centymetr parkietu. Obie drużyny zagrały nieźle w obronie, na siatce trwała rywalizacja, która mogła podobać się każdemu obserwatorowi tego spotkania. To była prawdziwa siatkarska wojna! A jako, że obie drużyny preferują grę fair, a mecz sędziował jeden z najlepszych sędziów w lidze - można było skupić się na grze, a nie na dyskusjach. Mecz bardzo zacięty, z przewagą TT w odbiorze i na środku, skrzydła w obu drużynach na równym, wysokim poziomie, obrona - również remis, zagrywka - Bater i wszystko jasne. W setach do 22, 17, -30 i 19. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 5. (DF)

Lumen Golejów 3 : 1 Edytor Team

Podziękowania dla gospodarzy za świetny mecz. Nie mogę przeboleć pierwszego seta, 3 piłki kończące seta marnujemy, nieudana zagrywka, i się zemściło. Drugi set za dużo błędów w odbiorze i przegrywamy. w trzecim mogło się zakończy to spotkanie, ale przy prowadzeniu gospodarzy zadziałał blok i ... gramy dalej. w 4 secie niestety ostatnim wszystko ładnie i pięknie ale tylko do polowy, za dużo błędów. Ogólnie wyrównane spotkanie ... no ale wynik mówi sam za siebie… W setach do 29, 17, -24 i 22. Sędzia Jarosław Kochanek ocena 3. (RB)

SKOK Ziemi Rybnickiej Czerwionka 3 : 1 Strzelec Gorzyczki

Mecz rozpoczął się w dobrej atmosferze. Pierwszy i drugi set pod dyktando młodej drużyny SKOKu. Bardzo dużo błędów z zagrywki po stronie gości, która ułatwiała gospodarzom kontrolowanie wyniku. W trzecim secie gospodarze zbytnio się rozluźnili, dużo chaosu w grze, a tym samym goście wykorzystali swoją szanse wygrywając seta zasłużenie. W czwartym secie drużyna gospodarzy zmobilizowała się i ostatecznie mecz zwyciężając za 3 punkty. W setach do 18, 20, -23 i 17. Sędzia Arkadiusz Łuc ocena 4. (MH)

III liga

Olimpia Kamień 3 : 1 Śląskie Centrum Rybnik

Szkoda, że mecz był rozegrany w bardzo nerwowej atmosferze... W setach do -24, 22, 21 i 20. Sędzia Łukasz Atachim ocena 1. (a)

Rafbol Żernica 3 : 2 Catering Parys Rydułtowy

Mecz dwóch zespołów grających na podobnym poziomie, można powiedzieć, że walka była set za set, pierwszy set dla chłopaków z Żernicy, drugi dla nas trzeci znów dla Żernicy itd. Popełnialiśmy dużo więcej błędów własnych niż Żernica i to zaważyło o końcowym wyniku spotkania. W setach 25-19, 23-25, 25-18, 25-27 i 15-9 Sędzia Gerard Ogermann ocena 6. (KJ)

Dach Decker-Budohen Wilcza 3 : 1 KS94 Rachowice

Niezbyt okazale wypadł trzecioligowy debiut "Deckerów" na własnej hali. Gospodarze w czterosetowym meczu walczyli przede wszystkim z samymi sobą. Ogromna ilość własnych błędów, brak koncentracji, po drugiej zaś stronie siatki radosna i luźna gra gości z dwiema uroczymi dziewczynami w składzie. Podsumowując ... trzy punkty cieszą. Z kolei o stylu gry najlepiej szybko zapomnieć. Na uwagę zasługuje licznie zgromadzona publiczność, której dziękujemy za doping i cierpliwość. W setach: 25-22, 25-23, 23-25, 25-21. Sędzia Gerard Ogermann ocena 4. (MG)

Impacto LKS Chałupki 1 : 3 Albion Team Original-Gramy dla Kuby

Fajny mecz w fajnej atmosferze. Gospodarze wspaniale zorganizowani, dodatkowo wzmocnieni liczną widownią! Mecz rozpoczął się od prowadzenia gości jednak przez resztę seta był wyrównany a gospodarze w końcówce wyszli na prowadzenie 23-22 jednak dobra dyspozycja tego dnia bloku pokazała że w tym dniu będzie to atut gości i Oryginały wygrywają 26-24. Drugi set zapowiadał emocje... jednak nerwy poniosły gości i set skończył się kilku punktową przewagą gospodarzy. 3 set to fantastycznie poukładana gra. Brak zepsutych piłek z zagrywki co często nam się ostatnio zdarzało. Atak i blok bez szwanku i Albiony wygrywają do 13. Set czwarty - nerwówka, gospodarze obejmują kilku punktowe prowadzenie, Albion powoli odrabia straty i w końcu parę dobrych bloków, gospodarze zdenerwowani i Albion wychodzi na prowadzenie, którego już nie oddaje. Sędzia Mateusz Besz ocena 5. (C)