ALS: porażka mistrza z Jankowic

2011-11-17, Autor:
W pierwszej lidze nie ma już drużyny, która by nie straciła punktu. Wydarzeniem kolejki była porażka mistrza z Jankowic, na osłodę trzeba dodać, że po pięknym meczu. W drugiej lidze trzeba zwrócić uwagę, że rozpędzony Volley Katowice został przyhamowany w Suszcu - szkoda tylko, że w nerwowej atmosferze.

Leon Internet Rybnik 2 : 3 Dwójka Świerklany

Pierwszy set pod kontrolą gospodarzy. Cały set 2, 3 punktowa przewaga Leonów. Goście troszeczkę może ospale i asekuracyjnie. Drugi set zaczyna się źle dla gospodarzy. Goście zaczynają od stanu bodajże 8:1 i to ułożyło praktycznie seta. W końcówce przy stanie 16:21 udaje nam się podgonić 3 pkt ale Świerklany nie dają sobie odebrać zwycięstwa i przegrywamy do 22. Trzeci set to znów powrót do gry jak w pierwszym secie. Całego seta prowadzą gospodarze. Czwarty set początek wyrównany i znów goście sprawiają nam problem zagrywką uzyskując kilkupunktową przewagę doprowadzają do wyrównania stanu meczu. Tie break początkowo wyrównany goście na zmianę stron prowadzą 6-8. Końcówka dość nerwowa przy stanie 12-14 zdobywamy punkt później blok przy własnej zagrywce i doprowadzamy do wyrównania 14-14. Jednak końcówka należy do gości którzy wygrywają 14-16. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (G)

Beer Team Rybnik 3 : 2 Jedynka Jankowice II

Set 1 - Set pod kontrolą piwoszy 29-27. Set 2 - bliźniaczy do pierwszego, Beerowcy prowadzą, a mistrzunie gonią i doganiają , no ale doświadczenie górą w końcówce i młokosy nie wytrzymują tarcia i znowu bęcki do 25. Set 3 - do 12 i to świadczy o potędze ekipy Włodzia! Set 4 - niestety tym razem Mistrz nie uląkł się i wygrał do 20. Tie-break, zaczynamy poezja : 5-1, nie wiem skąd ten 1 pkt, na przejściu było 8-3 ale się sprężyli i nas doszli na po 12, myślę młodzi u nas pękną, niestety ich Kubunia psuje zagrywkę, JEDYNĄ w meczu i robi się 13-12, nasza zagrywka ich atak i już piłka miała wpaść w boisko a tu Szafencja piękną obroną pola z 9 metra ratuje nam tyłki, kontra i meczowa nasza. Powiem że wygraliśmy do 13, poprzez kapitalne rozegranie do Aveko, który soczystym atakiem skończył coś my zaczęli! Sędzia Andrzej Szruba ocena 5. (JO)

Salvequick-Mokate-TKKF Pawłowice 3 : 0 Dach Decker Victoria Pilchowice

Na sali w PAWŁOWICACH pojawiło się tylu zawodników że można by było w tym dniu wystawić 4 drużyny-nawet zabrakło piłek i miejsca na tak dużej hali. Pierwszy set to prowadzenie kilku punktowe gospodarzy przez większość seta i wygrana do 15.Set drugi- podobna sytuacja do pierwszego i wygrana do 16.Set trzeci to już gra punkt za punkt do stanu 21-18 dla przyjezdnych i wtedy SALVEQUICK nabiera wiatr w żagle i odrabia stratę i tym samym wygrywa do 21. W setach do 15, 16 i 21. Sędzia Krzysztof Wróbel ocena 5. (JK)

Dwójka Świerklany 3 : 0 OKIS Gaszowice-Nieszporek Motocykle

W tej kolejce mierzyliśmy się z vice-mistrzem ligi z zeszłego sezonu. Niestety wyszliśmy na parkiet bez wiary, że można powalczyć. Przyjęcie słabe, nie radziliśmy sobie z prostą zagrywką co uniemożliwiło nam walkę i stworzenia lepszego widowiska. Dwójka pokazała ogromne doświadczenie i spokojnie kontrolowała mecz. Jeśli nie będziemy pokazywać zęba na boisku jak w kilku meczach w tym sezonie to nie zaczniemy zdobywać pkt. Sety do 21, 21, 11. Sędzia Jan Kasprowicz ocena 6. (KJ)

Artus Żory 3 : 1 GAF Gliwice

Spokojny mecz acz nie bez dramaturgii. Pierwsze trzy sety miały podobny charakter ale z innymi zakończeniami. W miarę równa gra na początku, potem Gaf zdobywa kilkupunktową przewagę by w końcówkach dać się dogonić i walczyć na przewagi. Tylko ostatni set, to wyraźna przewaga Artusa od początku. Trzeba uczciwie przyznać, że goście podarowali nam mnóstwo punktów zepsutymi zagrywkami i gdyby nie to, to byśmy musieli bardziej spiąć tyłki, żeby mieć coś do powiedzenia ... Sędzia Aleksander Sładczyk ocena 6. (BG)

II liga

Top Ten ZST Rybnik 3 : 0 Fundacja Elektrowni Rybnik

W setach do 15, 17, 21 i chyba nic więcej nie trzeba mówić! Chociaż w przeciwieństwie do meczów poprzednich przyjęcie Fundacji w miarę ok to rozegranie pozostawia wiele do życzenia. Gospodarze tego dnia pokazali klasę i zasłużone gratulacje za zwycięstwo. Pozytywnie nastroiła Nas jedynie końcówka 3 seta, ale to za mało , chociaż i tak wydaje się że TOP TEN był rozluźniony. No cóż, trzeba zakasać rękawy i wziąć się do roboty na treningach! Sędzia Przemysław Wolny ocena 5. (K)

TS Euroskok Skok Ziemi Rybnickiej 3 : 2 Silesia Lubomia Cafe Nova

Ważne spotkanie szczególnie dla zawodników Lubomii, którzy poprzednio grali w SKOKu. Drużyna gości rozpoczęła od ostrego uderzenia w pierwszym i drugim secie od początku przewaga której SKOK nie był w stanie odrobić. Oba sety do 19. Dopiero w 3 partii gospodarze doszli do głosu, poprawiono przyjęcie co pozwoliło na skuteczne kończenie akcji, 25:18. W 4 secie powrót drużyny z Lubomii do wyjściowego ustawienia, SKOK nie radzi sobie z przyjęciem, a szczelny blok gości nie pozwalał na wiele atakującym SKOKu. Kiedy to wydawało się, że jest już po wszystkiemu przy stanie 17:22 rozluźnienie gości i równy blok gospodarzy nie pozwolił na przebicie się byłego Skoczka, doprowadzając do stanu 23:22, a ostatecznie 25:23. Tie brek drużyna gospodarzy poszła za ciosem i od stanu 5:5 dominowała wygrywając ostatecznie 15:9. Na uwagę zasługuje dobra gra Pani Libero drużyny Cafe Nova. Sędzia Arkadiusz Łuc ocena 5. (MH)

Jedynka Jankowice 3 : 0 Catering Parys Rydułtowy

Pierwszy set przegrany przez nas na własne życzenie- przegrywamy siedmioma punktami popełniając 9 (dziewięć!!!) błędów serwisowych. Do tego brak przyjęcia w naszych szeregach. W drugim secie gra wygląda już całkiem dobrze do stanu 16:11 dla nas... później coś się zacina, brak skończonego ataku, błędy w przyjęciu i końcówka uciekła. Trzeci set bez historii, bez wiary. Brak 3 podstawowych zawodników odbija się na grze zespołu… W setach do 18, 23 i 18. Sędzia Zygmunt Barylak ocena 6. (Ł)

Impacto LKS Chałupki 1 : 3 VT Nędza

I Set: VT Nędza od początku buduje sobie przewagę paru punktów i ten set pada łupem Nędzy 20:25. II Set: Impacto poprawia grę, poprawiony troszeczkę atak ale zawodnik VT Nędzy Mateusz Skorupa zaczyna nam psuć grę swoją dobrą zagrywką a także Jan Franke dobrze atakuje z drugiej linii i set przegrany 17:25. III Set: Do połowy seta idziemy w równym tempie z lekką naszą przewagą, jednakże gdzieś tak w połowie tak jakby goście zastopowali i na zagrywce (ja) punktuję dosyć dużo punktów i ten set wygrywamy, jest nadzieja na chociaż 2 pkt, wynik seta 25:17. IV Set: Mogło by się wydawać że grę pociągniemy do końca, do 16 punktu prowadziliśmy 1-2 oczkami ale niestety końcówka zawiodła, było nawet 23:24 ale niestety mając kontrę, atak w blok i w ten sposób to goście zgarniają komplet punktów wygrywając seta 23:25. Sędzia Jacek Podgórski ocena 2. (M)

Edytor Suszec 3 : 2 KS Volley Katowice

Mecz bardzo wyrównany. Każdy set kończył wygraną zaledwie 2, 3 punktów. Pierwszy set pada łupem gospodarzy. Potwierdziły się słowa, że Suszec dysponuje największą halą w lidze, w której Volley nie mógł się odnaleźć. W drugie partii jednak Katowiczanie doprowadzają do remisu. Trzeci set i znowu gospodarze górą, choć początek seta na to nie wskazywał (6-1 dla Volleya) ale jak wiemy gra się do 25 co skrzętnie wykorzystali gracze z Suczca. Czwarty set po dramatycznej końcówce wygrywają goście. Mamy tiebreak. Do stanu 10-10 gra toczy się punkt za punkt. Przy stanie 11-10 dla gospodarzy straszne zamieszanie na boisku (o którym nawet nie będę pisał), które wytrąciło gości z rytmu gry i set kończy się wynikiem 15-12 dla gospodarzy a cały mecz 3-2. Gratulacje dla zawodników z Suszca. Sędzia Paweł Majorowski ocena 1. (JJ)

Albion – gramy dla Kuby 2 : 3 Olimpia Rybnik

Pierwszy set to słaba gra i goście gładko nas rozbijają do 15. Drugi set to przewaga gospodarzy, jest już nawet 15 - 7! niestety w jednym ustawieniu tracimy kilka punktów i goście odjeżdżają 21-23, potem jeszcze jeden zryw Albionu i jest nawet 24-23, potem jednak punkty zdobywają tylko goście. Set trzeci bardzo wyrównany od początku, na boisko wchodzi srebrny lis Stefan, i Albion odjeżdża, dobrze funkcjonuje blok. Set mimo krótkiego przestoju dla gospodarzy. Czwarty set to twarda walka od początku jednak zarysowuje się przewaga Albionu, która rośnie systematycznie. Po stronie faworyta pojawiają się nerwy i szczęśliwie Albion dowozi przewagę do końca. Tie break to równa gra, na przejściu 8-6 dla gości, potem ta przewaga rośnie do nawet 4 pkt. Gracze Albionu doprowadzają jednak do remisu 13-13, końcówka to więcej zimnej krwi faworyta i zwycięstwo gości 15-13. W setach 15-25, 24-26, 25-20, 25-22 i 13-15. Sędzia Andrzej Szruba ocena 5. (DP)

Top Ten ZST Rybnik 3 : 1 Albion – gramy dla Kuby

To był mecz z wieloma podtekstami… Obie ekipy miały sobie coś do udowodnienia. Szkoda tylko, że Albion wystąpił bez swoich największych gwiazd… Stawka meczu odbiła się nieco na poziomie sportowym ale najważniejszy tego wieczora był wynik! Top Ten świętował zresztą to zwycięstwo do późnych (lub jak kto woli - wczesnych) godzin... W setach 25-20, 19-25, 25-22 i 25-21. Sędzia Mateusz Pyszny ocena 5. (a)

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0